scenarzysta

Artykuły - Scenarzysta (319)

 • Janusz Głowacki kończy 75 lat

  Janusz Głowacki kończy 75 lat

  Dramatopisarz i autor opowiadań, felietonista, scenarzysta filmowy, barwna postać świata artystycznego - Janusz Głowacki - kończy w piątek 75 lat. W październiku ukaże się jego nowa książka, w której opowiada, jak pisał scenariusz do filmu Andrzeja Wajdy "Wałęsa. Człowiek z nadziei".
 • Kolejna produkcja wybitnego scenarzysty

  Kolejna produkcja wybitnego scenarzysty

  Znany brytyjski scenarzysta Andrew Davies został zaangażowany do napisania sześciu epizodów mini-serialu telewizyjnego, opartego na powieści Lwa Tołstoja "Wojna i pokój". Serial będzie emitowany na antenie telewizji BBC w 2015 roku.
 • Julia Kamińska z ukochanym!

  Julia Kamińska z ukochanym!

  Julia Kamińska, czyli niezapomniana Ula Cieplak z "BrzydUli" i laureatka XI edycji "Tańca z gwiazdami", jest od ponad dwóch lat szczęśliwie zakochana w scenarzyście Piotrze Jasku. W minioną sobotę, 15 września, para pojawiła się na jednej z imprez razem.
 • Scenarzysta Mass Effecta odchodzi z BioWare

  Scenarzysta Mass Effecta odchodzi z BioWare

  To koniec pewnej epoki w dziejach BioWare'u - główny scenarzysta studia, Drew Karpyshyn, poinformował, że odchodzi z firmy i kończy z pisaniem scenariuszy do gier.
 • Cell: emergence - nowa gra scenarzysty Deus Ex

  Cell: emergence - nowa gra scenarzysty Deus Ex

  Sheldon Pacotti, scenarzysta dwóch pierwszych części Deus Exa, ujawnił konkretną datę premiery swojego autorskiego projektu - Cell: emergence.

Filmy - Scenarzysta (6)

 • "South Park" musi śmieszyć także po polsku

  Nasi bohaterowie muszą mówić więcej niż w oryginale. Wynika to stąd, iż widzowi często trzeba wytłumaczyć, dlaczego dana postać jest śmieszna dla amerykańskiego odbiorcy - wyjaśnia scenarzysta polskiej wersji "South Parku", Tomasz Kutner. Zdradza również, w jaki sposób pracował nad... polską wersją charakterystycznych przekleństw używanych przez animowanych bohaterów.
 • Scenarzysta jest takim "panem bogiem"

  Znany polski scenarzysta, Cezary Harasimowicz od lat związany jest z festiwalem Interscenario. 22 października rozpoczyna się kolejna jego edycja. Nam, Cezary Harasimowicz opowiedział o tym, czym jest scenariusz i jak powstaje.
 • "Wszystko podszyte jest zagadkami"

  Krzysztof Zanussi, polski reżyser i scenarzysta filmowy, opowiada o fascynacji na temat metafizyki.
 • "Kinowa iluzja działa jak narkotyk"

  Tom Tykwer był gościem 2. Festiwalu Muzyki Filmowej. Niemiecki scenarzysta, reżyser, producent oraz kompozytor muzyki filmowej.