sankcje dla Rosji

Artykuły - Sankcje dla Rosji (174)

 • Kursy walut: Rosyjski rubel nadal traci

  Kursy walut: Rosyjski rubel nadal traci

  Na rynkach walutowych rosyjski rubel osiągnął najniższy poziom, w stosunku do euro i dolara, licząc od lutego 2016 roku. Najgwałtowniejsza przecena rosyjskiej waluty spowodowana jest obawami inwestorów, związanymi z ewentualnymi sankcjami, które zamierzają nałożyć na Rosję kraje Unii Europejskiej i Stany Zjednoczone.
 • Szczerski: Zniesienie sankcji wobec Rosji byłoby błędem

  Szczerski: Zniesienie sankcji wobec Rosji byłoby błędem

  - Dziś, kiedy dialog w sprawach Ukrainy jest wznowiony, zniesienie sankcji wobec Rosji byłoby błędem. Zmiana polityki dałaby skutek odwrotny do oczekiwanego i zamknęła możliwości, które się otwierają - mówi w rozmowie z "DGP" Krzysztof Szczerski, szef gabinetu prezydenta.
 • USA przygotowują sankcje na Nord Stream 2

  USA przygotowują sankcje na Nord Stream 2

  Stany Zjednoczone przygotowują wprowadzenie sankcji wobec gazociągu Nord Stream 2 - informuje dziennik "Wall Street Journal" powołując się na przedstawicieli amerykańskiej administracji. Gazeta nie podaje kiedy sankcje mogłyby wejść w życie. Przewiduje jednak pogłębienie rozdźwięku pomiędzy Waszyngtonem a Berlinem.
 • Włochy niepokoją Europę

  Wicepremier i szef MSW Włoch Matteo Salvini oświadczył w środę na konferencji biznesowej w Moskwie, że jego kraj nie poprze odnowienia sankcji gospodarczych nałożonych przez Unię Europejską na Rosję.
 • Ostra reakcja Rosji na nowe sankcje USA

  Ostra reakcja Rosji na nowe sankcje USA

  Nowe sankcje amerykańskie wobec Rosji są działaniem wrogim i nieprzewidywalnym, przynoszącym szkodę wzajemnym stosunkom - ocenił w piątek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Zapowiedział, że Moskwa odpowie na nie zgodnie z zasadą wzajemności.
 • Wstrząs dla rubla, ale do katastrofy daleko

  Wstrząs dla rubla, ale do katastrofy daleko

  Rosyjska waluta w ciągu doby straciła 5 proc. wartości w relacji do dolara. To rekcja inwestorów na sankcję nałożone przez Stany Zjednoczone. Zagrożenia dla rubla jednak są znacznie mniejsze niż, w przypadku tureckiej liry, którą przeceniła przede wszystkim zła polityka gospodarcza kraju.
 • Rosja wprowadza kontrsankcje

  Rosja wprowadza kontrsankcje

  Niższa izba rosyjskiego parlamentu, Duma Państwowa, przyjęła we wtorek w pierwszym czytaniu projekt ustawy o krokach odwetowych w odpowiedzi na sankcje USA.
 • Amerykanie wysłali kolejną "bombę"

  Amerykanie wysłali kolejną "bombę"

  Projekt ustawy o działaniach Rosji w odpowiedzi na sankcje USA jest gotowy. Deputowani chcą ograniczyć współpracę gospodarczą z USA.
 • Rubel krwawi po sankcjach: spadek o 10 proc.

  Rubel krwawi po sankcjach: spadek o 10 proc.

  Nowe sankcje nałożone na Rosję wywołują panikę inwestorów. Rubel przez nieco ponad dobę stracił 10 proc. Jeszcze większe spadki dotykają rosyjską giełdę. Przedstawiciele banku centralnego oraz ministerstwa gospodarki Rosji starają się uspokajać sytuację, ale to nie musi pomóc - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Sankcje wobec Rosji działają

  Sankcje wobec Rosji działają

  Rosyjscy oligarchowie i ich firmy odczuwają działanie amerykańskich sankcji. Według radia Echo Moskwy, akcje koncernu RusAl kontrolowanego przez objętego restrykcjami Stanów Zjednoczonych Olega Deripaskę straciły na giełdzie w Hongkongu 40 procent wartości.

Filmy - Sankcje dla Rosji (4)

 • Jednolite stanowisko Merkel i Hollande ws. przedłużenia sankcji na Rosję

  Przywódcy Niemiec i Francji - Angela Merkel i Francois Hollande - opowiedzieli się we wtorek za tym, by na szczycie UE w tym tygodniu przedłużono unijne sankcje na Rosję w związku z jej zaangażowaniem w konflikt na Ukrainie.
 • Jednolite stanowisko Merkel i Hollande ws. przedłużenia sankcji na Rosję

  Przywódcy Niemiec i Francji - Angela Merkel i Francois Hollande - opowiedzieli się we wtorek za tym, by na szczycie UE w tym tygodniu przedłużono unijne sankcje na Rosję w związku z jej zaangażowaniem w konflikt na Ukrainie.
 • Finlandia. Bolesne skutki rosyjskich sankcji

  W fińskim porcie Kotka, niedaleko rosyjskiej granicy, od czasu wprowadzenia zachodnich sankcji przeładunek towarów zmniejszył się o prawie 20 procent - i dalej spada. Nic dziwnego: w Rosji przedsiębiorcom zaczyna brakować pieniędzy na inwestycje, a konsumentom – na zakup importowanych dóbr. Ma to również związek ze spadkiem wartości rubla. Eksperci alarmują: podobnych problemów mogą się spodziewać także inne europejskie porty, przez które przechodzi tranzyt zachodnich towarów do Federacji Rosyjskiej.
 • Sankcje mogą doprowadzić do recesji w Rosji

  Wprowadzone przez USA i Unię Europejską sankcje jeszcze w tym roku mogą doprowadzić do recesji w Rosji. Na ewentualnym odwecie ucierpieć może jednak również druga strona, m.in. europejski sektor bankowy i koncerny samochodowe. W dłuższym terminie sankcje nałożone na inne kraje nie są zbyt skuteczne i nie doprowadzają do oczekiwanych zmian – ocenia Piotr Kuczyński, główny analityk Domu Inwestycyjnego Xelion.