samobójstwo

Synonimy:
samobójstwa,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Samobójstwo (1112)

 • 10 faktów o niepotrzebnych śmierciach

  10 faktów o niepotrzebnych śmierciach

  Samobójstwo jednostki zawsze jest wielką tragedią całego społeczeństwa. Wielu z tych niepotrzebnych śmierci dało by się uniknąć, gdyby na czas ktoś zareagował.
 • ​Mark Salling z "Glee" nie żyje. Podano przyczynę śmierci

  ​Mark Salling z "Glee" nie żyje. Podano przyczynę śmierci

  Uduszenie na skutek powieszenia było przyczyną śmierci Marka Sallinga, który w popularnym serialu "Glee" wcielał się w postać osiłka Pucka.
 • Kolejne samobójstwo w warszawskim areszcie

  Kolejne samobójstwo w warszawskim areszcie

  "Przebywający w areszcie śledczym w Warszawie-Białołęce Robert L. popełnił samobójstwo, wieszając się na sznurowadle przymocowanym do łóżka" - poinformowała PAP w piątek rzeczniczka Służby Więziennej mjr Elżbieta Krakowska. To drugie samobójstwo w tym areszcie w ciągu dwóch tygodni.
 • ​Samobójstwo Dagmary: 16-letnia Polka była prześladowana w szkole

  ​Samobójstwo Dagmary: 16-letnia Polka była prześladowana w szkole

  16-letnia Dagmara Przybysz, która powiesiła się w szkolnej toalecie w Kornwalii, była prześladowana przez koleżanki - zeznali policyjni śledczy prowadzący dochodzenie w tej sprawie.
 • Wiceprezydent Lotte Group popełnił samobójstwo

  Wiceprezydent Lotte Group popełnił samobójstwo

  Wiceprezydent japońsko-koreańskiego konglomeratu Lotte Group - Lee In-won popełnił samobójstwo. Dzisiaj miał być przesłuchany w sprawie o korupcję i nieprawidłowości finansowe. Zostawił 4-stronicowy list.
 • Kielce: 31-letnia kobieta wyskoczyła z wieżowca

  W nocy z soboty na niedzielę na kieleckim Czarnowie. Z dziewiątego piętra wyskoczyła 31-letnia kobieta – informuje "Echo Dnia".
 • Samobójstwo kierowcy tira na A4 w Gliwicach

  Samobójstwo kierowcy tira na A4 w Gliwicach

  Zdesperowany kierowca tira targnął na swoje życie na parkingu przy A4 w Gliwicach. Mężczyzna myślał, że skradziono mu ciężarówkę z towarem wartym 2,5 miliona złotych – donosi "Dziennik Zachodni".
 • Czeladź: Kobieta na słupie energetycznym. Groziła, że się zabije

  Czeladź: Kobieta na słupie energetycznym. Groziła, że się zabije

  W Czeladzi kobieta wspięła się na słup energetyczny i groziła, że popełni samobójstwo. Kilka godzin trwały negocjacje i sprowadzanie kobiety na ziemię - relacjonuje dziennikzachodni.pl
 • ​Samobójstwo b. szefa wywiadu wojskowego z czasów dyktatury Pinocheta

  ​Samobójstwo b. szefa wywiadu wojskowego z czasów dyktatury Pinocheta

  W czwartek w Santiago popełnił samobójstwo b. szef wywiadu wojskowego wojsk lądowych (DINA) z czasów dyktatury gen. Augusto Pinocheta (1973-1990) gen. Hernan Ramirez Rurange, skazany w tym tygodniu na 20 lat więzienia za zbrodnie popełnione na tym stanowisku.
 • Japonia: Makabryczne samobójstwo w pociągu

  Japonia: Makabryczne samobójstwo w pociągu

  Dwie osoby nie żyją, a kilka potrzebowało pomocy lekarzy po samobójczej próbie w pociągu szybkiej kolei w Japonii. W pobliżu Tokio mężczyzna oblał się substancją łatwopalną, a następnie podpalił się.

