samolot

Synonimy:
samoloty,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Samolot (2233)

 • Pasażerów linii lotniczych czeka rewolucja

  Pasażerów linii lotniczych czeka rewolucja

  Musimy zapomnieć o długich pożegnaniach z bliskimi przed odlotem. Zgodnie z nowymi zasadami obowiązującymi pasażerów, na teren lotnisk będą mogli wchodzić tylko pasażerowie, załogi i osoby z obsługi. Na lotnisku pozostaną zamknięte palarnie. Nowy regulamin opracowała Agencja UE ds. Bezpieczeństwa Powietrznego (EASA) na zlecenie Komisji Europejskiej.
 • USA przetestuje działo laserowe na jednym z samolotów

  USA przetestuje działo laserowe na jednym z samolotów

  Jeden z najbardziej przerażających samolotów w arsenale amerykańskich sił powietrznych ma szansę otrzymać zaawansowaną technologię. AC-130J Ghostrider ma w 2022 roku stać się obiektem testów zakładającym wykorzystanie broni laserowej na pokładzie.
 • LOT wznawia rejsy 1 czerwca. Podróże w maseczkach

  LOT wznawia rejsy 1 czerwca. Podróże w maseczkach

  Od 1 czerwca PLL LOT wznowią krajowe loty pasażerskie. Będzie można skorzystać z połączeń na trasach: z Warszawy do Gdańska - do trzech razy dziennie; z Warszawy do Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Wrocławia i Zielonej Góry - do dwóch razy dziennie oraz z Krakowa do Gdańska - jeden raz dziennie.
 • Madryt - Gran Canaria - lot jak za dawnych czasów

  Madryt - Gran Canaria - lot jak za dawnych czasów

  Niemal wszystkie miejsca zajęte i przepychanki przy wkładaniu bagaży podręcznych do looków - tak wyglądał wczorajszy lot z Madrytu na Gran Canarię - największą z Wysp Kanaryjskich. Sprawę wyjaśnia ministerstwo transportu.
 • Uziemione samoloty mogą pomóc w walce z wirusem

  Uziemione samoloty mogą pomóc w walce z wirusem

  Walka z koronawirusem i idące z nią obostrzenia, przyczyniły się do ograniczenia lotów, a tym samym uziemienia wielu maszyn na lotniskach. Na szczęście istnieje rozwiązanie, które pozwoli wykorzystać samoloty do walki z epidemią.
 • Jak gigant umarł w przestworzach – 15 lat największego samolotu świata

  Jak gigant umarł w przestworzach – 15 lat największego samolotu świata

  Airbus A380 skończył piętnaście lat. Największy pasażerski samolot świata zgasi jednak nie świeczki z urodzinowego tortu, a światło w fabryce. Konstrukcja, która zachwyciła wszystkich zakończy swój żywot w 2021 roku.
 • F-15QA wykonał niesamowity „Start Wikingów”

  F-15QA wykonał niesamowity „Start Wikingów”

  Do sieci trafiło wideo, które przedstawia odrzutowiec F-15QA startujący niemalże w pozycji pionowej. To konstrukcja, która została zbudowana na zamówienie Kataru.
 • DPA: Condor dostanie rządową pożyczkę

  DPA: Condor dostanie rządową pożyczkę

  Po fiasku transakcji z Polską Grupą Lotniczą, na ratunek liniom Condor przyjdzie państwo niemieckie - informuje agencja DPA.
 • Do samolotu tylko w maseczce?

  Do samolotu tylko w maseczce?

  Wiele osób w zamkniętym pomieszczeniu - ryzyko zarażenia się koronawirusem w samolocie zainspirowało niemieckich przewoźników do szukania rozwiązań. Jednym z nich jest maseczka podczas pobytu na pokładzie. Ale nie tylko.
 • Koronawirus zamienia tradycyjne loty w przewozy cargo

  Koronawirus zamienia tradycyjne loty w przewozy cargo

  Linie lotnicze na całym świecie odwołały setki tysięcy lotów – wszystko ze względu na brak zainteresowania oraz problemy z przemieszczaniem się. Niektórzy przewoźnicy szybko znaleźli alternatywę: przekształcają oni swoje samoloty w swoiste pojazdy cargo do przewozu.

Filmy - Samolot (133)