Sedlak&Sedlak

Artykuły - Sedlak&Sedlak (45)

 • Raport płacowy Sedlak & Sedlak 2015 - podsumowanie

  W Raporcie płacowym Sedlak & Sedlak 2015 wzięło udział 430 zakładów działających na terenie Polski. Przełożyło się to na próbę 160 357 pracowników, co umożliwiło zaprezentowanie wynagrodzeń aż na 421 stanowiskach pracy. Dominującą rolę w badaniu odgrywają zakłady o profilu produkcyjnym. Stanowią one 72 proc. całej próby. Oddziały o profilu usługowym i handlowym to odpowiednio 9 proc. i 19 proc. wszystkich uczestników.
 • Wynagrodzenia Polaków w 2014 roku - podsumowanie Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń (OBW)

  Wynagrodzenia Polaków w 2014 roku - podsumowanie Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń (OBW)

  W 2014 roku mediana całkowitego wynagrodzenia brutto wyniosła 4150 zł. Oznacza to, że praktycznie przy zerowej inflacji realne płace uczestników badania wzrosły o 2,47 proc. Jest to najwyższy realny wzrost wynagrodzeń od 2008 roku. Warto zaznaczyć, ze połowa osób biorących udział w badaniu zarabiała między 2800 a 6815 zł.
 • Zarobki kierowców ciężarówek i autobusów - w państwowych firmach o 42 proc. wyższe niż w prywatnych

  Zarobki kierowców ciężarówek i autobusów - w państwowych firmach o 42 proc. wyższe niż w prywatnych

  Kierowcy ciężarówek i autobusów zarabiali średnio o 150 zł więcej od kierowców samochodów osobowych i motocykli. Średnia pensja w tej pierwszej grupie wyniosła 2786 zł, podczas gdy osoby zawodowo prowadzące auta osobowe otrzymywały przeciętnie 2636 zł - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, zawartych w publikacji "Struktura wynagrodzeń według zawodów w październiku 2012 r".
 • Pensje specjalistów poszły w górę - 40 proc. zarabia więcej niż przed rokiem

  Pensje specjalistów poszły w górę - 40 proc. zarabia więcej niż przed rokiem

  Niniejszy artykuł stanowi podsumowanie raportu "Wynagrodzenia specjalistów w Polsce w 2013 roku" wydanego przez Sedlak & Sedlak. Dane zawarte w raporcie pochodzą od 51 106 respondentów, z czego 31 proc. z nich to starsi specjaliści, 58 proc. specjaliści doświadczeni, a jedynie 11 proc. młodsi specjaliści.
 • Wynagrodzenia w energetyce i ciepłownictwie

  Wynagrodzenia w energetyce i ciepłownictwie

  Pracownicy energetyki i ciepłownictwa zarabiali zdecydowanie więcej w firmach z przewagą kapitału zagranicznego niż w polskich przedsiębiorstwach - wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń firmy Sedlak & Sedlak. Największe różnice wystąpiły w przypadku kierowników: ich pensje w zagranicznych firmach były o 57 proc. wyższe niż w krajowych.
 • Programista zarobi więcej niż administrator sieci

  Programista zarobi więcej niż administrator sieci

  Programiści przeciętnie zarabiają 5500 zł, czyli o 1000 zł więcej niż administratorzy sieci - wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego przez firmę Sedlak & Sedlak.
 • Wynagrodzenia w logistyce w 2012 roku

  Wynagrodzenia w logistyce w 2012 roku

  Jak pokazują dane Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, najwyższe wynagrodzenia odnotowano w sektorze kompleksowych usług logistycznych. Mediana miesięcznych wynagrodzeń brutto wyniosła 4500 zł, a co czwarty zatrudniony zarabiał powyżej 7600 zł. Najniższe wynagrodzenia odnotowano wśród pracowników magazynu - 3000 zł.
 • G​PW: Najlepiej wynagradzani są menedżerowie banków

  G​PW: Najlepiej wynagradzani są menedżerowie banków

  Wśród spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych najwyższe wynagrodzenia pobierali menedżerowie pracujący w bankach i branży ubezpieczeniowej - wynika z raportu "Wynagrodzenia członków zarządów spółek notowanych na GPW w 2012 roku", wydanego przez Sedlak & Sedlak.
 • Wynagrodzenia menedżerów spółek notowanych na GPW

  Wynagrodzenia menedżerów spółek notowanych na GPW

  W 2012 roku menedżerowie spółek giełdowych zarobili 518,9 tys. zł. To niewiele więcej w porównaniu do 2011 roku - wynika z raportu „Wynagrodzenia członków zarządów spółek notowanych na GPW w 2012 roku”, wydanego przez Sedlak & Sedlak.
 • Menedżerowie banków z GPW zarobili w 2012 r. przeciętnie 1,57 mln zł

  Menedżerowie banków z GPW zarobili w 2012 r. przeciętnie 1,57 mln zł

  Menedżerowie banków notowanych na GPW zarobili w 2012 r. przeciętnie 1,57 mln zł - wynika z raportu "Wynagrodzenia członków zarządów banków notowanych na GPW w 2012 roku", opublikowanego przez firmę doradczą Sedlak & Sedlak. Podobnie zarabiali rok wcześniej.