Filmy - Samobójstwo (11)

 • Oscar Pistorius próbował popełnić samobójstwo?

  Były niepełnosprawny lekkoatleta Oscar Pistorius znalazł się w szpitalu po tym, jak spadł z łóżka w swojej celi w więzieniu w Pretorii, gdzie odbywa karę za zamordowanie w 2013 roku swej partnerki Reevy Steenkamp - poinformowały źródła penitencjarne. Według mediów Pistorius próbował popełnić samobójstwo.
 • Oscar Pistorius próbował popełnić samobójstwo?

  Były niepełnosprawny lekkoatleta Oscar Pistorius znalazł się w szpitalu po tym, jak spadł z łóżka w swojej celi w więzieniu w Pretorii, gdzie odbywa karę za zamordowanie w 2013 roku swej partnerki Reevy Steenkamp - poinformowały źródła penitencjarne. Według mediów Pistorius próbował popełnić samobójstwo.
 • Niezwykła aplikacja. Identyfikuje samobójców!

  Takiej aplikacji jeszcze nie było! "Samaritans Radar" - jak zapewniają jej twórcy - identyfikuje potencjalnych samobójców i powiadamia ich znajomych, że osoby te rozważają odebranie sobie życia. Jak to się dzieje? Aplikacja łączy się z naszym kontem na Twitterze i analizuje wpisy osób, które obserwujemy. Jeśli zauważy tweety sugerujące, że dana osoba ma czarne myśli, natychmiast wysyła nam „alert”. Podstawą jej działania jest wychwytywanie fraz, które potencjalni samobójcy wpisują w wyszukiwarkach internetowych i na forach. To jednak od użytkownika aplikacji zależy ostateczna decyzja, czy potraktuje dane ostrzeżenie poważnie i pospieszy z pomocą znajomemu. Aplikacja może nam tylko w tym pomóc poprzez wskazówki, jak rozmawiać z osobą planującą samobójstwo. - To dobry pomysł. Osoby, które rozważają odebranie sobie życia, najczęściej o tym nie mówią. W ich wpisach w internecie można jednak wyczytać wołanie o pomoc - mówi Emma Kitchener, która w wieku 19 lat próbowała się zabić. Aplikacja jest darmowa. Oprócz wersji na urządzenia mobilne, jest dostępna również w wersji przeglądarkowej, co oznacza, że można ją zainstalować na komputerze stacjonarnym czy laptopie.
 • Depresja, samobójstwa, zgony z przepracowania. Horror w Japonii

  W Japonii przeciętny pracownik zatrudniony na etacie spędza w biurze około… 12 godzin dziennie. Wielu z tych ludzi od lat nie otrzymało podwyżki, a mimo to nikt się nie skarży. „Jestem zadowolony, że płacę podatki”, „Pracuję dla społeczeństwa” – takie wypowiedzi nikogo tu nie szokują… Takao Ono pracuje w firmie zajmującej się dystrybucją wody. W dniu, w którym podczas jego codziennych zajęć towarzyszyła mu kamera, mężczyzna skończył pracę o 22:00 – co, jak mówi, wcale nie jest zbyt późną porą. Po godzinnej podróży metrem Takao dotarł do domu, gdzie jego żona i dzieci spały już kamiennym snem. Takao przyznaje, że taki tryb życia może przytłoczyć. W ubiegłym roku, gdy pracował więcej niż obecnie, zaczął odczuwać liczne dolegliwości: bóle głowy, żołądka, problemy ze wzrokiem. Były one wynikiem nadmiernego obciążenia obowiązkami i stresu. W Japonii za sukces zawodowy (bądź też za utrzymanie stabilnej pracy) płaci się wysoką cenę. W 2012 r. w kraju tym odnotowano ponad 800 zgonów z przepracowania. Powszechnym problemem jest też depresja i samobójstwa. Co znamienne, władze dopiero niedawno dostrzegły te niepokojące zjawiska i zaczęły naciskać na pracodawców, by ci poluzowali swoją politykę wobec podwładnych.