Fakty - samobójcy

Artykuły - Samobójcy (13)

 • Samobójcy spoza metropolii

  Samobójcy spoza metropolii

  Choć wciąż jesteśmy krajem o średnim wskaźniku samobójstw, tempo ich przyrostu jest u nas tak wysokie jak w Grecji - mówi "Rzeczpospolitej" prof. Maria Jarosz, socjolog z Instytutu Studiów Politycznych PAN.
 • Dwóch policjantów zginęło w zamachu samobójczym w Dagestanie

  Co najmniej dwóch policjantów zginęło, a około 20 osób zostało rannych w zamachu samobójczym w poniedziałek w Dagestanie - podało radio Echo Moskwy. Według regionalnego MSW do ataku doszło przed komisariatem policji. Wśród poszkodowanych w zamachu są dzieci.
 • Chiny: Samobójstwo umówione przez internet

  W mieście Lishui w prowincji Zhejiang na wschodzie Chin odbyła się w weekend pierwsza rozprawa dotycząca samobójstwa młodego studenta, który uzgadniał szczegóły jego popełnienia przez internet. Rodzice oskarżyli o współudział firmę QQ (chińskie Gadu-Gadu).
 • Szkielet samobójcy wisiał 29 lat na drzewie

  Szkielet niemieckiego emeryta, który popełnił samobójstwo po wspięciu się na drzewo i przywiązaniu do niego, został odnaleziony po blisko 29 latach - poinformował Reuters.
 • Mężczyzna z sercem samobójcy odebrał sobie życie

  13 lat temu przeszczepiono mu serce samobójcy, 4 lata temu ożenił się z wdową po swoim dawcy, cztery dni temu odebrał sobie życie - to historia Sonny'ego Grahama z Georgii, o której informuje agencja Associated Press.
 • Zamachowcy samobójcy wśród zwierząt

  Zamachowcy samobójcy wśród zwierząt

  Zamachowców samobójców można znaleźć nie tylko wśród ludzi, ale także w świecie zwierząt. Okazuje się, że do takiej metody ochrony przed drapieżnikami, m.in. biedronkami, uciekają się mszyce. środek rażenia, olejek gorczyczny, uzyskują ze zjadanych roślin.
 • Atak zamachowca-samobójcy w bagdadzkim hotelu

  Siedem osób zginęło w zamachu samobójczym dokonanym w poniedziałek rano w hotelu Mansur w Bagdadzie.
 • 9 żołnierzy USA zginęło w wyniku ataku samobójcy

  9 żołnierzy USA zginęło w wyniku ataku samobójcy

  9 żołnierzy amerykańskich zginęło, a 20 innych zostało rannych w wyniku zamachu przeprowadzonego w poniedziałek przez napastnika - samobójcę, który wysadził się w powietrze w samochodzie napełnionym ładunkiem wybuchowym w pobliżu bazy patrolowej sił USA w środkowym Iraku, na północny wschód od Bagdadu.
 • Afganistan: Akcja zamachowca-samobójcy

  Zamachowiec-samobójca wysadził się w powietrze w piątek rano w pobliżu budynku parlamentu w centrum Kabulu.
 • Największe zamachy świata

  Największe zamachy świata

  Terroryści ciągle zbierają krwawe żniwo. Największymi zamachami w historii świata były ataki na World Trade Center, ale ciągle organizowane są też inne ataki, w których giną setki osób.