samolot

Synonimy:
samoloty,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Samolot (4018)

 • Naddźwiękowe odrzutowce wracają na niebo

  Naddźwiękowe odrzutowce wracają na niebo

  Jeszcze w 2019 roku ma odbyć się dziewiczy lot prototypu odrzutowca naddźwiękowego nowej generacji. Overture, który ma być następcą Concorde'a, będzie latał z prędkością 2700 km/h.
 • Barcelona. Lionel Messi kupił samolot za 15 milionów dolarów

  Barcelona. Lionel Messi kupił samolot za 15 milionów dolarów

  ​Słynny argentyński piłkarz Barcelony Lionel Messi za 15 milionów dolarów kupił samolot Gulfstream V, na pokładzie którego jest miejsce dla 16 osób. Maszyna będzie doskonale rozpoznawalna ze względu na zewnętrzny wygląd.
 • iPhone zatrzymał startujący samolot

  iPhone zatrzymał startujący samolot

  Jedno zdjęcie przesłane za pomocą funkcji AirDrop (błyskawiczne udostępnianie plików multimedialnych w ramach systemów autorstwa Apple) wystarczyło, aby samolot Hawaiian Airlines został wstrzymany na lotnisku chwilę przed odlotem.
 • Mamy samochody, czas na samoloty

  Mamy samochody, czas na samoloty

  Na polskim niebie robi się coraz tłoczniej! Małe samoloty prywatne stają się popularniejsze. Szczególnie, że można je kupić w cenie samochodu. Ile to kosztuje?
 • Samoloty na olej? Biopaliwa mogą stać się popularniejsze

  Samoloty na olej? Biopaliwa mogą stać się popularniejsze

  Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych pracuje nad tym, aby biopaliwa stały się popularniejsze jako alternatywa energetyczna dla samolotów. Niestety, aby tak się stało, trzeba wprowadzić solidne ulepszenia.
 • Uwaga, samoloty gubią części

  Uwaga, samoloty gubią części

  Prawdopodobieństwo, że zgubiona przez samolot część zleci nam na głowę jest mniejsze, niż porażenie przez piorun. Ale istnieje i musimy się z tym liczyć.
 • NASA testuje ciche przekraczanie prędkości dźwięku

  NASA testuje ciche przekraczanie prędkości dźwięku

  Technologia pozwalająca statkom powietrznym na przekroczenie bariery dźwięku posiada istotny minus – jest nią ogromny hałas. NASA już wkrótce rozpocznie publiczne testy, które pokażą czy wspomniany element da się skutecznie zredukować.
 • Dzięki NASA samoloty staną się cichsze o 70 procent

  Dzięki NASA samoloty staną się cichsze o 70 procent

  Amerykańska Agencja Kosmiczna zajmuje się nie tylko technologiami, które można wykorzystać w kosmosie. Naukowcy stworzyli rozwiązanie, które przełoży się na to, iż samoloty latające nad powierzchnią ziemi staną się cichsze.
 • USA: Eksplozja silnika w czasie lotu. Zginęła jedna osoba

  USA: Eksplozja silnika w czasie lotu. Zginęła jedna osoba

  Jedna osoba zginęła po tym, jak w czasie lotu eksplodował silnik samolotu. Fragmenty jego poszycia, uderzając w kadłub, wybiły szybę w kabinie pasażerskiej, co spowodowało nagły spadek ciśnienia. Pasażerka została wessana do wytworzonej w ten sposób dziury. To pierwszy od 2009 roku w USA tragiczny wypadek na pokładzie cywilnego samolotu - podała Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu.
 • Nowe fotele w samolotach Airbus A320

  Nowe fotele w samolotach Airbus A320

  Wraz z rozpoczęciem planowanych dostaw samolotów z rodziny Airbus A320 od 2019 roku, klienci Lufthansa będą mogli korzystać z nowych foteli na trasach krótko- i średniodystansowych.

Zdjęcia - Samolot (0)

 • Polska Lokalna
  Pilot zginął w wypadku awionetki

Filmy - Samolot (94)

 • Lądowanie utrudnione przez silny wiatr. Pasażerowie przeżyli chwile grozy

  Pasażerowie lotu do Birmingham przeżyli chwile grozy z powodu bardzo silnego wiatru. Na filmie opublikowanym przez internautę widać, jak samolot próbuje wylądować, ale wichura spycha go z toru lotu. Ostatecznie udało mu się bezpiecznie wylądować. Mniejsze jednostki były kierowane na inne lotniska, gdzie panowały lepsze warunki. (STORYFUL/x-news)
 • Samolot "zatańczył", nim wzniósł się w powietrze

  Do groźnie wyglądającej sytuacji doszło 19 września na lotnisku w angielskim Birmingham. Jeden z samolotów linii Ryanair wykonał "taniec", nim wzniósł się w powietrze. Przyczyną był porywisty wiatr, który towarzyszył huraganowi Ali. Żywioł w połowie września nawiedziły Wyspy. (STORYFUL/x-news)
 • Samolot niemal zjechał z pasa startowego

  Na lotnisku Hollywood Burbank Airport w Kalifornii samolot linii Southwest Airlines nie zdołał prawidłowo wyhamować po lądowaniu i zatrzymał się dopiero na samym końcu pasa. Przyczyną poślizgu były bardzo intensywne deszcze padające na południu Kalifornii. Na pokładzie lotu z Oakland było 112 pasażerów i 5-osobowa załoga. Nikt nie odniósł obrażeń. (STORYFUL/x-news)
 • Porywisty wiatr utrudniał lądowanie samolotu

  Samolot linii Lufthansa miał nie małe kłopoty podczas lądowania. Wszystko za sprawą porywistego wiatru, który szalał na tuż nad ziemią. Zobaczcie zresztą sami.