science fiction

Artykuły - Science fiction (64)

Filmy - Science fiction (26)

 • "Terminator Genisys"

  Akcja filmu rozgrywać się będzie na kilku płaszczyznach czasowych. Poznamy w nim przygody zarówno młodej Sary Connor (którą gra znana z "Gry o tron" Emilia Clarke), jak i jej dorosłego syna Johna (Jason Clarke).
 • "Ex Machina"

  Programista jednej z największych firm internetowych wygrywa konkurs, którego nagrodą jest tygodniowy pobyt w górskiej posiadłości swojego szefa. Przybywając na miejsce, Caleb odkrywa, że jest częścią przełomowego eksperymentu.
 • "Ewolucja planety małp"

  Grupa naukowców z San Francisco toczy bój z inteligentnymi małpami, które starają się zdominować ludzką rasę.
 • "Na skraju jutra"

  Akcja filmu rozgrywa się w niedalekiej przyszłości. Rasa obcych zaatakowała Ziemię, przypuszczając bezwzględny szturm, nie do pokonania przez jakikolwiek oddział wojsk na świecie. Podpułkownik Bill Cage (Tom Cruise) nigdy nie brał udziału w prawdziwej walce. Nagle zostaje wysłany na misję, która wydaje się równoznaczna ze skazaniem na pewną śmierć. Cage ginie w pierwszych minutach walki, po czym w niewytłumaczalny sposób budzi się w pętli czasowej - i zmuszony jest od nowa przeżywać tę samą brutalną walkę, walczyć i ginąć, walczyć i ginąć ... I tak bez końca. Za każdym razem jednak Cage stawia czoła obcym w coraz bardziej umiejętny sposób. Towarzyszy mu Rita Vrataski z Oddziałów Specjalnych (Emily Bunt). Każda kolejna bitwa z obcymi podejmowana przez Cage'a i Ritę staje się okazją, aby znaleźć klucz do unicestwienia pozaziemskich najeźdźców. Polska premiera 6 czerwca 2014.