samochody elektryczne

Artykuły - Samochody elektryczne (259)

Filmy - Samochody elektryczne (14)

 • Ile będzie kosztować jazda samochodem elektrycznym?

  Kończy się darmowe ładowanie samochodów elektrycznych. Już sześć sieci pobiera opłaty za ładowanie. Podróż autem elektrycznym przestała się opłacać na autostradach. Większość operatorów płatnych stacji ładowania (GreenWay, EV+, GO+EAuto, Elocity czy Zepto) oferuje półszybkie ładowanie „elektryków” w cenach 1-1,20 zł/kWh. Za tą samą ilość energii, ale dostarczoną szybciej (na stacjach DC), trzeba zwykle zapłacić od 1,60 do ok. 2,20 zł/kWh.
 • Kto dostanie dopłatę kupując samochód elektryczny

  Rząd przyjął przepisy dotyczące dopłat do samochodów elektrycznych, kupowanych przez osoby fizyczne nie prowadzące działalności gospodarczej. Dopłaty do aut będą wynosić do 30 proc. ceny. Dotyczą tylko aut kosztujących nie więcej niż 125 tys. zł brutto. Maksymalna dopłata to 37,5 tys. zł
 • Gwałtowny wzrost cen niklu z powodu samochodów elektrycznych

  To nie złoto czy srebro zdrożało najbardziej w okresie rosnącego niepokoju o światową gospodarkę. Nikiel w sierpniu podrożał o ponad 25 proc. Od początku roku zysk na inwestowaniu w ten metal przekroczył 70 proc.
 • W Polsce zabraknie 700 tys. samochodów (do wykonania planu premiera)

  Mamy zaledwie kilka tysięcy aut elektrycznych w Polsce. Jesteśmy w ogonie Europy. I nie ma szans na spełnienie obietnicy premiera.