Biznes - satelita

Artykuły - Satelita (7)

 • Facebook wkrótce wystrzeli swojego satelitę

  Facebook wkrótce wystrzeli swojego satelitę

  Założyciel Facebooka Mark Zuckerberg poinformował, że w przyszłym roku w kosmos zostanie wystrzelony satelita, który pozwoli dostarczać internet do odbiorców w odludnych regionach Afryki.
 • Władze telewizji chcą zmienić satelitę TVP

  Władze telewizji chcą zmienić satelitę TVP

  Na specjalnym posiedzeniu senacka Komisja Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą zajmie się kwestią przyszłości TVP Polonia. 1 stycznia sygnał TVP Polonii zniknie z satelitów Astra. 6 milionów naszych rodaków zostanie bez tej telewizji publicznej.
 • Polska może specjalizować się w budowie małych satelitów?

  Polska może specjalizować się w budowie małych satelitów?

  Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę o Polskiej Agencji Kosmicznej. Agencja ma koordynować działania polskiego sektora kosmicznego.
 • TVP chce zrezygnować z nadawania przez satelitę Astra

  TVP chce zrezygnować z nadawania przez satelitę Astra

  Od 1 stycznia 2015 r. TVP zamierza przestać nadawać przez satelitę Astra z pozycji 19,2E. Na satelicie pozostanie jedynie niekodowana TVP Polonia, ale zamiast przez Astrę TVP będzie nadawać tę stację przez satelitę Hot Bird. Oferta tej stacji może stać się niedostępna dla prawie 6-milionowej Polonii mieszkającej w Europie. Nie pozostanie to bez wpływu również na odbiorców w Polsce - dziś w ten sposób programy TVP odbiera 2,5 mln gospodarstw domowych.
 • Nasz satelita czyli kosmiczny impuls dla gospodarki

  Nasz satelita czyli kosmiczny impuls dla gospodarki

  Na chińskim poligonie Taiyuan Launch Space Center pomyślnie przebiegł start rakiety Long March 4B, która we wtorek wcześnie rano wyniosła w przestrzeń kosmiczną polskiego satelitę o nazwie Heweliusz. Od listopada wokół Ziemi krąży "brat" Heweliusza - Lem.
 • Satelita prawdę powie

  Chiny umieściły w sobotę na orbicie okołoziemskiej dwa urządzenia satelitarne, mające monitorować sytuację w zakresie środowiska naturalnego a także ostrzegać przed klęskami żywiołowymi.
 • Rozpoczęcie świadczenia usługi OnetKonekt Satelita

  Zarząd Spółki GRUPA ONET.PL S.A. informuje, że w dniu 15 września 2003 roku spółka Onet.pl S.A. zaczyna wraz z SES ASTRA S.A. (firma należąca do spółki SES GLOBAL, notowanej na giełdach w Luksemburgu i Frankfurcie, symbol: SESG) świadczyć na terytorium całej Polski usługę satelitarnego szerokopasmowego dostępu do sieci Internet przy wykorzystaniu satelity ASTRA. Usługa będzie oferowana pod nazwą OnetKonekt Satelita. OnetKonekt Satelita jest kolejną usługą dostępową w ofercie Onet.pl S.A.