sanki

Artykuły - Sanki (8)

 • Pięć zimowych zagrożeń, których możemy uniknąć

  Pięć zimowych zagrożeń, których możemy uniknąć

  Niektórych zimowych wypadków nie sposób przewidzieć. Poślizgnąć się i złamać nogę możemy nawet na oblodzonym chodniku. To fakt. Równie nieprzyjemnie może się skończyć wypad w góry, na narty czy sanki z dziećmi. Czym innym jest jednak pech od ryzykanctwa i niepotrzebnej brawury. Oto pięć aktywności, których dla własnego dobra lepiej nie podejmować zimą bez odpowiedniego przygotowania i stosownych ku temu warunków.
 • ​Największy zlot czarownic

  ​Największy zlot czarownic

  Niewielka szwajcarska miejscowość Belalp byłaby tylko kolejnym zimowym kurortem, jakich w regionie Wallis jest wiele. Doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych, uroki największego alpejskiego lodowca i niezapomniane widoki to oczywiste oczywistości. Jednak Belalp ma coś, czego nie ma żadne inne miejsce: wiedźmy.
 • Staszulonek: Sanki to moje Ferrari

  Staszulonek: Sanki to moje Ferrari

  Najpierw analiza toru, potem trening mentalny, w końcu ćwiczenia praktyczne i zawody. Ferrari, jak nazywa swoje sanki Ewelina Staszulonek, spisało się w Whistler świetnie. Polka zajęła w igrzyskach ósme miejsce. Jak przyznała, samochodem jeździ wolniej niż w lodowej rynnie.
 • Wyjechał na sanki

  Wyjechał na sanki

  Dopiero pół roku po ślubie popularny wokalista pop Norbi (35 l.) wyjechał z żoną w pierwszą podróż poślubną.
 • 34 proc. sprzętu budzi zastrzeżenia

  34 proc. sprzętu budzi zastrzeżenia

  Narty, snowboardy, sanki oraz inne akcesoria, służące dorosłym i młodszym miłośnikom białego szaleństwa, w przeważającej części są bezpieczne - wynika z raportu przygotowanego na zlecenie UOKiK
 • Latem na sankach

  Latem na sankach

  Aby pojeździć na sankach, nie trzeba czekać do zimy. Grupa zapaleńców sportów ekstremalnych udowadnia, można jeździć również latem. W Polsce pojawili się pionierzy ulicznego saneczkarstwa (street luge).
 • Latem na sankach

  Latem na sankach

  Aby pojeździć na sankach, nie trzeba czekać do zimy. Grupa zapaleńców sportów ekstremalnych udowadnia, można jeździć również latem. W Polsce pojawili się pionierzy ulicznego saneczkarstwa (street luge).
 • Większy VAT na prąd i... sanki

  Prezydent Aleksander Kwaśniewski podpisał dzisiaj nowelizację ustawy o podatkach: akcyzowym i od towarów i usług VAT. Przepisy mają wejść w życie w 14 dni po ogłoszeniu i przynieść budżetowi w tym roku około 2,6 mld zł dodatkowych wpływów. Wprowadzona została akcyza na energię elektryczną w wysokości 2 gr od kilowatogodziny oraz nowa stawka akcyzy na samochody. Wzrośnie również stawka VAT na niektóre towary dla dzieci - z obecnych 7 proc. do 12 proc. na towary krajowe, a do 22 proc. na importowane. Podwyżka dotyczy łyżew, rowerów, zabaw i gier towarzyskich, nart i sanek.