sass

Artykuły - Sass (6)

 • "Debiutantka" dała się pociąć za "Krzyk"

  "Debiutantka" dała się pociąć za "Krzyk"

  "Krzyk" ze znakomitą rolą Doroty Stalińskiej nie powstałby, gdyby nie brutalna ingerencja cenzury w treść "Debiutantki". Premiera zrekonstruowanego cyfrowo filmu Barbary Sass odbyła się 8 września 2014 w warszawskim kinie Kultura.
 • Zostać zakonnicą

  Zostać zakonnicą

  "W imieniu diabła", reż. Barbara Sass-Zdort, Polska 2011.
 • Kontrowersje wokół "W imieniu diabła"

  Kontrowersje wokół "W imieniu diabła"

  Nowy film Barbary Sass-Zdort "W imieniu diabła" pokazano na 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Obraz z Katarzyna Zawadzką i Mariuszem Bonaszewskim w rolach głównych, wzbudził kontrowersje. "Nie robiłam tego filmu przeciwko kościołowi" - zapewnia reżyserka.
 • Od poniedziałku festiwal filmowy w Gdyni

  12 produkcji, m.in. "Róża" Wojciecha Smarzowskiego, "Lęk wysokości" Bartosza Konopki i "W imieniu diabła" Barbary Sass-Zdort, zmierzy się w rywalizacji o tegoroczne Złote Lwy w Gdyni. 36. edycja Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych rozpocznie się w poniedziałek.
 • Barbara Sass o betankach

  Barbara Sass o betankach

  "W imieniu diabła" to tytuł nowego filmu Barbary Sass, thrillera inspirowanego prawdziwymi wydarzeniami - losami sióstr betanek z Kazimierza Dolnego. W roli głównej wystąpiła debiutująca na dużym ekranie Katarzyna Zawadzka. Do kin film ma trafić we wrześniu.
 • Zakonnice w sekcie?

  Zakonnice w sekcie?

  Barbara Sass, autorka tak głośnych w latach 80. XX wieku obrazów, jak "Krzyk" czy "Bez miłości", po ponad dekadzie wraca do kina. Reżyserka pracuje nad filmem, którego inspiracją są głośne wydarzenia, które kilka lat temu miały miejsce w klasztorze betanek w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.