Santander Bank Polska

Synonimy:
BZ WBK, BZ WBK SA
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Santander Bank Polska (1939)

 • Banki: Santander liczy na odbicie akcji kredytowej

  Banki: Santander liczy na odbicie akcji kredytowej

  Santander Bank Polska liczy, że w drugim półroczu akcja kredytowa się odbije. Bank deklaruje, że nie zaostrzył mocno dostępności i warunków kredytowania po wybuchu pandemii, ale zauważa brak zainteresowania ze strony klientów.
 • Prawie 80 mln euro na energię ze słońca

  Prawie 80 mln euro na energię ze słońca

  Santander Bank Polska i mBank podpisały umowę o wartości 350 mln zł (79 mln euro) na sfinansowanie projektu elektrowni słonecznych opracowanego przez R.Power, polskiego inwestora i dewelopera systemów fotowoltaicznych. Finansowanie zostanie przeznaczone na budowę 128 elektrowni słonecznych o łącznej mocy 121 MWp, które wygrały ubiegłoroczne aukcje OZE.
 • Nieruchomości: kolejny bank przykręca śrubę kredytową

  Nieruchomości: kolejny bank przykręca śrubę kredytową

  Santander jest kolejnym bankiem, który podniósł wymagany wkład własny dla kredytów hipotecznych, choć tylko dla klientów zewnętrznych. Z każdym kolejnym tygodniem zmniejsza się dostępność bankowego finansowania zakupu własnego "M", zwłaszcza dla młodych osób oraz samozatrudnionych. Co trzeci Polak w ogóle nie dostanie kredytu.
 • Tarcza Finansowa PFR. Santander pokazuje, które branże korzystają

  Tarcza Finansowa PFR. Santander pokazuje, które branże korzystają

  Firmy zajmujące się handlem hurtowym i detalicznym, naprawą pojazdów oraz przetwórstwem przemysłowym, dystrybucją i produkcją najczęściej otrzymują subwencje w ramach Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju - podał Santander Bank Polska.
 • Koronawirus w Polsce. ​Santander szacuje, że po obniżce stóp straci na odsetkach do 450 mln zł

  Koronawirus w Polsce. ​Santander szacuje, że po obniżce stóp straci na odsetkach do 450 mln zł

  Santander Bank Polska szacuje, że w związku z decyzją RPP o obniżkach stóp procentowych grupa straci na odsetkach od 380 do 450 mln zł - ocenił bank w czwartkowym komunikacie.
 • Santander wprowadza plan przeciwko COVID-19

  Santander wprowadza plan przeciwko COVID-19

  Zamknięcie biur korporacyjnych w Madrycie i praca zdalna, przeniesienie części pracowników do głównej siedziby firmy i wyznaczenie "zastępców" pracowników - to decyzje podjęte przez Grupę Santander wobec epidemii koronawirusa. Bank kierowany przez Anę Botin zaapelował do akcjonariuszy, aby zdalnie uczestniczyli w walnym zgromadzeniu.
 • Santander widzi rynki, gdzie może więcej zarobić

  Santander widzi rynki, gdzie może więcej zarobić

  ​Mówi się o rozważanym przez Grupo Santander scenariuszu sprzedaży banku w Polsce. Hiszpanie twierdzą, że nie zamierzają go sprzedawać, a polski rynek jest równie ważny jak inne - informuje środowa "Rzeczpospolita".
 • Przyszły gorsze czasy dla banków

  Przyszły gorsze czasy dla banków

  Tak słabo jeszcze nie było. Banki, choć zarabiają krocie na kredytach dla konsumentów, są coraz mniej zyskowne. Prawdopodobnie żaden z polskich banków w 2019 roku nie osiągnął rentowności wyższej niż 10 proc. Nie osiągnął jej także jeden z największych i najbardziej zyskownych polskich banków - Santander Bank Polska.
 • Zysk Santander Bank Polska powyżej oczekiwań

  Zysk Santander Bank Polska powyżej oczekiwań

  Zysk netto należny akcjonariuszom Santander Bank Polska w trzecim kwartale 2019 roku wzrósł do 625,7 mln zł z 506 mln zł rok wcześniej - poinformował bank w komunikacie. Zysk banku okazał się lekko powyżej oczekiwań analityków, którzy spodziewali się, że wyniesie on 611 mln zł.
 • Mateusz Morawiecki nie otrzymał odprawy po odejściu ze stanowiska prezesa Banku Zachodniego WBK

  Mateusz Morawiecki nie otrzymał odprawy po odejściu ze stanowiska prezesa Banku Zachodniego WBK

  Mateusz Morawiecki nie otrzymał odprawy po odejściu ze stanowiska prezesa Banku Zachodniego WBK; wszelkie informacje odnoszące się do stanu majątkowego premiera są umieszczone w publicznie dostępnych oświadczeniach majątkowych - podał w piątek CIR.

Filmy - Santander Bank Polska (2)

 • BZ WBK: W I kwartale lekkie spowolnienie w gospodarce, później odbicie

  Bezrobocie spada, Polacy wydają coraz więcej na zakupy, a firmy inwestują. Do tego stopy procentowe NBP są najniższe w historii, a ceny zaczną rosnąć najwcześniej pod koniec roku. W tej sytuacji przez najbliższe lata Polska powinna utrzymać wysokie tempo wzrostu gospodarczego – prognozuje BZ WBK. I kwartał będzie jednak okresem lekkiego spowolnienia. Komentuje Piotr Bielski, ekonomista z BZ WBK.
 • Santander zmienia reguły gry na polskim rynku bankowym

  - Pojawienie się Santandera może za chwilę zmienić reguły gry na rynku - uważa Wojciech Sobieraj, prezes Alior Bank, oceniając fuzje należących do hiszpańskiej grupy banków BZ WBK oraz Kredyt Banku i powstanie jednego, dużego podmiotu, który stanie się trzecim bankiem w Polsce. Jednocześnie szef Aliora podkreśla, że nie obawia się konkurencji i widzi szanse na dalszy rozwój banku, którym kieruje.