ŚDM

Artykuły - ŚDM (50)

 • Archidiecezja krakowska chce podarować plecaki z logiem ŚDM na nowy rok szkolny

  Archidiecezja krakowska chce podarować plecaki z logiem ŚDM na nowy rok szkolny

  Plecaki z logiem ŚDM chce podarować w rozpoczynającym się nowym roku szkolnych archidiecezja krakowska. Upominek ten ma budzić dobre wspomnienia o zeszłorocznym spotkaniu z papieżem Franciszkiem w Krakowie.
 • Kard. Dziwisz: Narodziny pokolenia ŚDM

  Kard. Dziwisz: Narodziny pokolenia ŚDM

  Kard. Stanisław Dziwisz, który przewodniczył Komitetowi Organizacyjnemu ŚDM Kraków 2016, mówił o narodzinach nowego pokolenia. "Jesteśmy świadkami narodzin nowego pokolenia: pokolenia Światowych Dni Młodzieży" - powiedział kardynał. "Cechuje je chęć budowania czegoś nowego, bez przemocy i rywalizacji, opartego na wartościach" - podsumował.
 • Rocznica ŚDM: Katecheza, koncert i wręczenie nagrody metropolity krakowskiego

  Rocznica ŚDM: Katecheza, koncert i wręczenie nagrody metropolity krakowskiego

  Podczas konferencji prasowej w Krakowie, bp Damian Muskus poinformował, że około 10 tys. osób zarejestrowało do tej pory swój udział w obchodach pierwszej rocznicy Światowych Dni Młodzieży.
 • W biurach rzeczy znalezionych czekają zguby pielgrzymów

  W biurach rzeczy znalezionych czekają zguby pielgrzymów

  Rowery, kule inwalidy, plecaki, biżuteria – te i wiele innych przedmiotów, zgubionych w czasie ŚDM 2016 czeka na swoich właścicieli w biurach rzeczy znalezionych w Krakowie oraz w Wieliczce. Przedmioty nieodebrane trafią m.in. na licytację.
 • Kraków, Warszawa i Paryż najaktywniejsze w internecie podczas ŚDM

  Kraków, Warszawa i Paryż najaktywniejsze w internecie podczas ŚDM

  Kraków, Warszawa, Paryż - internauci z tych miast byli najaktywniejsi w mediach społecznościowych podczas 31. Światowych Dni Młodzieży. Komentujący wydarzenie robili to głównie w językach polskim oraz hiszpańskim i angielskim.
 • Zakończyły się kontrole na wewnętrznej granicy UE

  Zakończyły się kontrole na wewnętrznej granicy UE

  O północy z wtorku na środę zakończyła się tymczasowa kontrola na granicy wewnętrznej UE wprowadzona w związku ze szczytem NATO i ŚDM. Od 4 lipca skontrolowano 485 tys. osób i 54 tys. samochodów. Straż Graniczna zatrzymała 321 osób i odmówiła wjazdu 144 osobom.
 • ŚDM: 300 tys. pielgrzymów wyjechało pociągami z Krakowa w niedzielę

  ŚDM: 300 tys. pielgrzymów wyjechało pociągami z Krakowa w niedzielę

  Około 300 tys. pasażerów, tj. o 20 proc. więcej niż zakładano, odjechało w niedzielę pociągami z Krakowa - poinformowały Polskie Koleje Państwowe. Przed poniedziałkowym południem na dworcach w Krakowie ruch pasażerów okazał się dużo mniejszy niż w niedzielę.
 • ŚDM: Serdecznie powitanie Franciszka i dziewczynki

  Sympatyczna scena w Brzegach. Papież Franciszek serdecznie pozdrowił małą dziewczynkę.
 • Franciszek: Zaufajcie pamięci Boga. Jego pamięć nie jest "twardym dyskiem"

  Franciszek: Zaufajcie pamięci Boga. Jego pamięć nie jest "twardym dyskiem"

  Poniżej znajdziecie treść homilii papieża Franciszka wygłoszonej 31 lipca podczas mszy św. posłania na Campus Misericordiae w Brzegach.

Filmy - ŚDM (18)

 • Podsumowanie Światowych Dni Młodzieży

  Przez niektórych długo wyczekiwane, dla wielu związane ze strachem i paraliżem miasta – Światowe Dni Młodzieży już za nami! Mimo obaw, bilans jest jasny: organizacji i nastawienia mieszkańców może pozazdrościć nam niejeden. Krakowianie bez wątpienia dali się ponieść pozytywnej fali emocji, a pielgrzymi dosłownie opanowali miasto! Wspólne koncerty, kolorowe pochody, egzotyczne zabawy i ludowe tańce – to wszystko, co towarzyszyło Światowym Dniom Młodzieży zorganizowanym w Krakowie, mieście tolerancyjnym, otwartym na ludzi z całego świata, gościnnym i radosnym. Atmosfera przyjaźni i życzliwości udzieliła się wszystkim, nawet lokalnym sklepikarzom. I Mimo że pogoda płatała pielgrzymom figle, niewzruszeni wędrowali ulicami miasta, czyniąc je jeszcze bardziej kolorowym. Po pełnych radości doświadczeniach, przyszedł czas na wyciszenie. Pielgrzymi poświęcili czas na całonocną modlitwę i czuwanie. O świcie podkrakowskie brzegi zasnęły, jednak głucha cisza nie trwała długo. Tuż po godzinie szóstej setki tysięcy pielgrzymów z nową dawką energii rozpoczęły ostatni dzień wydarzenia. Kończąc pożegnalną mszę, papież Franciszek ogłosił kolejnego organizatora Światowych Dni Młodzieży. Czy Panama spisze się tak dobrze, jak Kraków?
 • Co uczestnicy ŚDM zapamiętają z Polski?

  Co pielgrzymi zapamiętają z pobytu w Polsce? Co im się podobało i za czym będą tęsknić? Czy Kraków sprostał ich oczekiwaniom? Posłuchajcie, co nam powiedzieli.
 • ŚDM 2019: „Panamę czeka dużo pracy”

  W Brzegach spotkaliśmy pielgrzymów z Panamy, którzy nie kryli radości z decyzji o następnych Światowych Dniach Młodzieży. Jednak zgodnie przyznali, że ich kraj czeka dużo pracy, aby móc przyjąć i ugościć pielgrzymów z całego świata.
 • Ojciec Święty w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach

  W sobotę 30 lipca papież Franciszek odwiedził krakowskie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Ojca Świętego przywitały śpiewy i okrzyki pielgrzymów. Po przybyciu do Łagiewnik błogosławił i witał się z wiernymi zgromadzonymi przed sanktuarium, pobłogosławił też polskie dzieci.