samochód terenowy

Artykuły - Samochód terenowy (4)

 • Litewski hybrydowy pojazd buggy

  Litewski hybrydowy pojazd buggy

  Litewska firma Ostara zaprezentowała model hybrydowego pojazdu specjalnego dla wojska. Terenowy buggy jest napędzany zarówno silnikiem elektrycznym, jak i spalinowym.
 • "Dziennik Polski": Rozjeżdżają lasy, będą za to ukarani?

  "Dziennik Polski": Rozjeżdżają lasy, będą za to ukarani?

  Wyższe grzywny, odebranie prawa jazdy, czy ograniczenie wolności poprzez prace społeczne - ekolodzy z WWF Polska chcą takiego zaostrzenia kar za wjeżdżanie autami terenowymi, quadami i motorami crossowymi m.in. do lasów i rezerwatów - pisze "Dziennik Polski".
 • Niemiecka firma stworzyła plastikową terenówkę

  Niemiecka firma stworzyła plastikową terenówkę

  Niemiecka firma Uniqueco stworzyła eFROOG, wielozadaniowy samochód z napędem 4x4 przypominający jeepa. Jego niezwykłość polega na tym, że w większości jest on zbudowany z tworzywa sztucznego.
 • Zanim ruszysz w bezdroża - vademecum off-roadowca

  Zanim ruszysz w bezdroża - vademecum off-roadowca

  Wybierasz się na wyprawę off-roadową? Pamiętaj, że podejmując to wyzwanie, sprawny samochód terenowy gwarantuje tylko połowę sukcesu. Druga część to ekwipunek. Upewnij się, że masz wszystko, co niezbędne, by w bezdrożach nie dać się zaskoczyć.

Filmy - Samochód terenowy (1)

 • Terenowy mocarz z Polski

  Pod koniec lat 60. opracowano terenową ciężarówkę, która w powszechniej opinii jest uważana za jedną z najlepszych tego typu konstrukcji na świecie. Star 266 produkowany masowo dla wojska stał się po latach również nośnikiem różnorodnych specjalistycznych nadwozi, w tym alternatywą w jednostkach straży pożarnej dla drogich zachodnich konstrukcji.