sankcje wobec Rosji

Artykuły - Sankcje wobec Rosji (53)

 • Izba Reprezentantów i Senat USA porozumiały się ws. sankcji wobec Nord Stream 2

  Izba Reprezentantów i Senat USA porozumiały się ws. sankcji wobec Nord Stream 2

  Między Izbą Reprezentantów a Senatem doszło do porozumienia w sprawie rozszerzenia sankcji dot. Nord Stream 2 w ustawie o wydatkach obronnych (NDAA) na rok podatkowy 2021. Jej zapisy zakładają, że sankcje obejmować będą także ubezpieczycieli.
 • Amerykanie ostrzegają Niemców za wsparcie Nord Stream 2

  Amerykanie ostrzegają Niemców za wsparcie Nord Stream 2

  Spór wokół gazociągu Nord Stream 2 wkracza w decydującą fazę. Amerykańscy politycy zjednoczyli się przeciw budowie tego gazociągu. Na cel został wzięty niemiecki terminal w Sassnitz który jest trzecim największym niemieckim portem bałtyckim.
 • Gazociąg Nord Stream 2 nie będzie chroniony przed sankcjami CAASTA

  Gazociąg Nord Stream 2 nie będzie chroniony przed sankcjami CAASTA

  Jak poinformował sekretarz stanu Mike Pompeo, ​Departament Stanu USA zniesie klauzulę, która chroni gazociąg przed sankcjami przewidzianymi w ustawie CAATSA.
 • Pięć lat rosyjskich sankcji - kto zyskał, kto stracił

  Pięć lat rosyjskich sankcji - kto zyskał, kto stracił

  Rosyjskie embargo miało być z jednej strony "karą" dla zachodnich eksporterów za sankcje przeciwko Rosji, z drugiej zaś narzędziem wspierania rodzimej produkcji. W obu tych wymiarach Rosja nie odnotowała sukcesu.
 • Ukraina rozszerza sankcje wobec Rosji

  Ukraina rozszerza sankcje wobec Rosji

  Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy (RBNiO) rozszerzyła wczoraj wieczorem sankcje wobec Rosji za atak na ukraińskie okręty w rejonie Cieśniny Kerczeńskiej i objęła restrykcjami organizatorów wyborów w zajętej przez prorosyjskich separatystów części Donbasu.
 • Włochy niepokoją Europę

  Wicepremier i szef MSW Włoch Matteo Salvini oświadczył w środę na konferencji biznesowej w Moskwie, że jego kraj nie poprze odnowienia sankcji gospodarczych nałożonych przez Unię Europejską na Rosję.
 • Rosja, czekając na sankcje USA, kupiła rekordową ilość złota

  Rosja, czekając na sankcje USA, kupiła rekordową ilość złota

  W oczekiwaniu nowych sankcji ze strony USA Rosja zaczęła skupować złoto i w lipcu kupiła ponad 26 ton tego kruszcu - informują media zachodnie i rosyjskie. W ostatnich miesiącach Rosja pozbywa się amerykańskich obligacji skarbowych.
 • Rosatom i Roskosmos ograniczą kontakty z Zachodem

  Rosatom i Roskosmos ograniczą kontakty z Zachodem

  Rząd Rosji nakazał agencji kosmicznej Roskosmos i koncernowi Rosatom, który zarządza energetyką jądrową, by wstrzymały podpisywanie nowych dokumentów z firmami z państw, które wprowadziły sankcje wobec Rosji - podał "Kommiersant". Dziennik zaznaczył, że nie dotyczy to zawartych umów.
 • Trzy przyczyny spadku obligacji skarbowych

  Trzy przyczyny spadku obligacji skarbowych

  Drugi kwartał 2018 r. rozpoczął się mocnym akcentem. Zmienność ponownie wzrosła powyżej 21% w związku z możliwą wojną handlową pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami, a rynek na bieżąco przeszacowuje liczne aktywa. Podczas gdy ceny akcji spadają, rynek obligacji powoli budzi się z zimowego snu.
 • Złoty czeka na prawdziwą wojnę?

  Złoty czeka na prawdziwą wojnę?

  Obawy o wojnę, już nie tylko handlową, w teorii powinny zwiększać awersję do ryzyka. Tymczasem złotemu udaje się utrzymać silną pozycję na rynku. Bezpieczna przystań, czyli frank szwajcarski pokazuje natomiast wartości najniższe od pamiętnego czarnego czwartku - mówi Katarzyna Orawczak z Ekantor.pl.