sankcje USA

Artykuły - Sankcje USA (22)

 • Gazociąg Nord Stream 2 nie będzie chroniony przed sankcjami CAASTA

  Gazociąg Nord Stream 2 nie będzie chroniony przed sankcjami CAASTA

  Jak poinformował sekretarz stanu Mike Pompeo, ​Departament Stanu USA zniesie klauzulę, która chroni gazociąg przed sankcjami przewidzianymi w ustawie CAATSA.
 • Rynek ropy: Sankcje wobec irańskich tankowców

  Rynek ropy: Sankcje wobec irańskich tankowców

  Stany Zjednoczone nałożyły sankcje na kapitanów pięciu tankowców które z irańską ropą przybyły do Wenezueli. Zdaniem ekspertów, kryzys paliwowy zaostrzył się w ostatnich miesiącach. Na czarnym rynku litr benzyny kosztuje ok. 3 dolarów, u kontrolowanego przez państwo dystrybutora jest niemal darmowa. Obecnie płaca minimalna w Wenezueli wynosi ok. 4,6 dolarów miesięcznie.
 • Gazprom robi unik ws. Nord Strem 2

  Gazprom robi unik ws. Nord Strem 2

  ​Rosyjski statek Akademik Czerski, który ma dokończyć układanie gazociągu Nord Stream 2, zmienił właściciela i nie należy już do Gazpromu, a do podległego temu koncernowi Samarskiego Ciepłowniczego Funduszu Majątkowego - podał we wtorek dziennik "Izwiestija".
 • USA wprowadzają kolejne restrykcje dotyczące podróży na Kubę

  USA wprowadzają kolejne restrykcje dotyczące podróży na Kubę

  - Amerykańskie władze wprowadziły we wtorek kolejne restrykcje dotyczące podróży obywateli USA na Kubę - ogłosiło ministerstwo finansów. Zakazano m.in. wielu podróży edukacyjnych i wypoczynkowych.
 • USA przygotowują sankcje na Nord Stream 2

  USA przygotowują sankcje na Nord Stream 2

  Stany Zjednoczone przygotowują wprowadzenie sankcji wobec gazociągu Nord Stream 2 - informuje dziennik "Wall Street Journal" powołując się na przedstawicieli amerykańskiej administracji. Gazeta nie podaje kiedy sankcje mogłyby wejść w życie. Przewiduje jednak pogłębienie rozdźwięku pomiędzy Waszyngtonem a Berlinem.
 • Rada UE nie zgodziła się na rozszerzenie czarnej listy krajów piorących brudne pieniądze

  Rada UE nie zgodziła się na rozszerzenie czarnej listy krajów piorących brudne pieniądze

  Przedstawiciele 28 krajów członkowskich w Radzie UE odrzucili w tym tygodniu propozycję Komisji Europejskiej z 13 lutego, by rozszerzyć czarną listę krajów, gdzie istnieją warunki do prania brudnych pieniędzy. Na liście 23 krajów miała się znaleźć Arabia Saudyjska.
 • Decyzja o poziomie stóp procentowych przez Fed podjęta

  Decyzja o poziomie stóp procentowych przez Fed podjęta

  Amerykańska Rezerwa Federalna, zgodnie z oczekiwaniami, utrzymała główną stopę procentową w przedziale 2,25-2,50 proc. - podano w komunikacie. Fed będzie "rozważny", jeśli chodzi o ew. zmiany w polityce monetarnej. Bankierzy nie ocenili bilansu ryzyk dla perspektyw gospodarczych. Fed usunął z komunikatu sformułowanie o "pewnych, kolejnych stopniowych podwyżkach stóp procentowych". Ścieżka stóp procentowych, według Fed, zależeć będzie od perspektyw dla gospodarki w zależności od napływających danych makro.
 • "Puls Biznesu": NASK ma ból głowy z Huaweiem

  "Puls Biznesu": NASK ma ból głowy z Huaweiem

  W przetargu instytutu NASK, który odpowiada m.in. za cyberbezpieczeństwo, najtańszy oferent proponuje sprzęt producenta kojarzonego z aferą szpiegowską - podaje we wtorek "Puls Biznesu".
 • Iran: Lecą głowy kolejnych ministrów

  Iran: Lecą głowy kolejnych ministrów

  Z powodu kryzysu finansowego w Iranie do dymisji podał się minister handlu, przemysłu i górnictwa Mohammad Szariatmadari - podały w wekend irańskie media. Szariatmadari uchodził za jednego z najbliższych współpracowników prezydenta Hasana Rowhaniego.
 • Ostra reakcja Rosji na nowe sankcje USA

  Ostra reakcja Rosji na nowe sankcje USA

  Nowe sankcje amerykańskie wobec Rosji są działaniem wrogim i nieprzewidywalnym, przynoszącym szkodę wzajemnym stosunkom - ocenił w piątek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Zapowiedział, że Moskwa odpowie na nie zgodnie z zasadą wzajemności.