santorini

Artykuły - Santorini (5)

 • ​Sky Dome na Santorini to nowa atrakcja dla wymagających turystów

  ​Sky Dome na Santorini to nowa atrakcja dla wymagających turystów

  W minionym roku Santorini znalazło się wśród najpopularniejszych miejsc na Instagramie, do odwiedzenia którego nikogo nie trzeba specjalnie namawiać. Ten grecki zakątek może poszczycić się kolejnym niezwykłym miejscem, Sky Dome, które z pewnością będzie jednym z chętniej fotografowanych miejsc na wyspie. To luksusowa, przeszklona kopuła, którą można wynająć także na noc.
 • Z Krakowa na Santorini. Ryanair myśli o lecie

  Z Krakowa na Santorini. Ryanair myśli o lecie

  Nowa trasa lotnicza z Krakowa. Od lipca stolica Małopolski zostanie połączona z grecką Santorini - poinformował Ryanair. Pierwsze loty zaplanowano na początek lipca.
 • Z głową narzeczonej spacerował po miasteczku

  40-letni mężczyzna został zatrzymany na greckiej wyspie Santorini po tym, jak zamordował swoją narzeczoną i niosąc jej głowę w ręce przechadzał się po miasteczku Vourvoulos - informuje agencja Associated Press.
 • Angelina Jolie nurkuje

  Angelina Jolie nurkuje

  Na greckiej wyspie Santorini rozpoczęła się realizacja kolejnych zdjęć do filmu "The Cradle Of Life", sequela przeboju "Lara Croft: Tomb Raider". Angelina Jolie, która po raz drugi wciela się w seksowną Larę Croft, jest zachwycona greckimi krajobrazami. "Tu jest pięknie i wszyscy są bardzo przyjacielscy" - mówi aktorka.
 • Lara Croft na Santorini

  Lara Croft na Santorini

  Kilkanaście dni temu w w podlondyńskich halach Pinewood Studios rozpoczęły się zdjęcia do filmu "The Cradle Of Life", sequela przebojowej opowieści "Lara Croft: Tomb Raider". Według ostatnich informacji z planu produkcji ekipa kolejne ujęcia realizować będzie na greckiej wyspie Santorini.

Filmy - Santorini (1)

 • Ślub jak z bajki? Jest tylko jedno takie miejsce!

  Santorini to wyspa wulkaniczna z eleganckimi białymi budynkami i czerwonymi dachami. W 2014 roku luksusowy magazyn podróżniczy ”Conde Nast Traveller” określił ją mianem „najlepszej wyspy na świecie”. W ostatnich kilku latach wyspę Santorini rocznie odwiedzało ponad milion turystów. Rok 2011 był rekordowy, wtedy przybyło tam prawie 2 miliony osób. 80 procent z nich to obcokrajowcy. To pozwoliło wyspie przetrwać kryzys ekonomiczny, który uderzył w Grecję. Santorini to jednak obecnie mekka młodych par. Oferuje wszelkiego rodzaju ceremonie – cywilne i religijne, nisko i wysokobudżetowe. Głównymi klientami są Amerykanie, Australijczycy i Brytyjczycy. Rośnie także liczba par pochodzących z rejonu Zatoki Perskiej.