samolot

Synonimy:
samoloty,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Samolot (4014)

 • iPhone zatrzymał startujący samolot

  iPhone zatrzymał startujący samolot

  Jedno zdjęcie przesłane za pomocą funkcji AirDrop (błyskawiczne udostępnianie plików multimedialnych w ramach systemów autorstwa Apple) wystarczyło, aby samolot Hawaiian Airlines został wstrzymany na lotnisku chwilę przed odlotem.
 • Mamy samochody, czas na samoloty

  Mamy samochody, czas na samoloty

  Na polskim niebie robi się coraz tłoczniej! Małe samoloty prywatne stają się popularniejsze. Szczególnie, że można je kupić w cenie samochodu. Ile to kosztuje?
 • Samoloty na olej? Biopaliwa mogą stać się popularniejsze

  Samoloty na olej? Biopaliwa mogą stać się popularniejsze

  Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych pracuje nad tym, aby biopaliwa stały się popularniejsze jako alternatywa energetyczna dla samolotów. Niestety, aby tak się stało, trzeba wprowadzić solidne ulepszenia.
 • Uwaga, samoloty gubią części

  Uwaga, samoloty gubią części

  Prawdopodobieństwo, że zgubiona przez samolot część zleci nam na głowę jest mniejsze, niż porażenie przez piorun. Ale istnieje i musimy się z tym liczyć.
 • NASA testuje ciche przekraczanie prędkości dźwięku

  NASA testuje ciche przekraczanie prędkości dźwięku

  Technologia pozwalająca statkom powietrznym na przekroczenie bariery dźwięku posiada istotny minus – jest nią ogromny hałas. NASA już wkrótce rozpocznie publiczne testy, które pokażą czy wspomniany element da się skutecznie zredukować.
 • Dzięki NASA samoloty staną się cichsze o 70 procent

  Dzięki NASA samoloty staną się cichsze o 70 procent

  Amerykańska Agencja Kosmiczna zajmuje się nie tylko technologiami, które można wykorzystać w kosmosie. Naukowcy stworzyli rozwiązanie, które przełoży się na to, iż samoloty latające nad powierzchnią ziemi staną się cichsze.
 • USA: Eksplozja silnika w czasie lotu. Zginęła jedna osoba

  USA: Eksplozja silnika w czasie lotu. Zginęła jedna osoba

  Jedna osoba zginęła po tym, jak w czasie lotu eksplodował silnik samolotu. Fragmenty jego poszycia, uderzając w kadłub, wybiły szybę w kabinie pasażerskiej, co spowodowało nagły spadek ciśnienia. Pasażerka została wessana do wytworzonej w ten sposób dziury. To pierwszy od 2009 roku w USA tragiczny wypadek na pokładzie cywilnego samolotu - podała Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu.
 • Nowe fotele w samolotach Airbus A320

  Nowe fotele w samolotach Airbus A320

  Wraz z rozpoczęciem planowanych dostaw samolotów z rodziny Airbus A320 od 2019 roku, klienci Lufthansa będą mogli korzystać z nowych foteli na trasach krótko- i średniodystansowych.
 • Aviation Cyber Security Services będzie chronić samoloty przed cyberzagrożeniami

  Aviation Cyber Security Services będzie chronić samoloty przed cyberzagrożeniami

  Firma F-Secure powołuje oddział Aviation Cyber Security Services do zwalczania cyberzagrożeń w lotnictwie.
 • Supersonic Green Machine - szybciej od dźwięku

  Supersonic Green Machine - szybciej od dźwięku

  Czy podróż z Londynu do Nowego Jorku może trwać trzy godziny? Jeszcze nie, ale w 2030 roku ten scenariusz może się ziścić! Projekt obsługiwanego przez NASA ultranowoczesnego samolotu pasażerskiego jest już prawie gotowy. Gdy tylko Supersonic Green Machine oderwie się od pasa startowego, świat wkroczy w erę orbitalnych lotów okołoziemskich.

Zdjęcia - Samolot (0)

 • Polska Lokalna
  Pilot zginął w wypadku awionetki

Filmy - Samolot (85)