sąsiedzi

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Sąsiedzi (Film (2014)[Neighbors] Reż.Nicholas Stoller) , Sąsiedzi (bajka)

Artykuły - Sąsiedzi (75)

 • Kłopotliwi sąsiedzi: Jak sobie z nimi poradzić?

  Kłopotliwi sąsiedzi: Jak sobie z nimi poradzić?

  Dobry sąsiad to skarb. Niestety, nie masz tyle szczęścia. Tobie trafił się taki, co hałasuje, zaśmieca klatkę, urządza palarnię na balkonie... Czujesz, że wyczerpują się już twoje pokłady wyrozumiałości i cierpliwości. Pora zawalczyć o spokój.
 • Pieskie wycie, czyli co zrobić, gdy pies sąsiada nieustannie szczeka

  Pieskie wycie, czyli co zrobić, gdy pies sąsiada nieustannie szczeka

  Najlepszy przyjaciel jednego człowieka czasem może okazać się wrogiem drugiego - sąsiada. Hałasujący pupil, który zakłóca spokój wspólnoty, może doprowadzić do sąsiedzkiej wojny. Rozwiązanie leży w przepisach, jednak warto po ludzku podejść do tej zwierzęcej sprawy.
 • "Metro": Lubimy sąsiadów, ale na dystans

  Polak bardzo lubi swoich sąsiadów pod warunkiem, że może trzymać ich na dystans. Tylko 13 proc. z nas chciałoby bliższych relacji - informuje "Metro".
 • Włochy: Kurs dobrego sąsiedztwa w Rzymie

  Kurs dobrego sąsiedztwa zorganizowano po raz pierwszy w Rzymie w nadziei, że pomysł ten masowo przyjmie się we Włoszech. O tym, jak bardzo potrzebna jest taka inicjatywa świadczy to, że 4 miliony Włochów procesuje się z sąsiadami.
 • Papież na Twitterze: Nie znać sąsiadów, znaczy nie żyć po chrześcijańsku

  Papież na Twitterze: Nie znać sąsiadów, znaczy nie żyć po chrześcijańsku

  Na profilu papieża Franciszka na Twitterze ukazała się w sobotę wiadomość: "Czasami można żyć nie znając sąsiadów - to nie jest życie chrześcijańskie".
 • "Sąsiadka" Franciszka: Papież wywrócił nasze życie

  - Franciszek wywrócił nasze życie do góry nogami - mówi Magda Wolińska-Riedi, żona członka Gwardii Szwajcarskiej strzegącej papieża, z tej racji mieszkająca z nim "po sąsiedzku".
 • Belgowie donoszą na swoich sąsiadów

  Coraz więcej Belgów donosi na swoich znajomych, czy sąsiadów do urzędu skarbowego. W ubiegłym roku fiskus otrzymał ponad 1200 zgłoszeń. To o prawie 70 procent więcej donosów niż w 2011 roku.
 • Sąsiedzi zamachowca: Od dziecka miał zapędy pirotechniczne

  Spokojny i niepozorny, ale od lat eksperymentował ze środkami wybuchowymi - tak o Brunonie K. mówią sąsiedzi z krakowskiego os. Albertyńskiego. 45-letni wykładowca Uniwersytetu Rolniczego mieszkał tam od urodzenia.
 • Prawa najemcy - przyjmowanie gości

  Prawa najemcy - przyjmowanie gości

  Zanim zdecydujesz się na wynajem lepiej ustal czy masz prawo do zapraszania gości. Zgodę musi wyrazić nie tylko właściciel mieszkania, ale i współlokator. Nie zapytasz, a zaprosisz? Doniesie na ciebie sąsiad.
 • Kochaj mnie szeptem

  Kochaj mnie szeptem

  Nie mogliśmy się doczekać nocy, kiedy w spokoju, bez rodziców za ścianą, będziemy się cieszyć miłością. Dlatego po wprowadzeniu się do własnej kawalerki daliśmy upust swoim uczuciom. Bo czy głośna miłość to wstyd?

Filmy - Sąsiedzi (2)

 • Sąsiedzi zamieniają dzielący ich płot na... stół barowy

  25 kwietnia to dzień, w którym Australijczycy i Nowozelandczycy świętują tzw. Anzac, czyli dzień pamięci wszystkich żołnierzy tych krajów, którzy stracili życie w walce. Przez zagrożenie koronawirusem tegoroczne obchody nie mogły być tak huczne, jak zwykle, ale niektórzy poszukali alternatywnych rozwiązań. Ci sąsiedzi, na przykład, sprawnym ruchem piły zamienili dzielący ich płot na stół barowy. I tak można świętować!
 • Radosław Majdan o problemach z sąsiadami

  Radosław Majdan opowiedział o swoich "przeprawach" z sąsiadem, któremu przeszkadzała muzyka grająca w mieszkaniu byłego piłkarza - dodajmy, że wcale nie późną porą. Majdan zdradził również, kogo nie chciałby mieć za sąsiada.