ściana

Artykuły - ściana (32)

 • Sposób na tani i czysty remont ścian i sufitów

  Sposób na tani i czysty remont ścian i sufitów

  Na zachodzie Europy już dawno dostrzeżono zalety płynące z stosowania systemów suchej zabudowy. System suchej zabudowy jest wykorzystywany zarówno w budownictwie przemysłowym, jak i gospodarczym. Ze względu na szereg zalet, jest coraz częściej wykorzystywany jako alternatywna metoda wykańczania wnętrz w budownictwie mieszkaniowym. Poznaj zastosowanie i technologię tej metody. Poniżej znajdziesz niezbędne informacje na ten temat.
 • Kolor ścian a twoja osobowość - co do ciebie pasuje?

  Kolor ścian a twoja osobowość - co do ciebie pasuje?

  Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, że to, na jaki kolor pomalujesz ściany w swoim mieszkaniu, może mieć wpływ na to, jak się będziesz w nim czuł? Od dawna wiadomo, że kolory oddziałują na naszą psychikę, dlatego warto wybrać odpowiednie barwy. Sprawdź, jaki kolor ścian jest w zgodzie z twoją osobowością.
 • DARPA chce stworzyć ścianę w sprayu

  DARPA chce stworzyć ścianę w sprayu

  DARPA już wkrótce będzie mieć na wyposażeniu "ścianę w sprayu", która umożliwi żołnierzom stworzenie kuloodpornego schronienia w sytuacji zagrożenia.
 • Wykończenie wnętrz (cz. 1): Ściany

  Wykończenie wnętrz (cz. 1): Ściany

  Istnieją dwie metody wykończenia ścian wewnętrznych pozwalające na uzyskanie gładkich powierzchni: można je otynkować lub obudować płytami gipsowo-kartonowymi czy gipsowo-włóknowymi. Wybór konkretnej zależy od tego, z jaką powierzchnią ściany mamy do czynienia.
 • Materiały elewacyjne: Technologie wykończenia ścian zewnętrznych

  Materiały elewacyjne: Technologie wykończenia ścian zewnętrznych

  Elewacja często uznawana jest za wizytówkę domu. Nic dziwnego, bowiem jej kolor, struktura, materiał, z jakiego jest wykonana, składają się na wygląd budynku i jego postrzeganie. Często oddaje ona charakter budynku, podkreśla go lub tworzy. Decyzji o sposobie wykończenia elewacji, oprócz względów estetycznych, powinny towarzyszyć względy praktyczne.
 • Jezus na ścianie, szybie i w płomieniach

  Jezus na ścianie, szybie i w płomieniach

  Liczne doniesienia wskazują, że domniemane cudowne wizerunki mogą pojawiać się na dowolnym materiale, nawet w językach ognia.
 • Morderstwo zapisane w ścianie

  Morderstwo zapisane w ścianie

  Jeśli jesteś przygnębiony, cierpisz na bezsenność czy brak apetytu - uważaj. Może się okazać, że dolegliwości nie są związane z chorobą, ale morderstwem. Gdzie? W twoim domu.
 • Słowacy coraz bardziej izolują się od Romów

  Na Słowacji powstają nowe mury, oddzielające mieszkających obok siebie Romów i Słowaków. Media ostrzegają, że Romowie w niektórych osiedlach żyją jak w gettach, wśród Słowaków narastają antyromskie nastroje, a samorządowcy skarżą się na bierność władz państwa.
 • Pęka ściana kamienicy we Wrocławiu. Ewakuacja

  Ok. 40 osób nie może wrócić do swoich mieszkań znajdujących się w dwóch starych kamienicach w centrum Wrocławia. 10 osób spędzi noc we wrocławskim hotelu, pozostali u rodzin. Na ścianach budynków pojawiły się rysy, które mogą być niebezpieczne dla konstrukcji.
 • Dziki Zachód w Nowym Jorku

  Dziki Zachód w Nowym Jorku

  Jest taka ściana, której zazdroszczą wszystkie inne ściany na świecie.

Filmy - ściana (1)