samolot

Synonimy:
samoloty,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Samolot (2238)

 • Nowy design dla samolotów pozwoli na wygodniejszy lot

  Nowy design dla samolotów pozwoli na wygodniejszy lot

  Firma Zephyr Aerospace zaprezentowała nowy koncept, który zakłada inne wykorzystanie miejsca w kabinie samolotu. Dzięki temu pasażerowie będą mogli skorzystać z siedzenia piętrowego, co pozwoli także na rozłożenie foteli do płaskiej pozycji.
 • Latanie w epoce koronawirusa. Nowe przepisy na lotniskach

  Latanie w epoce koronawirusa. Nowe przepisy na lotniskach

  Prawie wszystkie granice w Europie są znowu otwarte. To oznacza, że już wkrótce pełną parą zaczną pracować lotniska. Kto zdecyduje się na lot, musi jednak przygotować się na pewne niespodzianki.
 • Wracają międzynarodowe loty pasażerskie do i z Polski

  Wracają międzynarodowe loty pasażerskie do i z Polski

  ​Po ok. trzech miesiącach przerwy od środy wznowiony zostaje do i z Polski pasażerski międzynarodowy ruch lotniczy. Tego dnia loty do naszego kraju zapowiedziały Air France i KLM. Pasażerów, linie lotnicze oraz lotniska obowiązują nowe wytyczne zapewniające bezpieczeństwo podróżowania.
 • Chińczycy chcą zbudować największy hydroplan świata - trwają testy

  Chińczycy chcą zbudować największy hydroplan świata - trwają testy

  Chińczycy opracowują nowy hydroplan, który będzie największym samolotem zdolnym do startu oraz lądowania z powierzchni wody. Cała konstrukcja będzie mogła także zostać wykorzystana w sposób tradycyjny – przy użyciu asfaltowego pasa. Po przerwie spowodowanej pandemią, Chińczycy wracają do dalszych testów.
 • US Air Force chce przerobić samoloty ładunkowe na bombowce

  US Air Force chce przerobić samoloty ładunkowe na bombowce

  Siły Powietrzne USA skłaniają się ku nowej myśli zakładającej przekształcenie nieuzbrojonych samolotów ładunkowych w prowizoryczne bombowce.
 • Pasażerów linii lotniczych czeka rewolucja

  Pasażerów linii lotniczych czeka rewolucja

  Musimy zapomnieć o długich pożegnaniach z bliskimi przed odlotem. Zgodnie z nowymi zasadami obowiązującymi pasażerów, na teren lotnisk będą mogli wchodzić tylko pasażerowie, załogi i osoby z obsługi. Na lotnisku pozostaną zamknięte palarnie. Nowy regulamin opracowała Agencja UE ds. Bezpieczeństwa Powietrznego (EASA) na zlecenie Komisji Europejskiej.
 • USA przetestuje działo laserowe na jednym z samolotów

  USA przetestuje działo laserowe na jednym z samolotów

  Jeden z najbardziej przerażających samolotów w arsenale amerykańskich sił powietrznych ma szansę otrzymać zaawansowaną technologię. AC-130J Ghostrider ma w 2022 roku stać się obiektem testów zakładającym wykorzystanie broni laserowej na pokładzie.
 • LOT wznawia rejsy 1 czerwca. Podróże w maseczkach

  LOT wznawia rejsy 1 czerwca. Podróże w maseczkach

  Od 1 czerwca PLL LOT wznowią krajowe loty pasażerskie. Będzie można skorzystać z połączeń na trasach: z Warszawy do Gdańska - do trzech razy dziennie; z Warszawy do Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Wrocławia i Zielonej Góry - do dwóch razy dziennie oraz z Krakowa do Gdańska - jeden raz dziennie.
 • Madryt - Gran Canaria - lot jak za dawnych czasów

  Madryt - Gran Canaria - lot jak za dawnych czasów

  Niemal wszystkie miejsca zajęte i przepychanki przy wkładaniu bagaży podręcznych do looków - tak wyglądał wczorajszy lot z Madrytu na Gran Canarię - największą z Wysp Kanaryjskich. Sprawę wyjaśnia ministerstwo transportu.
 • Uziemione samoloty mogą pomóc w walce z wirusem

  Uziemione samoloty mogą pomóc w walce z wirusem

  Walka z koronawirusem i idące z nią obostrzenia, przyczyniły się do ograniczenia lotów, a tym samym uziemienia wielu maszyn na lotniskach. Na szczęście istnieje rozwiązanie, które pozwoli wykorzystać samoloty do walki z epidemią.

Filmy - Samolot (134)

 • Pilot tworzy w powietrzu olbrzymią, uśmiechniętą buźkę

  Pewien pilot chciał umilić dzień wszystkim, którzy akurat patrzyli w niebo. W tym celu "wyrysował" w przestworzach olbrzymią, uśmiechniętą buźkę. Zobaczcie, jak udała mu się ta sztuka.
 • Błogosławieństwo arcybiskupa z samolotu w Teksasie. Kościoły w San Antonio są zamknięte

  Arcybiskup Gustavo Garcia-Siller przeleciał samolotem na San Antonio w Teksasie, aby udzielić błogosławieństwa miastu i wiernym. Duchowny w czasie lotu wykonywał znak krzyża i modlił się. Kościoły w San Antonio są zamknięte dla wiernych ze względu na pandemię koronawirusa. Zostaną otwarte od 19 maja. Będą funkcjonowały w nowym reżimie sanitarnym. Arcybiskup Gustavo Garcia-Siller jest metropolitą San Antonio od 2010 r.
 • Mężczyzna tańczy ze stewardessami na pokładzie pustego samolotu

  W popularnym serwisie Tik Tok pojawiło się ostatnio wyzwanie zatańczenia do piosenki Justina Biebera "Come around me". Ten mężczyzna, korzystając z okazji bycia jedynym pasażerem samolotu poprosił stewardessy o wspólne wzięcie udziału w zabawie. Nie wahały się one zbyt długo. Podziwiajmy!
 • Samoloty narodowego przewoźnika uziemione na jednym lotnisku

  Duża część floty British Airways, narodowych, brytyjskich linii lotniczych została uziemiona przez epidemię koronawirusa. Samoloty zaparkowano na lotnisku w Bournemouth, do tej pory bardzo cichym i spokojnym, jak mówią okoliczni mieszkańcy. Wszystkich maszyn jest tam około 30. Ustawione w rządku robią spore wrażenie.