samochody używane

Artykuły - Samochody używane (158)

 • Ponad połowa sprowadzonych do Polski aut ma ponad 10 lat

  Ponad połowa sprowadzonych do Polski aut ma ponad 10 lat

  W pierwszych 11 miesiącach tego roku do Polski sprowadzono prawie 865 tys. używanych samochodów osobowych, czyli o 6,9 proc. rdr więcej - podał Europejski Fundusz Leasingowy (EFL) w raporcie. Dodano, że 54 proc. sprowadzonych aut ma ponad 10 lat.
 • Kupujemy używane auta głównie z silnikami mniejszymi niż 2.0 l pojemności

  Kupujemy używane auta głównie z silnikami mniejszymi niż 2.0 l pojemności

  Większość Polaków nie zostanie dotknięta planowanym podatkiem na używane auta z dużymi silnikami. Z danych AAA AUTO wynika, że najczęściej kupujemy auta używane o pojemności 1.6 litra.
 • Motoryzacja: Handel przechodzi do sieci

  Motoryzacja: Handel przechodzi do sieci

  Motoryzacja - zakaz handlu w niedzielę nie spowodował zwiększonego ruchu w internecie. Zdaniem ekspertów, najwięcej aut używanych sprzedaje się obecnie w soboty.
 • Prawie 2 miliony aut używanych na sprzedaż

  Prawie 2 miliony aut używanych na sprzedaż

  Według raportu AAA AUTO opartego na analizie danych dotyczących sprzedaży aut używanych w komisach, na stronach internetowych oraz u dealerów samochodów używanych, w pierwszych trzech kwartałach 2018 roku pojawiło się 1.901.834 ofert sprzedaży samochodów używanych, czyli o 272.451 więcej niż w trzech pierwszych kwartałach roku 2017.
 • Niemieckie restrykcje wobec pojazdów z silnikiem diesla zwiększą podaż używanych aut w Polsce

  Niemieckie restrykcje wobec pojazdów z silnikiem diesla zwiększą podaż używanych aut w Polsce

  U naszych zachodnich sąsiadów sądy zezwalają miastom na wprowadzanie zakazu ruchu starszych samochodów z silnikami wysokoprężnymi. Skutkiem tej decyzji może być zwiększony napływ używanych pojazdów do Polski. Prawdopodobnie będą mniej szkodliwe dla środowiska, niż te dotychczas sprowadzane. Są młodsze i znacznie mniej emisyjne. Wiele z nich spełnia normy Euro-4 i Euro-5, czyli stosunkowo wysokie wymagania w zakresie ochrony środowiska. Dla Polaków o skromniejszych portfelach mogą być dobrym wyborem. Wzrost podaży raczej nie wpłynie na ceny nowych aut. O niemieckim i polskim rynku diesli, a także o podejściu do ekologicznych stref ruchu mówi Wojciech Drzewiecki, prezes Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR.
 • Pracownik, służbowy samochód i przychód podatkowy

  Pracownik, służbowy samochód i przychód podatkowy

  Pracownicy otrzymują od pracodawców różnorodne świadczenia związane z korzystaniem z samochodów firmowych. Większość z nich wywołuje po stronie pracownika określone skutki w podatku dochodowym.
 • Dynamiczny wzrost rejestracji nowych samochodów

  Dynamiczny wzrost rejestracji nowych samochodów

  W ciągu trzech pierwszych kwartałów 2017 roku zarejestrowano 355,5 tys. nowych samochodów osobowych - o 17,3 proc. więcej w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku. Popyt jest nadal generowany głównie przez klientów instytucjonalnych, którzy zarejestrowali od stycznia do września br. o 20,7 proc. aut więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.
 • 1,5 miliona samochodów używanych w trzech pierwszych kwartałach

  1,5 miliona samochodów używanych w trzech pierwszych kwartałach

  Polacy dzięki 500+ kupują droższe samochody używane 81% klientów AAA AUTO uważa, że dzięki świadczeniom z rządowego programu może kupować lepsze auta.
 • Motoryzacja - diesle w powszechnym odwrocie

  Motoryzacja - diesle w powszechnym odwrocie

  - W 2017 roku po raz pierwszy udział samochodów z silnikami diesla w Europie spadł poniżej poziomu 50 proc. Według analityków rynku motoryzacyjnego w 2030 roku na europejskim rynku diesle będą stanowić zaledwie 9 proc. wolumenu sprzedaży - wynika z opracowania firmy LeasePlan.
 • Zanim kupisz używany samochód, nie daj się oszukać

  Zanim kupisz używany samochód, nie daj się oszukać

  Wypatrzyłeś samochód w serwisie ogłoszeniowym lub w komisie. Oczyma wyobraźni widzisz go już w swoim garażu. W emocjach nie zwracasz uwagi na stan opon, stuki w zawieszeniu, niedziałającą klimatyzację czy zatarty silnik wycieraczki. Takie błędy mogą być bardzo kosztowne. Podpowiadamy, na co zwrócić szczególna uwagę, kiedy kupuje się pojazd z drugiej ręki.

Filmy - Samochody używane (3)

 • Uważaj na oszustów. Praktyczne rady, jak kupić używane auto

  Auto, które na pierwszy rzut oka wygląda perfekcyjnie, wcale nie musi takie być. Ukryte usterki, przekręcane liczniki, maskowane stłuczki i wypadki – to, niestety, można czasem zaobserwować, oglądając oferowane na sprzedaż używane samochody. - Przed zakupem auta warto prześledzić fora internetowe; sprawdzić podstawowe informacje, na co radzą zwrócić uwagę osoby, które taki samochód już miały – mówi Jakub Rembecki, doradca serwisowy Auto Reduta. Kolejny krok to dokładniejsze przyjrzenie się poszczególnym elementom samochodu. Ekspert podkreśla, że warto sprawdzić stan blacharski: – Czy elementy są dobrze spasowane? Jak zużyte jest wnętrze: kierownica, fotel kierowcy? Jeżeli elementy są wygniecione, może to świadczyć o dużym przebiegu auta, na które niekoniecznie może wskazywać licznik. Zwróćmy uwagę na te elementy, które byłyby użytkowane przez nas, czyli np. na radio czy pokrętła od klimatyzacji. W jaki jeszcze sposób możemy uchronić się przed fatalną pomyłką przy zakupie używanego samochodu? Posłuchajcie!
 • Testujemy używane: Citroen C5

  Citroen C5 to popularne auto na rynku wtórnym. Opinie na jego temat są jednak mocno podzielone. Czy faktycznie jest się czego obawiać?
 • Dostarczenie auta do utylizacji będzie bezpłatne?

  Polska zbyt wolno zmienia przepisy dotyczące utylizacji starych aut - oceniła Komisja Europejska i zagroziła skierowaniem sprawy do Trybunału Sprawiedliwości. Co w tej sytuacji zrobi polski rząd? Komentuje Wojciech Drzewiecki, prezes Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar.