schetynówki

Artykuły - Schetynówki (1)

 • PZPB popiera pomysł utworzenia Funduszu Dróg Samorządowych

  PZPB popiera pomysł utworzenia Funduszu Dróg Samorządowych

  Polski Związek Pracodawców Budownictwa popiera pomysł utworzenia Funduszu Dróg Samorządowych (FDS) - poinformował PAP w wywiadzie Jan Styliński, prezes Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa.
 • "Puls Biznesu": Piwna akcyza załata dziury w drogach

  "Puls Biznesu": Piwna akcyza załata dziury w drogach

  PSL chce podwyżki piwnej akcyzy. Liczy na dodatkowe 1,3 mld zł, które zamierza oddać samorządom na remonty dróg, tzw. schetynówek - pisze "Puls Biznesu".
 • Samorządowcy są wściekli

  Samorządowcy są wściekli

  Państwo zwiększa finansowanie budowy dróg. Samorządy dowiedziały się o tym po terminie składania wniosków - czytamy w "Rzeczpospolitej" Samorządowcy są wściekli na Michała Boniego, ministra administracji i cyfryzacji.
 • Dramat dla dróg lokalnych?

  Ministerstwo administracji i cyfryzacji chce zmniejszyć z miliarda złotych do 500 milionów pulę pieniędzy przeznaczonych na przyszłoroczny program przebudowy dróg lokalnych, tzw. schetynówek.
 • Ostre hamowanie schetynówek

  Ostre hamowanie schetynówek

  "Dziennik Gazeta Prawna" informuje, że samorządy masowo rezygnują z inwestycji w drogi lokalne. W tym roku gminy i powiaty złożyły o połowę mniej wniosków o dofinansowanie niż przed rokiem, ponieważ nie stać ich na 70-procentowy wkład własny.
 • Pierwsze "schetynówki"

  Liczący ok. 17 tys. mieszkańców Radzionków na Śląsku jest pierwszym w regionie miastem, gdzie powstała tzw. schetynówka - ulica zmodernizowana dzięki zainicjowanemu przez wicepremiera Grzegorza Schetynę Narodowemu Programowi Przebudowy Dróg Lokalnych.
 • Otwarcie nyskiej "schetynówki"

  Otwarcie nyskiej "schetynówki"

  - Wymyśliłem ten program po gospodarsku, bo wiedziałem, że będzie dobry dla ludzi, dla mieszkańców. Ponieważ dobre programy się sprawdzają , a rząd słucha mieszkańców być może będziemy ten program rozszerzać - powiedział szef MSWiA , wicepremier Grzegorz Schetyna.
 • "Schetynówki" zostały podzielone

  62 mln zł dostaną samorządy Małopolski na dofinansowanie remontów i budowy dróg lokalnych. Z programu ministra spraw wewnętrznych Grzegorza Schetyny skorzysta 14 powiatów i 29 gmin.
 • 12 milionów na drogi

  6 milionów ze "schetynówek" i kolejne 6 z budżetów powiatu i gmin ma trafić na nasze lokalne drogi. Jeszcze przedwczoraj rano starosta oficjalnie podsumowywał sukces samorządowych wniosków o dotacje.