second life

Artykuły - Second life (67)

 • Telefon, który nie przesłoni nam świata

  Telefon, który nie przesłoni nam świata

  Kto powiedział, że Steve Jobs ma jedyną słuszną koncepcję w zakresie designu futurystycznych telefonów? Autorzy The Second Life Mobile Phone Concept pokazują nam, że do wyglądu telefonów można podejść z nieco innej strony.
 • Microsoft kupi twórców Second Life?

  Microsoft kupi twórców Second Life?

  Linden Lab to studio, które stworzyło "grę" Second Life - cieszący się dużą popularnością wirtualny świat, na którym wzoruje się m.in. usługa Sony, Home.
 • Operator "Second Life" likwiduje etaty

  Operator "Second Life" likwiduje etaty

  Operator wirtualnego świata "Second Life" zwolni niemal co trzeciego pracownika. Firma Linden Lab zapowiedziała restrukturyzację, która obejmie likwidację około 30 procent etatów. W środowym komunikacie spółka nie podała jednak liczby pracowników. Według doniesień mediów w Linden Lab było ostatnio zatrudnionych ponad 300 osób.
 • Kolejny hit Stephenie Meyer

  Kolejny hit Stephenie Meyer

  Najnowsza książka Meyer "The Short Second Life of Bree Tanner" trafi do księgarń dopiero 5 czerwca, jednak w niecałą dobę po pojawieniu się w przedsprzedaży, książka od razu stała się hitem.
 • Najdroższa na świecie wyspa online

  Najdroższa na świecie wyspa online

  Ile najwięcej zapłaciłbyś za wirtualny przedmiot w grze komputerowej lub w wirtualnym świecie? Pięć, sześć dolarów? A co powiesz na 26 500 dolarów?
 • Rusza się on, ruszam się i ja

  Rusza się on, ruszam się i ja

  Tworząc w wirtualnym świecie Second Life awatar, który jest szczupły i aktywny fizycznie, sami stajemy się zdrowsi i sprawniejsi - twierdzą badacze z RTI International. Bazując na wynikach wstępnych badań, sądzimy, że użytkownicy wirtualnego świata dostosowują swoją tożsamość, by była spójna z awatarem - przekonuje metodolog Elizabeth Dean.
 • Second Life

  Second Life

  Second Life to stworzona przez zespół Studio Linden Lab gra zaliczana do gatunku MMOcRPG, będąca symulatorem wirtualnego społeczeństwa.
 • Na wykład do wirtualnej sali

  Na wykład do wirtualnej sali

  Lekcje za pomocą chatu w wirtualnej sali? To możliwe w szkole założonej w Second Life. Cyberszkoły mogą stać się nowym pomysłem na edukację w Polsce.
 • Second Life walczy z seksem i przemocą

  Second Life walczy z seksem i przemocą

  Wirtualny internetowy świat Second Life zamierza ograniczyć zjawiska takie jak seks, narkotyki czy przemoc i zepchnąć je do wydzielonej "dzielnicy czerwonych latarni", do której wstęp będą mieli wyłącznie dorośli.
 • Triumfalny pochód Second Life

  Triumfalny pochód Second Life

  Wirtualny odpowiednik prawdziwego życia (jeśli można o czymś takim mówić) autorstwa Linden Labs - Second Life - odnosi coraz większe sukcesy.