samochody miejskie

Artykuły - Samochody miejskie (5)

 • Jak bezpiecznie wypożyczyć auto?

  Jak bezpiecznie wypożyczyć auto?

  Jak wynika z raportu Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, krajowy segment Rent a Car dynamicznie rośnie, osiągając na koniec I półrocza 2019 r. wzrost na poziomie 7,8% r/r. W związku z tym, że usługa ta jest coraz bardziej powszechna, eksperci doradzają na co zwrócić szczególną uwagę podczas wynajmu auta, aby zminimalizować ryzyko niemiłych niespodzianek po zakończeniu usługi.
 • Motoryzacja - diesle w powszechnym odwrocie

  Motoryzacja - diesle w powszechnym odwrocie

  - W 2017 roku po raz pierwszy udział samochodów z silnikami diesla w Europie spadł poniżej poziomu 50 proc. Według analityków rynku motoryzacyjnego w 2030 roku na europejskim rynku diesle będą stanowić zaledwie 9 proc. wolumenu sprzedaży - wynika z opracowania firmy LeasePlan.
 • Mały, zwinny... i drogi

  Mały, zwinny... i drogi

  W ostatnich latach samochody wyraźnie rosną. Nie tylko wzdłuż i wszerz, ale również na wysokość. Ta tendencja nie musi się podobać, jednak na pewno powoduje, że auto w środku jest większe, a przez to bardziej funkcjonalne. Jest to szczególnie ważne w naszym kraju, gdzie samochody miejskie pełnią często rolę pojazdów rodzinnych, którymi jeździ się np. na wakacje.
 • Nowa firma Toyoty i PSA

  Nowa firma Toyoty i PSA

  Francuska grupa PSA (Peugeot, Citroen) i Toyota poinformowały, że ich nowa firma joint-venture, która już niebawem na terenie Republiki Czeskiej wybuduje nowoczesną fabrykę produkującą niewielkie samochody miejskie będzie nosiła nazwę "TPCA". Wstępne porozumienie pomiędzy Toyotą i PSA zostało podpisane już 12 lipca ubiegłego roku w Brukseli. Na jego mocy obaj producenci zobowiązali się współpracować w pracach nad projektem, rozwojem i produkcją nowych pojazdów miejskich, z segmentu mieszczącego się poniżej ich aktualnej oferty.
 • Nowe mazdy w Europie?

  Nowe mazdy w Europie?

  Na japońskim rynku bardzo popularne są małe samochody miejskie, które rewelacyjnie spisują się na zatłoczonych ulicach wielkich aglomeracji. Do Europy trafiają tylko niektóre z nich, a większość występuje pod innymi nazwami i wygląda, przez dokonane modyfikacje, jak zupełnie odmienne pojazdy. Mazda na japońskim rynku dominuje w produkcji właśnie takich aut. Teraz szefowie marki postanowili, że odświeżą ofertę miejskich samochodów i spróbują rozszerzyć ją również na rynki europejskie i amerykańskie.