samochody

Artykuły - Samochody (2040)

 • W 2019 roku zmienią się zasady leasingu luksusowych samochodów dla firm

  W 2019 roku zmienią się zasady leasingu luksusowych samochodów dla firm

  Z początkiem stycznia przyszłego roku wejdą w życie zmiany w ustawie o podatku PIT i CIT, które dotyczą leasingu, kupna i użytkowania samochodów osobowych w celach firmowych i prywatnych. Stracą na nich m.in. ci przedsiębiorcy, którzy po 1 stycznia wezmą w leasing lub wynajem samochód osobowy, którego wartość będzie przekraczać 150 tys. zł.
 • Oceń swoje auto: Alfa Romeo

  Oceń swoje auto: Alfa Romeo

  Wracamy do cyklu oceniania samochodów używanych. Po zebraniu ponad pięciu i pół tysiąca opinii dotyczących aut Opla, Renault, Forda, Toyoty, Daewoo, Fiata, Skody, Peugeota, Citroena i BMW przyszła kolej na Alfa Romeo.
 • Prawie 2 miliony aut używanych na sprzedaż

  Prawie 2 miliony aut używanych na sprzedaż

  Według raportu AAA AUTO opartego na analizie danych dotyczących sprzedaży aut używanych w komisach, na stronach internetowych oraz u dealerów samochodów używanych, w pierwszych trzech kwartałach 2018 roku pojawiło się 1.901.834 ofert sprzedaży samochodów używanych, czyli o 272.451 więcej niż w trzech pierwszych kwartałach roku 2017.
 • mytaxi startuje w Oxfordzie, Reading i Maladze

  mytaxi startuje w Oxfordzie, Reading i Maladze

  mytaxi poszerza zasięg o nowe miasta: Oxford, Reading i Malaga. Od początku 2018 roku zdążyło udostępnić swoją usługę już w 10 nowych miastach, w tym w Katowicach i Poznaniu. Do końca roku mytaxi planuje wystartować w kolejnych miastach europejskich, m.in. we Wrocławiu.
 • Carrefour rusza z usługą carsharingu 4mobility

  Carrefour rusza z usługą carsharingu 4mobility

  Jedna z największych sieci handlowych w Polsce oraz spółka 4Mobility, nawiązały współpracę. Jej skutkiem ma być udostępnienie usługi carsharingu przy trzech największych hipermarketach w Warszawie.
 • Części samochodowe z drukarki 3D

  Części samochodowe z drukarki 3D

  Jak się okazuje, nie tylko elektromobilność ma szansę w sporym stopniu odmienić specyfikę rynku autoczęści. Duży potencjał upatruje się bowiem w drukarkach 3D i stale rozwijanej technologii drukowania przestrzennego - ogłoszona ostatnio współpraca pomiędzy General Motors a firmą Autodesk Inc. skupiona wokół opracowywania nowych metod produkcji lekkich części samochodowych jest tego doskonałym przykładem.
 • Siedem nowych samochodów TrafiCargo pod sklepami Castorama

  Siedem nowych samochodów TrafiCargo pod sklepami Castorama

  Flota TrafiCargo powiększyła się o 7 nowych samochodów. Usługa poszerza swój zasięg dzięki rozbudowie współpracy z siecią Castorama. W jej ramach klienci dotychczas mieli do dyspozycji dwa dostawcze Renault Kangoo Van w Poznaniu. Teraz trzy nowe samochody stanęły na terenie parkingu Castoramy w Krakowie przy ul. Pilotów 6 i cztery w Warszawie przy ul. Popularnej 71.
 • Wojna handlowa tak naprawdę dotyczy samochodów

  Wojna handlowa tak naprawdę dotyczy samochodów

  8 czerwca, kiedy Donald Trump spotkał się w Quebecu ze swoimi partnerami z grupy G7, jego doradca handlowy, Peter Navarro, opublikował artykuł w New York Times, pozostawiając niewiele wątpliwości co do intencji amerykańskiej administracji w zakresie handlu z Europą, a w szczególności z Niemcami.
 • Coraz więcej elektryków dostępnych na polskim rynku

  Coraz więcej elektryków dostępnych na polskim rynku

  Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych opublikowało katalog pojazdów elektrycznych 2018. Wynika z niego, że stale zwiększa się oferta samochodów elektrycznych dostępnych na naszym rynku.
 • Bez kierowców będzie mniej wypadków?

  Bez kierowców będzie mniej wypadków?

  Autonomiczne samochody mogą zmniejszyć liczbę ofiar wypadków drogowych.

Zdjęcia - Samochody (0)

Filmy - Samochody (141)

 • 1/3 polskich kierowców nie wymienia opon przez cały rok

  Mniej więcej jedna trzecia kierowców jeździ przez cały rok na zimowych lub letnich oponach. Mimo że większość właścicieli aut deklaruje, że sezonowa wymiana powinna być obowiązkowa. Jazda na niewłaściwym ogumieniu stanowi duże zagrożenie dla bezpieczeństwa. W przypadku opon, które obracają się z prędkością ponad tysiąc razy na minutę, nie ma dużego marginesu bezpieczeństwa, który pozwalałby jeździć na zużytym ogumieniu, kupionym z drugiej ręki lub z niesprawdzonego źródła.
 • Ludzie są zdolni do wszystkiego, by zrobić idealne zdjęcie

  Kobieta chciała zdjęcie podczas wyścigu. To mogły być jej ostatnie chwile, gdyby nie refleks kierowcy. Zobaczcie sami.
 • Ból pleców i promieniowanie do nóg podczas jazdy samochodem. Są na to sposoby

  Bóle pleców z promieniowaniem do nóg, a nawet bóle brzucha. Takie dolegliwości mogą być skutkiem nieprawidłowej pozycji za kierownicą. I choć ustawienia fotela to sprawa indywidualna, jest kilka zasad, dzięki którym można ich uniknąć. (TVN Turbo/x-news)
 • Bezpieczeństwo jazdy: Nauka jazdy na torze, cz. 2

  Wybór dobrego, bezpiecznego auta nigdy nie jest łatwy. Warto zainwestować w innowacyjne rozwiązania służące naszemu bezpieczeństwu na drodze. Czy jednak, gdy już je mamy, potrafimy właściwie z nich korzystać i zachować się na drodze w trudnych sytuacjach? Wybraliśmy się do ŠKODA Auto Szkoła, aby to sprawdzić. Z nami dowiesz się, czy butelka wody może być zagrożeniem dla naszego życia oraz jak zachować się na drodze w sytuacjach ekstremalnych, m. in. gdy wpadniesz w poślizg.