SatRevolution

Artykuły - SatRevolution (12)

 • ​Polska misja na Marsa. W planach lądowanie na Czerwonej Planecie

  ​Polska misja na Marsa. W planach lądowanie na Czerwonej Planecie

  Na podbój Marsa wyruszy mały satelita o masie 20 kg, z czego ok. 3 kg przeznaczone będą na instrumenty badawcze, zamieszczone na jego pokładzie - to jedno z ustaleń posiedzenia konsorcjum, pracującego nad pierwszą w historii misją w głęboki kosmos pod biało-czerwoną banderą. Obecni konsorcjanci dyskutowali również o zarysie misji, złożonej z trzech lotów: testowego, z wykorzystaniem instrumentów badawczych na orbicie okołomarsjańskiej oraz lotu zakończonego lądowaniem na Marsie.
 • ​SatRevolution, Virgin Orbit i polskie uczelnie założyły konsorcjum

  ​SatRevolution, Virgin Orbit i polskie uczelnie założyły konsorcjum

  Naukowcy i inżynierowie z polskich uniwersytetów połączyli siły z wrocławską spółką SatRevolution oraz z należącą do Richarda Bransona, kalifornijską firmą Virgin Orbit. Głównym celem konsorcjum będzie zaprojektowanie i przeprowadzenie pierwszych na świecie, dedykowanych misji z użyciem małych satelitów.
 • ​Czy lekarstwo na raka zostanie wynalezione w kosmosie?

  ​Czy lekarstwo na raka zostanie wynalezione w kosmosie?

  Zbada zachowanie komórek rakowych i limfocytów T, a także wzrost grzybów w kosmosie - bionanosatelita to nowy projekt SatRevolution, nad którym spółka pracuje wraz z czterema wrocławskimi uczelniami. Dzięki badaniom możliwe będzie opracowanie nowych terapii medycznych, dowiemy się też więcej na temat przyszłości człowieka i jego działań poza ziemską orbitą.
 • Polskie nanosatelity już działają

  Polskie nanosatelity już działają

  Polska misja w kosmosie rozpoczęta, nawiązano kontakt z obydwoma nanosatelitami oraz odebrano pierwsze zdjęcia.
 • Pierwszy polski satelita obserwacyjny w kosmosie

  Pierwszy polski satelita obserwacyjny w kosmosie

  Wrocławska spółka SatRevolution z sukcesem wysłała na orbitę pierwszego polskiego satelitę obserwacyjnego. W planach jest konstrukcja całej konstelacji liczącej ponad tysiąc urządzeń obrazujących Ziemię w czasie rzeczywistym. Spółka zapowiedziała też zbiórkę crowdfundingową na platformie Crowdway.pl, wspierającą inwestycję w rozwój technologii. Cel kampanii to pozyskanie kwoty do 4,1 mln zł.
 • SatRevolution udostępnia dane satelitarne miastu Wrocław

  SatRevolution udostępnia dane satelitarne miastu Wrocław

  Wrocław to pierwsze polskie miasto, któremu SatRevolution udostępni dane satelitarne.
 • ​SatRevolution rozpoczyna budowę konstelacji satelitów obserwacyjnych

  ​SatRevolution rozpoczyna budowę konstelacji satelitów obserwacyjnych

  Wrocławska firma SatRevolution złożyła do Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) wniosek o uprawnienia radiowe dla REC - pierwszej konstelacji satelitarnej, umożliwiającej obrazowanie Ziemi w czasie rzeczywistym. To przełom w pracach nad rozwiązaniem, którego efektem będzie umieszczenie na orbicie, liczącej około tysiąca nanosatelitów, konstelacji.
 • SatRevolution tworzy konstelację satelitów ScopeSat

  SatRevolution tworzy konstelację satelitów ScopeSat

  Do 2026 roku firma SatRevolution planuje umieścić na orbicie ponad sześćdziesiąt satelitów, które stworzą pierwszą polską konstelację REC, umożliwiającą obrazowanie Ziemi w czasie rzeczywistym. Rozwiązanie, którego wybrane elementy przeszły już pierwsze testy, znajdzie zastosowanie w transporcie, zarządzaniu kryzysowym, czy monitorowaniu miast na potrzeby smart city.
 • Światowid gotowy do testów

  Światowid gotowy do testów

  Spółka SatRevolution jest gotowa do przeprowadzenia wszystkich niezbędnych testów Światowida - pierwszego polskiego satelity obserwacyjnego.
 • Polski satelita sterowany cieczą magnetyczną

  Polski satelita sterowany cieczą magnetyczną

  W maju wynieśli prototyp pierwszego polskiego satelity obserwacyjnego do stratosfery, dziś łączą siły z rzeszowską spółką kosmiczną, która jako pierwsza w Europie odtwarza warunki panujące na Marsie i Księżycu. Wszystko po to, by wesprzeć projekt KRAKsat - jednego z pierwszych skonstruowanych w Polsce satelitów typu CubeSat i pierwszego na świecie, który do sterowania swoim położeniem wykorzystywał będzie ciecz magnetyczną.