samobójstwo

Synonimy:
samobójstwa,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Samobójstwo (576)

 • W górach szukają śmierci. Samobójstwa w Tatrach

  W górach szukają śmierci. Samobójstwa w Tatrach

  Co roku w Tatrach ginie od kilku do kilkunastu osób. Tragiczny wypadek może zdarzyć się każdemu, bez względu na górskie doświadczenie. W nieszczęśliwych okolicznościach umierają przypadkowi turyści, taternicy i grotołazi. Są też osoby, które jadą w Tatry, by odebrać sobie życie.
 • Fragment tkanki: Tajemnicza śmierć 18-letniego Gutka

  Fragment tkanki: Tajemnicza śmierć 18-letniego Gutka

  Katarzyna Bonda i Bogdan Lach napisali książkę, w której przypomnieli najciekawsze sprawy z archiwum policyjnego psychologa śledczego. Poniżej publikujemy fragment ich wstrząsającego reportażu pt. "Motyw ukryty. Zbrodnie, sprawcy i ofiary. Z archiwum profilera", poświęcony tajemniczej śmierci 18-letniego Gutka.
 • Kapsuła, w której można popełnić samobójstwo

  Kapsuła, w której można popełnić samobójstwo

  ​Philip Nitschke, adwokat specjalizujący się w tematyce eutanazji, stworzył za pomocą technologii druku 3D kapsułą, w której każdy chętny może popełnić samobójstwo w zaledwie kilku minut.
 • Nie żyje aktor Isaac Kappy. Popełnił samobójstwo

  Nie żyje aktor Isaac Kappy. Popełnił samobójstwo

  Nie żyje amerykański aktor Isaac Kappy, który zagrał małe role w "Terminatorze - Ocalenie", "Thorze" oraz serialu "Breaking Bad". 13 maja 2019 roku popełnił samobójstwo. Miał 42 lata.
 • Evan Rachel Wood o swojej próbie samobójczej

  Evan Rachel Wood o swojej próbie samobójczej

  Znana z filmu "Trzynastka" i serialu "Westworld" Evan Rachel Wood opublikowała esej w czasopiśmie "Nylon". Aktorka pisze w nim otwarcie o swojej próbie samobójczej i pobycie w klinice psychiatrycznej.
 • O tym, jak depresja trawi branżę rozrywkową i dlaczego powinniśmy się tym przejmować

  O tym, jak depresja trawi branżę rozrywkową i dlaczego powinniśmy się tym przejmować

  Młodzi, starzy, bogaci, biedni, kobiety i mężczyźni, sławni oraz ci zupełnie anonimowi - każdą z tych grupa może dotknąć jedna z najbardziej dewastujących, a zarazem "egalitarnych" chorób ostatnich dekad, czyli depresja. W ostatnich latach ta podstępna i bagatelizowana zabójczyni zbiera śmiertelne żniwo również w branży rozrywkowej.
 • Samobójstwa groźniejsze niż polskie drogi. O czym się nie mówi?

  Samobójstwa groźniejsze niż polskie drogi. O czym się nie mówi?

  ​Co roku, 10 września, obchodzimy Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom. Właśnie ten akt - zawężony do płci męskiej - uczynił tematem swojego nowego utworu brytyjski muzyk, Sam Fender. Statystyki dotyczące problemu samobójstw są alarmujące, również w Polsce.
 • 10 faktów o niepotrzebnych śmierciach

  10 faktów o niepotrzebnych śmierciach

  Samobójstwo jednostki zawsze jest wielką tragedią całego społeczeństwa. Wielu z tych niepotrzebnych śmierci dało by się uniknąć, gdyby na czas ktoś zareagował.
 • ​Mark Salling z "Glee" nie żyje. Podano przyczynę śmierci

  ​Mark Salling z "Glee" nie żyje. Podano przyczynę śmierci

  Uduszenie na skutek powieszenia było przyczyną śmierci Marka Sallinga, który w popularnym serialu "Glee" wcielał się w postać osiłka Pucka.
 • Kolejne samobójstwo w warszawskim areszcie

  Kolejne samobójstwo w warszawskim areszcie

  "Przebywający w areszcie śledczym w Warszawie-Białołęce Robert L. popełnił samobójstwo, wieszając się na sznurowadle przymocowanym do łóżka" - poinformowała PAP w piątek rzeczniczka Służby Więziennej mjr Elżbieta Krakowska. To drugie samobójstwo w tym areszcie w ciągu dwóch tygodni.

Filmy - Samobójstwo (12)

 • "Problemem jest to, że ileś miesięcy wcześniej, zanim dojdzie do tragedii, te dzieci zwykle nie mają pomocy"

  Badania pokazują, że Polska jest na drugim miejscu w Europie, jeśli chodzi o samobójstwa nieletnich. - Problemem jest to, że ileś miesięcy wcześniej, zanim dojdzie do tragedii, te dzieci zwykle nie mają pomocy - powiedziała dr hab. n. med. Barbara Remberk, konsultant krajowa w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży. Z czego to wynika? Na co zwrócić uwagę w zachowaniu dziecka? Socjolog Agnieszka Taper opowiedziała o tym jak nie stygmatyzować nastolatków. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Oscar Pistorius próbował popełnić samobójstwo?

  Były niepełnosprawny lekkoatleta Oscar Pistorius znalazł się w szpitalu po tym, jak spadł z łóżka w swojej celi w więzieniu w Pretorii, gdzie odbywa karę za zamordowanie w 2013 roku swej partnerki Reevy Steenkamp - poinformowały źródła penitencjarne. Według mediów Pistorius próbował popełnić samobójstwo.
 • Oscar Pistorius próbował popełnić samobójstwo?

  Były niepełnosprawny lekkoatleta Oscar Pistorius znalazł się w szpitalu po tym, jak spadł z łóżka w swojej celi w więzieniu w Pretorii, gdzie odbywa karę za zamordowanie w 2013 roku swej partnerki Reevy Steenkamp - poinformowały źródła penitencjarne. Według mediów Pistorius próbował popełnić samobójstwo.
 • Niezwykła aplikacja. Identyfikuje samobójców!

  Takiej aplikacji jeszcze nie było! "Samaritans Radar" - jak zapewniają jej twórcy - identyfikuje potencjalnych samobójców i powiadamia ich znajomych, że osoby te rozważają odebranie sobie życia. Jak to się dzieje? Aplikacja łączy się z naszym kontem na Twitterze i analizuje wpisy osób, które obserwujemy. Jeśli zauważy tweety sugerujące, że dana osoba ma czarne myśli, natychmiast wysyła nam „alert”. Podstawą jej działania jest wychwytywanie fraz, które potencjalni samobójcy wpisują w wyszukiwarkach internetowych i na forach. To jednak od użytkownika aplikacji zależy ostateczna decyzja, czy potraktuje dane ostrzeżenie poważnie i pospieszy z pomocą znajomemu. Aplikacja może nam tylko w tym pomóc poprzez wskazówki, jak rozmawiać z osobą planującą samobójstwo. - To dobry pomysł. Osoby, które rozważają odebranie sobie życia, najczęściej o tym nie mówią. W ich wpisach w internecie można jednak wyczytać wołanie o pomoc - mówi Emma Kitchener, która w wieku 19 lat próbowała się zabić. Aplikacja jest darmowa. Oprócz wersji na urządzenia mobilne, jest dostępna również w wersji przeglądarkowej, co oznacza, że można ją zainstalować na komputerze stacjonarnym czy laptopie.