Film - Se-Ma-For

Artykuły - Se-Ma-For (26)

 • Se-ma-for Film Festival nie odbędzie się w tym roku

  Se-ma-for Film Festival nie odbędzie się w tym roku

  Planowana na październik 5. edycja łódzkiego festiwalu animacji poklatkowej Se-ma-for Film Festival nie odbędzie się. Według organizatorów głównym powodem jest chęć zmiany struktury imprezy oraz znalezienia stałego centrum festiwalowego. Festiwal ma powrócić w 2015 r.
 • Zajączek Parauszek od września

  Zajączek Parauszek od września

  Od niedzieli, 1 września stałym gościem w MiniMini+ będzie zajączek Parauszek. To bohater najnowszego serialu wyprodukowanego przez nagrodzone Oscarem studio Se-ma-for. "Parauszek i przyjaciele" to pierwsza od ponad 10 lat animacja lalkowa zrealizowana w Polsce.
 • "Zajączek Parauszek" na festiwalu w Annecy

  "Zajączek Parauszek" na festiwalu w Annecy

  Pilot serialu telewizyjnego "Zajączek Parauszek" z łódzkiego Se-ma-fora walczyć będzie o nagrody na 37. Międzynarodowym Festiwal Animacji w Annecy (Francja). Jego rywalami ma być 26 innych serii z całego świata - poinformowała w środę Marta Mękarska z Se-ma-fora.
 • "Zajączek Parauszek": Nowa produkcja Se-ma-fora

  "Zajączek Parauszek": Nowa produkcja Se-ma-fora

  Na wrzesień zaplanowana jest telewizyjna premiera "Zajączka Parauszka" - pierwszego od 12 lat serialu lalkowego wyprodukowanego w Polsce. Produkcja powstaje w łódzkim Se-ma-forze, który stara się kontynuować bogatą tradycję polskiej animacji dla dzieci ("Miś uszatek", "Miś Colargol").
 • Miś Uszatek i "syndrom porzucenia"

  Miś Uszatek i "syndrom porzucenia"

  Miś Uszatek, Pingwin Pik Pok i Trzy Misie zagrały razem w jednym filmie. Obok nich na planie pojawił się Zajączek Parauszek. Wszystkie postaci wystąpiły w spocie promującym przekazanie 1 proc. podatku na polską animację dla dzieci.
 • Odsłonięto pomnik Plastusia

  Odsłonięto pomnik Plastusia

  W Łodzi odsłonięto w środę pomnik Plastusia - głównego bohatera książki "Plastusiowy pamiętnik" Marii Kownackiej, na podstawie której w 1980 roku łódzki Se-Ma-For zrealizował serial dla dzieci. To już piąty miniaturowy pomnik, który powstaje na szlaku turystycznym "Łódź bajkowa".
 • "Zaczarowany ołówek" w Łodzi

  "Zaczarowany ołówek" w Łodzi

  W Łodzi odsłonięto w niedzielę, 25 września, pomnik bohaterów animowanego serialu dla dzieci "Zaczarowany ołówek". To kolejna miniaturowa rzeźba, która powstała na szlaku turystycznym "Łódź bajkowa" ze znanymi postaciami Studia Małych Form Filmowych Se-Ma-For.
 • Jedyny taki festiwal w Europie

  Jedyny taki festiwal w Europie

  Projekcje animowanych filmów lalkowych, warsztaty, spotkania z twórcami, koncerty czy odsłonięcie pomnika bajkowego Zaczarowanego Ołówka - to niektóre atrakcje drugiego Se-Ma-For Film Festivalu, który rozpoczyna się w czwartek w Łodzi.
 • Filemon i Bonifacy z brązu

  Filemon i Bonifacy z brązu

  Rzeźby kotów: Filemona i Bonifacego, bohaterów opowiadań i filmów animowanych, odsłonięto w środę przed wejściem do Muzeum Kinematografii w Łodzi. To kolejne - po Misiu Uszatku i pingwinie Pik-Poku - kultowe postaci z bajek Se-ma-fora, które mają w Łodzi swoje mini pomniki.
 • W świecie Danny'ego Boya

  W świecie Danny'ego Boya

  Scenografię z filmu "Danny Boy" - jednej z najnowszych animacji łódzkiego Studia Se-ma-for - oglądać można od wtorku w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Placówka zorganizowała ferie z animacją.