sao paulo

Artykuły - Sao paulo (141)

Filmy - Sao paulo (9)

 • Niesamowity finisz! Tuż przed metą zaskoczył rywala. Wideo

  Podczas biegu sylwestrowego w Sao Paulo doszło do niecodziennej sytuacji. Na ostatniej prostej prowadził Jacob Kiplimo, ale nie zauważył czającego się za nim Kibiwotta Kandiego, który tuż przed metą odebrał mu zwycięstwo.
 • Dani Alves zaprezentowany na stadionie Sao Paulo. Tłumy kibiców witało piłkarza. Wideo

  Dani Alves niedawno przeszedł z PSG do drużyny Sao Paulo na zasadzie wolnego transferu. Brazylijczyk został hucznie przywitany i zaprezentowany na stadionie przed kibicami.
 • Protest przeciwko zwycięzcy pierwszej tury wyborów prezydenckich w Brazylii

  Tysiące ludzi wzięło udział w proteście w Sao Paulo przeciwko zwycięzcy pierwszej tury wyborów prezydenckich w Brazylii. Jair Bolsonaro jest uważany za polityka skrajnie prawicowego znanego z kontrowersyjnych wypowiedzi. (RUPTLY/x-news)
 • Susza w Brazylii. Sygnał ostrzegawczy dla świata?

  Takiej suszy nie było w stanie Sao Paulo od 80 lat! Tę część Brazylii nawiedziła prawdziwa klęska. Jak okiem sięgnąć, wszędzie widać tylko spękaną, spragnioną deszczu ziemię… Skutki takiego stanu rzeczy są katastrofalne. Wysychają rzeki i jeziora, które stanowią podstawę zaopatrzenia w wodę metropolii i ich mieszkańców. W niektórych miastach – m.in. w 150-tysięcznym Itu - już w lutym br. wprowadzono racjonowanie wody! Brazylia posiada największe rezerwy słodkiej wody na świecie. Przez lata panowało tu przekonanie, że wody do picia nigdy nie zabraknie. Ale tegoroczna susza uświadomiła wszystkim, że to nie człowiek panuje nad przyrodą… Niedobór wody ma zgubny wpływ nie tylko na ekosystem i ludzi. Przedsiębiorstwa produkcyjne w Brazylii musiały ograniczyć działalność. Pogłębia to kryzys gospodarczy. A lepiej nie będzie – z powodu wycinania lasów nasila się proces pustynnienia Brazylii. Niszczenie dżungli amazońskiej może doprowadzić do nieodwracalnych zmian nie tylko w skali regionu, ale także całego globu ziemskiego.