samochody używane

Artykuły - Samochody używane (158)

 • Niemieckie restrykcje wobec pojazdów z silnikiem diesla zwiększą podaż używanych aut w Polsce

  Niemieckie restrykcje wobec pojazdów z silnikiem diesla zwiększą podaż używanych aut w Polsce

  U naszych zachodnich sąsiadów sądy zezwalają miastom na wprowadzanie zakazu ruchu starszych samochodów z silnikami wysokoprężnymi. Skutkiem tej decyzji może być zwiększony napływ używanych pojazdów do Polski. Prawdopodobnie będą mniej szkodliwe dla środowiska, niż te dotychczas sprowadzane. Są młodsze i znacznie mniej emisyjne. Wiele z nich spełnia normy Euro-4 i Euro-5, czyli stosunkowo wysokie wymagania w zakresie ochrony środowiska. Dla Polaków o skromniejszych portfelach mogą być dobrym wyborem. Wzrost podaży raczej nie wpłynie na ceny nowych aut. O niemieckim i polskim rynku diesli, a także o podejściu do ekologicznych stref ruchu mówi Wojciech Drzewiecki, prezes Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR.
 • Pracownik, służbowy samochód i przychód podatkowy

  Pracownik, służbowy samochód i przychód podatkowy

  Pracownicy otrzymują od pracodawców różnorodne świadczenia związane z korzystaniem z samochodów firmowych. Większość z nich wywołuje po stronie pracownika określone skutki w podatku dochodowym.
 • Dynamiczny wzrost rejestracji nowych samochodów

  Dynamiczny wzrost rejestracji nowych samochodów

  W ciągu trzech pierwszych kwartałów 2017 roku zarejestrowano 355,5 tys. nowych samochodów osobowych - o 17,3 proc. więcej w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku. Popyt jest nadal generowany głównie przez klientów instytucjonalnych, którzy zarejestrowali od stycznia do września br. o 20,7 proc. aut więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.
 • 1,5 miliona samochodów używanych w trzech pierwszych kwartałach

  1,5 miliona samochodów używanych w trzech pierwszych kwartałach

  Polacy dzięki 500+ kupują droższe samochody używane 81% klientów AAA AUTO uważa, że dzięki świadczeniom z rządowego programu może kupować lepsze auta.
 • Motoryzacja - diesle w powszechnym odwrocie

  Motoryzacja - diesle w powszechnym odwrocie

  - W 2017 roku po raz pierwszy udział samochodów z silnikami diesla w Europie spadł poniżej poziomu 50 proc. Według analityków rynku motoryzacyjnego w 2030 roku na europejskim rynku diesle będą stanowić zaledwie 9 proc. wolumenu sprzedaży - wynika z opracowania firmy LeasePlan.
 • Zanim kupisz używany samochód, nie daj się oszukać

  Zanim kupisz używany samochód, nie daj się oszukać

  Wypatrzyłeś samochód w serwisie ogłoszeniowym lub w komisie. Oczyma wyobraźni widzisz go już w swoim garażu. W emocjach nie zwracasz uwagi na stan opon, stuki w zawieszeniu, niedziałającą klimatyzację czy zatarty silnik wycieraczki. Takie błędy mogą być bardzo kosztowne. Podpowiadamy, na co zwrócić szczególna uwagę, kiedy kupuje się pojazd z drugiej ręki.
 • Polska motoryzacyjnym złomowiskiem Europy

  Polska motoryzacyjnym złomowiskiem Europy

  W minionym roku do Polski trafiło ponad milion używanych samochodów o najwyższej w historii średniej wieku - niemal 12 lat - głównie starych volkswagenów, opli i audi. To tylko pogrążyło nasze statystki, z których wynika, że 60 proc. jeżdżących po polskich drogach samochodów ma 10 lat i więcej.
 • Co jest ważne dla Polaka kupującego auto używane?

  Co jest ważne dla Polaka kupującego auto używane?

  ​Z badania przeprowadzonego przez Instytut Millward Brown w październiku 2016 roku wynika, że dla 77 proc. Polaków najważniejszym czynnikiem przy zakupie nowego auta jest jego cena.
 • Najlepsze używane auta na rynku! 11-latki też mogą się nie psuć?

  Najlepsze używane auta na rynku! 11-latki też mogą się nie psuć?

  Wiemy już, które modele wyszły zwycięską ręką z najnowszego badania niezawodności pojazdów - raportu TUV 2017.
 • Najgorsze auta używane. Przeczytaj zanim kupisz!

  Najgorsze auta używane. Przeczytaj zanim kupisz!

  Rankingi niezawodności tworzone w oparciu o obowiązkowe badania techniczne nie są tak miarodajne, jak te bazujące na liczbie interwencji pomocy drogowej w stosunku do konkretnego modelu.

Filmy - Samochody używane (3)

 • Uważaj na oszustów. Praktyczne rady, jak kupić używane auto

  Auto, które na pierwszy rzut oka wygląda perfekcyjnie, wcale nie musi takie być. Ukryte usterki, przekręcane liczniki, maskowane stłuczki i wypadki – to, niestety, można czasem zaobserwować, oglądając oferowane na sprzedaż używane samochody. - Przed zakupem auta warto prześledzić fora internetowe; sprawdzić podstawowe informacje, na co radzą zwrócić uwagę osoby, które taki samochód już miały – mówi Jakub Rembecki, doradca serwisowy Auto Reduta. Kolejny krok to dokładniejsze przyjrzenie się poszczególnym elementom samochodu. Ekspert podkreśla, że warto sprawdzić stan blacharski: – Czy elementy są dobrze spasowane? Jak zużyte jest wnętrze: kierownica, fotel kierowcy? Jeżeli elementy są wygniecione, może to świadczyć o dużym przebiegu auta, na które niekoniecznie może wskazywać licznik. Zwróćmy uwagę na te elementy, które byłyby użytkowane przez nas, czyli np. na radio czy pokrętła od klimatyzacji. W jaki jeszcze sposób możemy uchronić się przed fatalną pomyłką przy zakupie używanego samochodu? Posłuchajcie!
 • Testujemy używane: Citroen C5

  Citroen C5 to popularne auto na rynku wtórnym. Opinie na jego temat są jednak mocno podzielone. Czy faktycznie jest się czego obawiać?
 • Dostarczenie auta do utylizacji będzie bezpłatne?

  Polska zbyt wolno zmienia przepisy dotyczące utylizacji starych aut - oceniła Komisja Europejska i zagroziła skierowaniem sprawy do Trybunału Sprawiedliwości. Co w tej sytuacji zrobi polski rząd? Komentuje Wojciech Drzewiecki, prezes Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar.