samochody koncepcyjne

Artykuły - Samochody koncepcyjne (3)

 • Concept C i S, czyli dwie nowe hondy

  Concept C i S, czyli dwie nowe hondy

  Na salonie w Pekinie nie mogło zabraknąć producentów z Kraju Kwitnącej Wiśni. Aż dwa samochody koncepcyjne zaprezentowała w Chinach Honda.
 • Talisman wyróżniony!

  Talisman wyróżniony!

  Po wrażeniu, jakie zrobił swoją prezentacją na Salonie Samochodowym we Frankfurcie we wrześniu 2001, najnowszy samochód koncepcyjny Renault powraca na łamy prasy. W trakcie ceremonii przyznawania nagród "Samochód Koncepcyjny Roku " magazynu Automotive News, która miała miejsce w Detroit, Talisman pobił sześciu rywali i zdobył nagrodę "Best Interior". Nagroda ta z pewnością była zasłużona, ponieważ wnętrze modelu Talisman jest wynikiem nowej techniki opracowanej przez Renault, zwanej Touch Design.
 • Dwie "20" z ItalDesign

  Dwie "20" z ItalDesign

  Giorgetto Giugiaro, jeden z najlepszych konstruktorów biura projektowego ItalDesign,ma zamiar zaprezentować podczas zbliżającego się salonu samochodowego w Genewie (27 lutego - 11 marca) co najmniej dwa stworzone przez siebie samochody koncepcyjne. Pierwszym będzie pojazd limitowanej serii Newton Touareg, skonstruowany na zamówienie słynnego fotografika Helmuta Newtona, oparty na bazie Mitsubishi Pajero. Drugim, znacznie ważniejszym dziełem spod szyldu ItalDesign będzie dwuosobowy roadster firmowany przez Aston Martina i mający za zadanie zastąpić w przyszłości AM Vanquish'a.