satelitarna

Artykuły - Satelitarna (27)

 • Satelity skontrolują rolników wyłudzających nielegalne dopłaty?

  Satelity skontrolują rolników wyłudzających nielegalne dopłaty?

  Nowoczesne technologie, takie jak obrazowanie satelitarne, mają pomóc w kontroli dopłat dla rolników. Do tej pory kontrolowano ich "na miejscu", a proces był na tyle nieszczelny i kosztowny, że Unia traciła na dopłatach miliony euro. Może się to jednak zmienić dzięki nowym technologiom dostarczanym przez... branżę kosmiczną.
 • Program wykona wycenę nieruchomości na podstawie zdjęć satelitarnych

  Program wykona wycenę nieruchomości na podstawie zdjęć satelitarnych

  Brak wiedzy o konstrukcji budynku kosztuje firmy ubezpieczeniowe nawet 4,5 mld dol. - szacują eksperci TensorFlight. Do oceny stanu nieruchomości przydatna jest analiza zdjęć satelitarnych, lotniczych i ulicznych. Dzięki niej można automatycznie poddać analizie budynki i ocenić ich konstrukcję, co dla ubezpieczycieli ma największe znaczenie.
 • Toyota Mirai z łącznością satelitarną

  Toyota Mirai z łącznością satelitarną

  Toyota zaprezentowała na targach NAIAS 2016 w Detroit przełomowe rozwiązanie telekomunikacyjne stworzone we współpracy z firmą Kymeta. Samochód koncepcyjny oparty na wodorowym modelu Mirai jest wyposażony w eksperymentalne systemy łączności satelitarnej.
 • W Mińsku będą walczyć z zakazem instalacji anten

  W Mińsku będą walczyć z zakazem instalacji anten

  Mieszkańcy Mińska mają zamiar wystąpić w pikietach przeciwko wprowadzeniu w maju 2013 roku przez białoruskie władze zakazu instalowania anten satelitarnych na fasadach domów bez specjalnego zezwolenia. Inicjatorem akcji jest opozycyjna Zjednoczona Partia Obywatelska (OGP), która 14 sierpnia zaplanowała spotkanie na placu Bangalore w Mińsku.
 • Operator platformy satelitarnej dostał karę... 100 euro

  Operator platformy satelitarnej dostał karę... 100 euro

  Słowacki regulator medialny RVR (Rada pro vysielanie a retransmisiu) na swoim ostatnim posiedzeniu wymierzył „ogromną” karę firmie Digi International Ltd., operatorowi platformy satelitarnej Digi TV na Słowacji. Chodzi o grzywnę w wysokości 100 euro.
 • Zatrzymani za sharing sygnału TV na Lubelszczyźnie

  Zatrzymani za sharing sygnału TV na Lubelszczyźnie

  Policjanci z Wydziału dw. z PG KWP w Lublinie zlikwidowali na terenie Tomaszowa Lubelskiego i Świdnika nielegalne punkty rozsyłania sygnału telewizyjnego płatnych platform cyfrowych. W policyjnych działaniach uczestniczyli przedstawiciele Fundacji Ochrony Twórczości Audiowizualnej oraz Stowarzyszenia Dystrybutorów Programów Telewizyjnych „SYGNAŁ”.
 • 20 nowych kanałów w Cyfrowym Polsacie

  20 nowych kanałów w Cyfrowym Polsacie

  Cyfrowy Polsat uruchomił 20 nowych kanałów, w tym 4 stacje w jakości HD, wprowadził nowe pakiety, nowe usługi online, nowy sprzęt oraz nowe promocje. Przedstawiamy szczegóły nowej oferty.
 • Rosyjski Orion-Express przedstawia ofertę Telekarta HD

  Rosyjski Orion-Express przedstawia ofertę Telekarta HD

  Rosyjski operator Orion-Express prezentuje nowy projekt telewizji satelitarnej Telekarta HD. Telekarta HD to 45 kanałów, w tym HDTV w podstawowym pakiecie, a także prosta droga do przejścia do platformy Kontinent TV z możliwością oglądania 100 kanałów telewizyjnych i 10 kanałów HD bezpłatnie bez konieczności wymiany instalacji satelitarnej.
 • 220 mln abonentów satelitarnej telewizji na koniec 2017

  220 mln abonentów satelitarnej telewizji na koniec 2017

  Liczba gospodarstw domowych z płatną telewizją satelitarną w 80 krajach objętych badaniem Digital TV Research będzie wynosić 220 mln na koniec 2017 roku w porównaniu z 154 mln na koniec 2011 roku i 91 mln na koniec 2007 roku.