samorządowcy

Artykuły - Samorządowcy (56)

 • "Rzeczpospolita": Odchudzanie budżetówki

  "Rzeczpospolita": Odchudzanie budżetówki

  Rząd chce zaoszczędzić na wynagrodzeniach 14 mld zł. Bez zmniejszenia zatrudnienia w urzędach czy edukacji raczej się nie obędzie - informuje "Rzeczpospolita"
 • Jest miejsce dla 229 mln Polaków

  Jest miejsce dla 229 mln Polaków

  Samorządowcy w całej Polsce pod mieszkania wyznaczyli tak dużo miejsca, że starczyłoby go nawet dla 229 mln osób - informuje "Gazeta Wyborcza".
 • Samorządowcy o członkostwie w UE: Więcej korzyści niż strat

  Samorządowcy o członkostwie w UE: Więcej korzyści niż strat

  84 proc. samorządowców uważa, że członkostwo Polski w Unii Europejskiej przyniosło więcej korzyści niż strat; pieniądze unijne wykorzystują przede wszystkim na inwestycje w infrastrukturę - wynika z raportu ISP przeprowadzonego dla Związku Miast Polskich.
 • "Dziennik Polski": Bunt samorządowców

  Związek Miast Polskich przygotowuje pozew zbiorowy przeciwko rządowi, zapowiada "Dziennik Polski". Chodzi o 8 mld zł, które gminy tracą z powodu decyzji ministrów i posłów.
 • Samorządowcy: Brakuje nam ponad 8 mld zł rocznie

  W przyszłym tygodniu w Warszawie odbędzie się marsz protestacyjny samorządowców, którzy biją na alarm; twierdzą, że decyzje władz centralnych zaburzyły równowagę finansową gmin, powiatów i województw. Według ich szacunków brakuje im 8 mld zł rocznie.
 • Dorabiają nawet i 100 tysięcy rocznie!

  Dorabiają nawet i 100 tysięcy rocznie!

  Dzięki dochodom z zasiadania w radach nadzorczych miejskich spółek, niektórzy samorządowcy dorabiają nawet 100 tysięcy rocznie - pisze "Rzeczpospolita".
 • Samorządowcy tłumnie uciekają do parlamentu

  Samorządowcy tłumnie uciekają do parlamentu

  Prawie co szósty kandydat do parlamentu to samorządowiec, o mandat walczy 1172 radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Czeka nas wiele lokalnych wyborów uzupełniających? - zastanawia się "Rzeczpospolita".
 • Prezydenci-milionerzy

  Prezydenci-milionerzy

  Najbogatsi samorządowcy to jednocześnie prezydenci największych miast - wynika z analizy najnowszych oświadczeń majątkowych, przeprowadzonej przez "Rzeczpospolitą".
 • Samorządowcy dyskutowali o nowej ustawie o sporcie

  Likwidacja podziału sportu na kwalifikowany i powszechny to najważniejsza zmiana wynikająca z nowej ustawy o sporcie - uważają uczestnicy konferencji poświęconej możliwościom wspierania klubów przez jednostki samorządu terytorialnego.
 • Flis: Wygrają bezpartyjni samorządowcy

  Flis: Wygrają bezpartyjni samorządowcy

  PO strzeliła sobie w stopę, wystawiając w wyborach samorządowych kandydatów na prezydentów wszystkich dużych miast - powiedział dr Jarosław Flis, politolog z UJ, w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej".

Filmy - Samorządowcy (1)

 • Samorządowcy chcą "odzyskać" 8 mld zł

  8 mld zł - tyle rocznie tracą samorządy przez niekorzystne dla nich przepisy. Samorządowcy chcą powrotu do systemu obowiązującego do 2006 roku i zbierają podpisy pod własnym projektem ustawy. Komentuje Ryszard Grobelny, prezydent Poznania (źródło: Newseria).