samochody elektryczne

Artykuły - Samochody elektryczne (176)

Filmy - Samochody elektryczne (4)

 • Coraz więcej inwestycji nad Wisłą

  Mamy szansę na to, żeby co dziewiąty samochód elektryczny jeżdżący po Europie miał baterię z Polski – deklaruje Mateusz Morawiecki, wicepremier i minister rozwoju.
 • Niemcy. Raj dla samochodów elektrycznych

  Nigdzie w Niemczech nie ma tylu samochodów elektrycznych na głowę jednego mieszkańca, co w Północnej Fryzji. A wszystko za sprawą parku wiatrowego. Jak to możliwe? Kiedy 20 lat temu zaczęto budować farmę wiatrową nikt nie wierzył, że może ona wzbogacić tę okolicę, ale obecnie produkuje ona więcej prądu niż może sprzedać. To również raj dla właścicieli samochodów napędzanych prądem. Energia wiatru dla samochodów elektrycznych w północnej Fryzji to już rzeczywistość. Jazda tu samochodem elektrycznym jest subwencjonowane. – Samochody elektryczne od dawna nas interesowały. W naszym regionie możemy po bardzo korzystnej cenie wziąć samochód elektryczny w leasing - twierdzi Dieter Gesewsky, właściciel samochodu elektrycznego.
 • Opel Ampera – wrażenia z jazdy

  Opel Ampera to samochód elektryczny, który jednocześnie posiada silnik spalinowy. Jak ten pojazd sprawdza się podczas codziennej eksploatacji?
 • Dlaczego nikt nie kupuje aut elektrycznych?

  Samochody o napędzie elektrycznym są drogie i mają mały zasięg. Ponadto nie ma ich gdzie ładować. Czy da się to zmienić?