samolot

Synonimy:
samoloty,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Samolot (4010)

 • Uwaga, samoloty gubią części

  Uwaga, samoloty gubią części

  Prawdopodobieństwo, że zgubiona przez samolot część zleci nam na głowę jest mniejsze, niż porażenie przez piorun. Ale istnieje i musimy się z tym liczyć.
 • NASA testuje ciche przekraczanie prędkości dźwięku

  NASA testuje ciche przekraczanie prędkości dźwięku

  Technologia pozwalająca statkom powietrznym na przekroczenie bariery dźwięku posiada istotny minus – jest nią ogromny hałas. NASA już wkrótce rozpocznie publiczne testy, które pokażą czy wspomniany element da się skutecznie zredukować.
 • Dzięki NASA samoloty staną się cichsze o 70 procent

  Dzięki NASA samoloty staną się cichsze o 70 procent

  Amerykańska Agencja Kosmiczna zajmuje się nie tylko technologiami, które można wykorzystać w kosmosie. Naukowcy stworzyli rozwiązanie, które przełoży się na to, iż samoloty latające nad powierzchnią ziemi staną się cichsze.
 • USA: Eksplozja silnika w czasie lotu. Zginęła jedna osoba

  USA: Eksplozja silnika w czasie lotu. Zginęła jedna osoba

  Jedna osoba zginęła po tym, jak w czasie lotu eksplodował silnik samolotu. Fragmenty jego poszycia, uderzając w kadłub, wybiły szybę w kabinie pasażerskiej, co spowodowało nagły spadek ciśnienia. Pasażerka została wessana do wytworzonej w ten sposób dziury. To pierwszy od 2009 roku w USA tragiczny wypadek na pokładzie cywilnego samolotu - podała Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu.
 • Nowe fotele w samolotach Airbus A320

  Nowe fotele w samolotach Airbus A320

  Wraz z rozpoczęciem planowanych dostaw samolotów z rodziny Airbus A320 od 2019 roku, klienci Lufthansa będą mogli korzystać z nowych foteli na trasach krótko- i średniodystansowych.
 • Aviation Cyber Security Services będzie chronić samoloty przed cyberzagrożeniami

  Aviation Cyber Security Services będzie chronić samoloty przed cyberzagrożeniami

  Firma F-Secure powołuje oddział Aviation Cyber Security Services do zwalczania cyberzagrożeń w lotnictwie.
 • Supersonic Green Machine - szybciej od dźwięku

  Supersonic Green Machine - szybciej od dźwięku

  Czy podróż z Londynu do Nowego Jorku może trwać trzy godziny? Jeszcze nie, ale w 2030 roku ten scenariusz może się ziścić! Projekt obsługiwanego przez NASA ultranowoczesnego samolotu pasażerskiego jest już prawie gotowy. Gdy tylko Supersonic Green Machine oderwie się od pasa startowego, świat wkroczy w erę orbitalnych lotów okołoziemskich.
 • "Fakt": 300 tys. zł na wyprawę Beaty Kempy

  "Fakt": 300 tys. zł na wyprawę Beaty Kempy

  300 tys. zł kosztował przelot rządowym samolotem do Jordanii, gdzie z pomocą dla uchodźców udała się minister Beata Kempa - czytamy w "Fakcie".
 • Hyperloopem na samolot z Baranowa. "Koncepcja CPK to chaotyczny i niespójny dokument"

  Hyperloopem na samolot z Baranowa. "Koncepcja CPK to chaotyczny i niespójny dokument"

  Sieć kolei próżniowej i nowe linie kolejowe wzdłuż miejskich ulic - to pomysły wpisane w koncepcję Centralnego Portu Komunikacyjnego. Tymczasem eksperci na tych pomysłach nie zostawiają suchej nitki.
 • Chelsea. Samolot z piłkarzami na pokładzie miał problemy z lądowaniem

  Chelsea. Samolot z piłkarzami na pokładzie miał problemy z lądowaniem

  Z przygodami wracali do domu piłkarze Chelsea po meczu z Karabachem Agdam w środę w Lidze Mistrzów. Samolot z "The Blues" lądował w wietrznych warunkach. Pilotowi nie udało się posadzić maszyny za pierwszym razem, przez co wszyscy na pokładzie najedli się strachu.

Zdjęcia - Samolot (0)

 • Polska Lokalna
  Pilot zginął w wypadku awionetki

Filmy - Samolot (78)

 • Śmiertelny wypadek w Kalifornii. Samolot spadł na parking

  Pięć osób zginęło w wyniku wypadku małego samolotu na południu Kalifornii w mieście Santa Ana. Do zdarzenia doszło w niedzielę. Jak informuje policja, nikt z osób znajdujących się w pobliżu parkingu nie ucierpiał, a śmierć poniosła tylko załoga samolotu.
 • Śmiertelny wypadek w Kalifornii. Samolot spadł na parking

  Pięć osób zginęło w wyniku wypadku małego samolotu na południu Kalifornii w mieście Santa Ana. Do zdarzenia doszło w niedzielę. Jak informuje policja, nikt z osób znajdujących się w pobliżu parkingu nie ucierpiał, a śmierć poniosła tylko załoga samolotu.
 • Nagranie z wnętrza samolotu w momencie katastrofy

  Jedna z pasażerek meksykańskiego samolotu zarejestrowała telefonem komórkowym moment katastrofy z wnętrza pojazdu. Na nagraniu widać, że na zewnątrz panują bardzo złe warunki pogodowe, natomiast po chwili następuje uderzenie w ziemię i gwałtowny wstrząs. Autorka napisała w mediach społecznościowych 'Nie mogę uwierzyć, że byłam na pokładzie". Na innym nagraniu widać moment chwilę po katastrofie, gdy pasażerowie w panice uciekają z rozbitego i płonącego samolotu. W katastrofie samolotu pasażerskiego linii Aeromexico 49 osób zostało rannych. Maszyna rozbiła się tuż po starcie z międzynarodowego lotniska Guadalupe Victoria w pobliżu miasta Durango na północy Meksyku. Przyczyną katastrofy był silny wiatr, który zakołysał maszyną tuż po starcie. Lewe skrzydło zahaczyło o pas startowy i wtedy oderwały się dwa silniki. Samolot runął na ziemię z niewielkiej wysokości i zatrzymał się 300 metrów od lotniska.Większość pasażerów wydostała się z wraku o własnych siłach zanim rozbity samolot zapalił się. Kilkoro z ciężkimi poparzeniami przewieziono do szpitala. Co najmniej dwoje z nich jest w stanie krytycznym. (STORYFUL/x-news)
 • Niesamowity start samolotu. Musicie to zobaczyć!

  Pilot tego Dreamlinera postanowił zaprezentować swoje umiejętności i wzniósł maszynę w nietypowy sposób. Musicie to zobaczyć!