scenarzysta

Artykuły - Scenarzysta (162)

 • Janusz Głowacki kończy 75 lat

  Janusz Głowacki kończy 75 lat

  Dramatopisarz i autor opowiadań, felietonista, scenarzysta filmowy, barwna postać świata artystycznego - Janusz Głowacki - kończy w piątek 75 lat. W październiku ukaże się jego nowa książka, w której opowiada, jak pisał scenariusz do filmu Andrzeja Wajdy "Wałęsa. Człowiek z nadziei".
 • Kolejna produkcja wybitnego scenarzysty

  Kolejna produkcja wybitnego scenarzysty

  Znany brytyjski scenarzysta Andrew Davies został zaangażowany do napisania sześciu epizodów mini-serialu telewizyjnego, opartego na powieści Lwa Tołstoja "Wojna i pokój". Serial będzie emitowany na antenie telewizji BBC w 2015 roku.
 • Julia Kamińska z ukochanym!

  Julia Kamińska z ukochanym!

  Julia Kamińska, czyli niezapomniana Ula Cieplak z "BrzydUli" i laureatka XI edycji "Tańca z gwiazdami", jest od ponad dwóch lat szczęśliwie zakochana w scenarzyście Piotrze Jasku. W minioną sobotę, 15 września, para pojawiła się na jednej z imprez razem.
 • Scenarzysta Mass Effecta odchodzi z BioWare

  Scenarzysta Mass Effecta odchodzi z BioWare

  To koniec pewnej epoki w dziejach BioWare'u - główny scenarzysta studia, Drew Karpyshyn, poinformował, że odchodzi z firmy i kończy z pisaniem scenariuszy do gier.
 • Cell: emergence - nowa gra scenarzysty Deus Ex

  Cell: emergence - nowa gra scenarzysty Deus Ex

  Sheldon Pacotti, scenarzysta dwóch pierwszych części Deus Exa, ujawnił konkretną datę premiery swojego autorskiego projektu - Cell: emergence.
 • Scenarzyści, czas kończyć!

  Scenarzyści, czas kończyć!

  Do 15 stycznia można przysyłać prace na Konkurs Scenariuszowy Script Pro 2012, którego organizatorami są Szkoła Wajdy oraz Festiwal Off Plus Camera przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz HBO Polska.
 • Całkiem nowy Bond?

  Całkiem nowy Bond?

  John Logan, scenarzysta najnowszego filmu o przygodach Jamesa Bonda, przyznał, że "Skyfall" nie będzie kontynuacją poprzednich części serii. "To osobna historia" - powiedział serwisowi The Playlist.
 • Zmarł współtwórca "Klossa"

  Zmarł współtwórca "Klossa"

  W nocy 5 na 6 grudnia zmarł w Warszawie Zbigniew Safjan, pisarz i scenarzysta - poinformował syn pisarza, Piotr Safjan. Zmarły był autorem znanych powieści "Pole niczyje", "Kanclerz" i współautorem - z Andrzejem Szypulskim - "Stawki większej niż życie". Miał 89 lat.
 • Zmarł Zbigniew Safjan

  Zmarł Zbigniew Safjan

  W nocy z poniedziałku na wtorek zmarł w Warszawie Zbigniew Safjan, pisarz i scenarzysta - poinformował syn pisarza Piotr Safjan. Zmarły był autorem znanych powieści "Pole niczyje", "Kanclerz" i współautorem - z Andrzejem Szypulskim - "Stawki większej niż życie". Miał 89 lat.
 • Antoni Królikowski- Biografia

  Polski aktor filmowy i telewizyjny, scenarzysta i reżyser. Urodzony 17 lutego 1989 w Łodzi.

Filmy - Scenarzysta (6)

 • "South Park" musi śmieszyć także po polsku

  Nasi bohaterowie muszą mówić więcej niż w oryginale. Wynika to stąd, iż widzowi często trzeba wytłumaczyć, dlaczego dana postać jest śmieszna dla amerykańskiego odbiorcy - wyjaśnia scenarzysta polskiej wersji "South Parku", Tomasz Kutner. Zdradza również, w jaki sposób pracował nad... polską wersją charakterystycznych przekleństw używanych przez animowanych bohaterów.
 • Scenarzysta jest takim "panem bogiem"

  Znany polski scenarzysta, Cezary Harasimowicz od lat związany jest z festiwalem Interscenario. 22 października rozpoczyna się kolejna jego edycja. Nam, Cezary Harasimowicz opowiedział o tym, czym jest scenariusz i jak powstaje.
 • "Wszystko podszyte jest zagadkami"

  Krzysztof Zanussi, polski reżyser i scenarzysta filmowy, opowiada o fascynacji na temat metafizyki.
 • "Kinowa iluzja działa jak narkotyk"

  Tom Tykwer był gościem 2. Festiwalu Muzyki Filmowej. Niemiecki scenarzysta, reżyser, producent oraz kompozytor muzyki filmowej.