samochody używane

Artykuły - Samochody używane (112)

 • Autobaza: Drastyczna zmiana na rynku używanych aut

  Autobaza: Drastyczna zmiana na rynku używanych aut

  Zdaniem analityków autobazy.pl, pandemia odcisnęła piętno na polskim rynku pojazdów używanych. Nastąpił znaczny wzrost ofert na pojazdy w najniższym przedziale cen do 10 tys. zł.
 • "Puls Biznesu": Startuje pierwszy Automarket

  "Puls Biznesu": Startuje pierwszy Automarket

  Pandemia zmienia drastycznie sprzedaż samochodów. Powstają pierwsze platformy e-handlu samochodami pisze dzisiejszy "PB".
 • Po spadku akcyzy czas na używaną hybrydę

  Po spadku akcyzy czas na używaną hybrydę

  W związku z wejściem w życie nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym, nowe samochody hybrydowe od 1 stycznia zostały objęte o połowę niższą akcyzą. Jeśli chodzi o hybrydy o pojemności silnika do 3,5 litrów, stawka akcyzy wynosi 9,3% zamiast 18,6%, a w przypadku aut o pojemności silnika do 2 litrów stawka wynosi 1,55% zamiast 3,1%.
 • Zobacz, o ile zdrożeją samochody używane w 2020 r. A to jeszcze nie koniec

  Zobacz, o ile zdrożeją samochody używane w 2020 r. A to jeszcze nie koniec

  Za samochód używany w 2020 roku polski kierowca będzie musiał zapłacić znacznie drożej. A odpowiadają za to ostrzejsze przepisy nałożone przez UE. "Wzrost cen będzie wpływał na auta w średnim wieku, które najczęściej są poszukiwane na rynku, ale także może dotknąć modeli bardzo starych" - powiedziała dziennik.pl Karolina Topolova, dyrektor zarządzającą i prezes zarządu AURES Holdings, operatora centrum sieci AAA Auto.
 • Używane auta nadal będą mieć cofane liczniki?

  Używane auta nadal będą mieć cofane liczniki?

  25 maja zaczęła obowiązywać nowelizacja prawa o ruchu drogowym, wycelowana w nieuczciwych handlarzy używanymi samochodami, którym za cofanie liczników będzie grozić kara do pięciu lat więzienia (Art. 2 ustawy z 15 marca 2019r.).
 • Koszty dotyczące używania samochodów osobowych w księdze

  Koszty dotyczące używania samochodów osobowych w księdze

  Podatnicy prowadzący działalność gospodarczą ponoszą koszty związane z używaniem samochodów osobowych. Na potrzeby firmy przedsiębiorcy użytkują samochody stanowiące składniki majątku firmy, swoje prywatne pojazdy lub korzystają z wynajętych. Sposób rozliczenia wydatków na samochody osobowe wpływa na ich ewidencję w księdze podatkowej.
 • Auta używane coraz młodsze ale ich ceny wyższe

  Auta używane coraz młodsze ale ich ceny wyższe

  - Według raportu AAA AUTO opartego na analizie danych dotyczących sprzedaży aut używanych w komisach, na stronach internetowych oraz u dealerów samochodów używanych, w I kwartale 2019 roku pojawiło się ponad 52 tys. ofert sprzedaży samochodów używanych w wieku do 4 lat i z przebiegiem do 40 tys.km. Wiek i przebieg aut z obniżyły się o odpowiednio 15,4 proc. i 14,3 proc., a ich ceny wzrosły w porównaniu do ostatniego kwartału roku 2018.
 • Ponad połowa sprowadzonych do Polski aut ma ponad 10 lat

  Ponad połowa sprowadzonych do Polski aut ma ponad 10 lat

  W pierwszych 11 miesiącach tego roku do Polski sprowadzono prawie 865 tys. używanych samochodów osobowych, czyli o 6,9 proc. rdr więcej - podał Europejski Fundusz Leasingowy (EFL) w raporcie. Dodano, że 54 proc. sprowadzonych aut ma ponad 10 lat.
 • Kupujemy używane auta głównie z silnikami mniejszymi niż 2.0 l pojemności

  Kupujemy używane auta głównie z silnikami mniejszymi niż 2.0 l pojemności

  Większość Polaków nie zostanie dotknięta planowanym podatkiem na używane auta z dużymi silnikami. Z danych AAA AUTO wynika, że najczęściej kupujemy auta używane o pojemności 1.6 litra.
 • Motoryzacja: Handel przechodzi do sieci

  Motoryzacja: Handel przechodzi do sieci

  Motoryzacja - zakaz handlu w niedzielę nie spowodował zwiększonego ruchu w internecie. Zdaniem ekspertów, najwięcej aut używanych sprzedaje się obecnie w soboty.

Filmy - Samochody używane (3)

 • Uważaj na oszustów. Praktyczne rady, jak kupić używane auto

  Auto, które na pierwszy rzut oka wygląda perfekcyjnie, wcale nie musi takie być. Ukryte usterki, przekręcane liczniki, maskowane stłuczki i wypadki – to, niestety, można czasem zaobserwować, oglądając oferowane na sprzedaż używane samochody. - Przed zakupem auta warto prześledzić fora internetowe; sprawdzić podstawowe informacje, na co radzą zwrócić uwagę osoby, które taki samochód już miały – mówi Jakub Rembecki, doradca serwisowy Auto Reduta. Kolejny krok to dokładniejsze przyjrzenie się poszczególnym elementom samochodu. Ekspert podkreśla, że warto sprawdzić stan blacharski: – Czy elementy są dobrze spasowane? Jak zużyte jest wnętrze: kierownica, fotel kierowcy? Jeżeli elementy są wygniecione, może to świadczyć o dużym przebiegu auta, na które niekoniecznie może wskazywać licznik. Zwróćmy uwagę na te elementy, które byłyby użytkowane przez nas, czyli np. na radio czy pokrętła od klimatyzacji. W jaki jeszcze sposób możemy uchronić się przed fatalną pomyłką przy zakupie używanego samochodu? Posłuchajcie!
 • Testujemy używane: Citroen C5

  Citroen C5 to popularne auto na rynku wtórnym. Opinie na jego temat są jednak mocno podzielone. Czy faktycznie jest się czego obawiać?
 • Dostarczenie auta do utylizacji będzie bezpłatne?

  Polska zbyt wolno zmienia przepisy dotyczące utylizacji starych aut - oceniła Komisja Europejska i zagroziła skierowaniem sprawy do Trybunału Sprawiedliwości. Co w tej sytuacji zrobi polski rząd? Komentuje Wojciech Drzewiecki, prezes Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar.