sankcje

Synonimy:
sankcja,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Sankcje (450)

 • Ukraina rozszerza sankcje wobec Rosji

  Ukraina rozszerza sankcje wobec Rosji

  Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy (RBNiO) rozszerzyła wczoraj wieczorem sankcje wobec Rosji za atak na ukraińskie okręty w rejonie Cieśniny Kerczeńskiej i objęła restrykcjami organizatorów wyborów w zajętej przez prorosyjskich separatystów części Donbasu.
 • Rijad i OPEC nie zmniejszą produkcji ropy?

  Rijad i OPEC nie zmniejszą produkcji ropy?

  Prezydent USA Donald Trump napisał wczoraj na Twitterze, że ma nadzieję, iż Arabia Saudyjska i OPEC nie zmniejszą produkcji ropy. "Ceny ropy powinny być znacznie niższe, zważywszy na podaż" - napisał. Rijad planuje jednak redukcję wydobycia surowca.
 • Sankcje w VAT

  Sankcje w VAT

  Obecnie obowiązujące przepisy o VAT przypisują ustalanie dodatkowego zobowiązania podatkowego podatnikowi, który nierzetelnie rozlicza podatek VAT. Zaniżenie przez podatnika zobowiązania podatkowego w związku ze złożoną przez niego deklaracją VAT skutkuje wymierzeniem przez organ podatkowy sankcji w wysokości 30 proc. kwoty zaniżenia tego zobowiązania. Należy podkreślić, że obowiązuje także sankcja w wysokości 20 proc. i 100 proc.
 • Prasa o spotkaniu Merkel-Putin: dialog prowadzony z konieczności

  Prasa o spotkaniu Merkel-Putin: dialog prowadzony z konieczności

  Dialog z Rosją prowadzony przez Niemcy z konieczności i bez zabiegania o względy - tak niemiecka prasa komentuje w poniedziałek sobotnie spotkanie kanclerz Angeli Merkel z Władimirem Putinem. Porozumienie utrudniają liczne sporne kwestie - podkreślają gazety.
 • USA nakładają kolejne sankcje w związku z Koreą Północną

  USA nakładają kolejne sankcje w związku z Koreą Północną

  USA nałożyły w piątek kolejne sankcje związane z Koreą Północną; restrykcje obejmą m.in. rosyjski bank Agrosojuz, oskarżany o prowadzenie transakcji z osobami, które są na czarnej liście Waszyngtonu w związku z zaangażowaniem w program nuklearny Pjongjangu.
 • Lira sponiewierana przez amerykańskie sankcje

  Lira sponiewierana przez amerykańskie sankcje

  Fatalna passa tureckiej waluty nie ma końca. Problemy gospodarcze kraju pogłębia coraz ostrzejszy spór polityczny na linii Waszyngton - Ankara. Cierpi nie tylko lira, ale również inne lokalne aktywa. Na świecie tylko w Wenezueli podstawowy indeks giełdowy stracił w tym roku więcej niż w Turcji - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Bolesne sankcje przeciw Korei Północnej działają

  Bolesne sankcje przeciw Korei Północnej działają

  PKB Korei Północnej skurczyło się w 2017 roku o 3,5 proc., co oznacza największą recesję gospodarczą od 20 lat - wynika z ogłoszonych w piątek obliczeń banku centralnego Korei Płd. Sugeruje to, że sankcje przeciw reżimowi Korei Płn. mocno uderzyły w jej gospodarkę. Według BOK dochód narodowy na mieszkańca w Korei Płn. wynosi obecnie 1,46 mln wonów (ok. 1,3 tys. dolarów), czyli ponad 20-krotnie mniej niż w Korei Płd.
 • Unia chce zwalczać uchylanie się od szczepień

  Unia chce zwalczać uchylanie się od szczepień

  KE chce zwalczać zjawisko uchylania się od szczepień. W czwartek przedstawiła projekt rekomendacji m.in. w sprawie wprowadzenia rutynowych kontroli statusu szczepień oraz opcji wspólnej elektronicznej karty szczepień, która miałaby zastosowanie transgraniczne.
 • Sankcje wobec Rosji działają

  Sankcje wobec Rosji działają

  Rosyjscy oligarchowie i ich firmy odczuwają działanie amerykańskich sankcji. Według radia Echo Moskwy, akcje koncernu RusAl kontrolowanego przez objętego restrykcjami Stanów Zjednoczonych Olega Deripaskę straciły na giełdzie w Hongkongu 40 procent wartości.
 • Sankcje spowodowały niepewność wśród inwestorów - wicepremier Rosji

  Sankcje spowodowały niepewność wśród inwestorów - wicepremier Rosji

  Wicepremier Rosji Arkadij Dworkowicz przyznał we wtorek, że nowe sankcje USA wobec wielkiego rosyjskiego biznesu poskutkowały niepewnością wśród wszystkich inwestorów. Zapewnił, że rząd w Moskwie zdoła ograniczyć wpływ czynników zewnętrznych na gospodarkę.

Filmy - Sankcje (14)