menway - samobójcy

Artykuły - Samobójcy (6)

 • W górach szukają śmierci. Samobójstwa w Tatrach

  W górach szukają śmierci. Samobójstwa w Tatrach

  Co roku w Tatrach ginie od kilku do kilkunastu osób. Tragiczny wypadek może zdarzyć się każdemu, bez względu na górskie doświadczenie. W nieszczęśliwych okolicznościach umierają przypadkowi turyści, taternicy i grotołazi. Są też osoby, które jadą w Tatry, by odebrać sobie życie.
 • Portret samobójcy

  Portret samobójcy

  Czy możliwe jest, żeby osoba robiąca wrażenie zdecydowanej, twardej i silnej psychicznie, mogła popełnić samobójstwo? Takie pytanie przywołuje nagła śmierć Andrzeja Leppera, która była szokiem dla opinii publicznej.
 • 15-latka chciała wysadzić się w powietrze

  15-latka chciała wysadzić się w powietrze

  Raniya marzyła, że zostanie lekarzem. Zamiast tego weszła na plac targowy w irackiej Bakubie z 20 kilogramami ładunków wybuchowych na sobie.
 • Żywe bomby to codzienność

  Żywe bomby to codzienność

  "Największą w historii ludzkości kampanią samozniszczenia" - nazywa brytyjski "Independent" fenomen terrorystów-samobójców w Iraku.
 • Słaba płeć?

  Słaba płeć?

  "Doprawdy przychodziła mi myśl o samobójstwie. Jak mi co jeszcze dokuczy - to doprawdy odbiorę sobie życie". Taki list mógłby napisać każdy niedoszły samobójca. A jest to jeden z zapisków Stefana Żeromskiego, które w jego "Dziennikach" układają się w nieobyczajny kalendarzyk samobójcy.
 • Słaba płeć?

  Słaba płeć?

  O mężczyznach mówi się niekiedy: macho, twardziel, a o kobietach - słaba płeć. Okazuje się, że czasami jest akurat odwrotnie.