samochód przyszłości

Artykuły - Samochód przyszłości (15)

 • Spełnione marzenie o polskim supersamochodzie

  Spełnione marzenie o polskim supersamochodzie

  Przykuwający uwagę design, moc silnika V8, przyspieszenie 3,2 sekundy do 100 km/h i 8,9 s do 200 km/h oraz prędkość 340 km/h - to tylko niektóre cechy samochodu stworzonego przez polską firmę Arrinera. Wszystkie zalety auta Arrinera Hussarya sprawiają, że znalazło się ono w królewskim segmencie supersamochodów.
 • Ostatnia prosta samodzielnych aut

  Ostatnia prosta samodzielnych aut

  To już nie jest wymysł futurologów. Zdaniem przedstawicieli przemysłu motoryzacyjnego w 2020 r. auta zdolne do samodzielnej jazdy po autostradach, a nawet miejskich ulicach, będą sprzedawane masowo.
 • Ostrzeganie o korkach to dopiero początek

  Ostrzeganie o korkach to dopiero początek

  Do niedawna kierowca mógł liczyć na prymitywne ostrzeganie o dużym natężeniu ruchu i fotoradarach. Przemysł samochodowy dopiero odkrywa możliwości współczesnej technologii powiązanej z funkcją lokalizacji. Wreszcie.
 • Taka będzie przyszłość samochodów. To kwestia kilku lat

  Taka będzie przyszłość samochodów. To kwestia kilku lat

  ​To, co widać na zdjęciu powyżej to nie jest screen z najnowszej gry z serii Gran Turismo. To tzw. wirtualna szyba, nad którą pracują inżynierowie Jaguara.
 • Wodorowa alternatywa dla samochodów na prąd

  Wodorowa alternatywa dla samochodów na prąd

  Nieuchronnie nadchodzi kres silnika spalinowego. Jednak wciąż pozostaje pytanie - kto będzie jego następcą? Czy pojazdy elektryczne, a może napędzane przez ogniwa wodorowe?
 • Samochód przyszłości będzie lewitował?

  Samochód przyszłości będzie lewitował?

  Specjaliści od motoryzacji nieustannie zaskakują nas niezwykłymi wynalazkami. Ich pomysłowość i kreatywność wydają się nie mieć granic.
 • Dok-ing XD - samochód przyszłości z Chorwacji

  Dok-ing XD - samochód przyszłości z Chorwacji

  Większość Polaków Chorwację kojarzy głównie ze słonecznymi plażami, prześlicznym Dubrownikiem i stosunkowo przystępnymi cenami.