samotność

Artykuły - Samotność (84)

Filmy - Samotność (5)

 • Dlaczego młodzi ludzie wybierają samotność?

  Ryotaro Sakamoto, Japończyk od 10 lat mieszkający w Polsce, wyjaśnił dlaczego młodzi ludzie w Japonii chowają się w swoich czterech ścianach. Kto najczęściej cierpi na hikikomori i jak leczy się tę przypadłość? Na te pytania odpowiedział psycholog, specjalista interwencji kryzysowych Tomasz Kozłowski. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Czy grozi nam epidemia samotności?

  O trudnościach w nawiązywaniu kontaktów i bliskich relacji rozmawiały ekspert do spraw relacji Dagmara Mańka, psycholog Paulina Biernat oraz aktorka Maria Konarowska. - Ludzie później chcą się wiązać, bo najpierw jest kariera - powiedziała Konarowska. - W dzisiejszych czasach młodzi ludzie nie mają problemu z wchodzeniem w szybkie relacje, oni nie mają narzędzi, aby je utrzymywać - zaznaczyła Biernat. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Co zrobi samotny pies, gdy nie ma włąściciela w domu?

  Wzruszające! Można, by przypuszczać, że pies gdy jest sam w domu będzie rozrabiał. Nic bardziej mylnego! Ten oto, zabrał buta swojego właściciela i się do niego przytulił.
 • Kogo dopada samotność? Jak jej zapobiegać?

  Kogo dopada samotność? Jak jej zapobiegać? Powiedziała o tym Monika Dreger, psycholog. - Introwertycy są takimi osobami, które być może częściej będą samotnikami - zaznaczyła. (Dzień Dobry TVN/x-news)