menway - samopoczucie

Artykuły - Samopoczucie (7)

 • Lepszy sen przychodzi na stare lata

  Lepszy sen przychodzi na stare lata

  Wbrew obiegowej opinii sen z wiekiem wcale się nie pogarsza. Jest wręcz odwrotnie, gdyż się poprawia - wykazał telefoniczny sondaż przeprowadzony wśród 150 tys. dorosłych osób opublikowany przez pismo "Sleep".
 • Zła praca się nie opłaca

  Zła praca się nie opłaca

  Od bezrobocia lepsza marna praca? Nic podobnego! Niska pensja, niepewna posada, praca poniżej kwalifikacji może nas niszczyć tak samo jak bezrobocie - wynika z badań HILDA opublikowanych w czasopiśmie "Occupational and Environmental Medicine".
 • Bądź zdrów i... idź wcześnie na emeryturę

  Bądź zdrów i... idź wcześnie na emeryturę

  Wcześniejsze przechodzenie na emeryturę korzystnie wpływa na samopoczucie i zdrowie psychiczne. Nie zwiększa także ryzyka poważnych schorzeń przewlekłych. Tak wynika z przeprowadzonych we Francji badań, o których informuje "British Medical Journal".
 • Wybór, który może stać się koniecznością

  Wybór, który może stać się koniecznością

  Poprawia samopoczucie, koncentrację, często ratuje życie. Zabieg kastracji nie oznacza końca kariery sportowej.
 • Sezon na nowe związki

  Sezon na nowe związki

  Czy wiesz, że w rzeczywistości to nie my decydujemy o tym, w kim się zakochujemy? Dowiedz się, dlaczego ciepłe dni sprzyjają nowym związkom i dzięki czemu tak naprawdę jesteśmy atrakcyjni.
 • Jesteśmy zadowoleni z życia

  Jesteśmy zadowoleni z życia

  Mijający rok był dla Polaków okresem, w którym mieliśmy najlepsze samopoczucie w całym ostatnim 18-leciu - wynika z serii badań przeprowadzonych przez CBOS.
 • Pogoda dyktuje zachowania

  Pogoda dyktuje zachowania

  Pogoda - jej zmiana, bardzo silnie oddziałuje na organizm ludzi i zwierząt. Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, sądzą często, że złe samopoczucie wywołuje początek jakiejś nieznanej choroby.