samochód elektryczny

Artykuły - Samochód elektryczny (48)

 • Czy warto kupić samochód elektryczny?

  Czy warto kupić samochód elektryczny?

  Przed 2023 rokiem podwoi się liczba sprzedawanych samochodów elektrycznych (EV) - wynika z raportu "Którym pasem zamierzamy jechać" przygotowanego przez EY i ING Bank Śląski. Czy już teraz warto kupić samochód elektryczny?
 • Polskie auto elektryczne powinno kosztować 60 tys. zł

  Polskie auto elektryczne powinno kosztować 60 tys. zł

  Idealne miejskie auto elektryczne, według polskich kierowców, powinno być co najmniej czteroosobowe i kosztować 60 tys. zł - wynika z przedstawionego w tym tygodniu badania Kantar TNS przeprowadzonego na zlecenie spółki ElectroMobility Poland.
 • Samochody elektryczne będą zwolnione z akcyzy

  Samochody elektryczne będą zwolnione z akcyzy

  - Po wejściu w życie ustawy o elektromobilności samochody elektryczne będą zwolnione z akcyzy - zapewniał w środę podczas targów elektromobilności wiceminister energii Michał Kurtyka. Dodał, że ułatwień doczeka się również carsharing oparty o samochody elektryczne.
 • LG Chem: Największa fabryka baterii do samochodów w Polsce

  LG Chem: Największa fabryka baterii do samochodów w Polsce

  Spółka koreańskiego koncernu LG - LG Chem Wrocław Energy otrzymała zgodę Agencji Rozwoju Przemysłu na działanie w podstrefie ekonomicznej Wrocław-Kobierzyce, która należy do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. LG Chem buduje tam fabrykę o rocznych zdolnościach produkcyjnych do 100 tys. sztuk baterii do samochodów elektrycznych, która ma być największą w Europie.
 • Rząd wesprze rozwój pojazdów autonomicznych w Polsce

  Rząd wesprze rozwój pojazdów autonomicznych w Polsce

  Rozpoczęcie współpracy na szczeblu rządowym w zakresie automatyzacji ruchu drogowego w Polsce zapowiedzieli minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk oraz minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas międzynarodowej konferencji "Autonomiczna przyszłość transportu drogowego". Zorganizował ją w Warszawie Instytut Transportu Drogowego.
 • Producenci samochodów wychodzą na prostą

  Producenci samochodów wychodzą na prostą

  Po serii bankructw, będących wynikiem kryzysu finansowego z 2008 roku, ostatnie lata przyniosły stabilizację sektorowi producentów samochodów. W USA popyt na SUV-y stopniowo wzrasta, ponieważ niższe ceny ropy naftowej wspierają sprzedaż większych samochodów (oraz poprawiają marże). Także na rynkach wschodzących popyt notuje stopniowe zwyżki.

Filmy - Samochód elektryczny (1)