samobójcy

Artykuły - Samobójcy (23)

 • W górach szukają śmierci. Samobójstwa w Tatrach

  W górach szukają śmierci. Samobójstwa w Tatrach

  Co roku w Tatrach ginie od kilku do kilkunastu osób. Tragiczny wypadek może zdarzyć się każdemu, bez względu na górskie doświadczenie. W nieszczęśliwych okolicznościach umierają przypadkowi turyści, taternicy i grotołazi. Są też osoby, które jadą w Tatry, by odebrać sobie życie.
 • Samobójcy spoza metropolii

  Samobójcy spoza metropolii

  Choć wciąż jesteśmy krajem o średnim wskaźniku samobójstw, tempo ich przyrostu jest u nas tak wysokie jak w Grecji - mówi "Rzeczpospolitej" prof. Maria Jarosz, socjolog z Instytutu Studiów Politycznych PAN.
 • Dwóch policjantów zginęło w zamachu samobójczym w Dagestanie

  Co najmniej dwóch policjantów zginęło, a około 20 osób zostało rannych w zamachu samobójczym w poniedziałek w Dagestanie - podało radio Echo Moskwy. Według regionalnego MSW do ataku doszło przed komisariatem policji. Wśród poszkodowanych w zamachu są dzieci.
 • Portret samobójcy

  Portret samobójcy

  Czy możliwe jest, żeby osoba robiąca wrażenie zdecydowanej, twardej i silnej psychicznie, mogła popełnić samobójstwo? Takie pytanie przywołuje nagła śmierć Andrzeja Leppera, która była szokiem dla opinii publicznej.
 • Chiny: Samobójstwo umówione przez internet

  W mieście Lishui w prowincji Zhejiang na wschodzie Chin odbyła się w weekend pierwsza rozprawa dotycząca samobójstwa młodego studenta, który uzgadniał szczegóły jego popełnienia przez internet. Rodzice oskarżyli o współudział firmę QQ (chińskie Gadu-Gadu).
 • Szkielet samobójcy wisiał 29 lat na drzewie

  Szkielet niemieckiego emeryta, który popełnił samobójstwo po wspięciu się na drzewo i przywiązaniu do niego, został odnaleziony po blisko 29 latach - poinformował Reuters.
 • Samobójcy w internecie

  Samobójcy w internecie

  Siecią WWW wstrząsnął ostatnio przypadek Abrahama Biggsa - nastolatka, który postanowił odebrać sobie życie na oczach internautów. Po jego śmierci rozgorzała dyskusja na temat anonimowości i obojętności w internecie.
 • 15-latka chciała wysadzić się w powietrze

  15-latka chciała wysadzić się w powietrze

  Raniya marzyła, że zostanie lekarzem. Zamiast tego weszła na plac targowy w irackiej Bakubie z 20 kilogramami ładunków wybuchowych na sobie.
 • Mężczyzna z sercem samobójcy odebrał sobie życie

  13 lat temu przeszczepiono mu serce samobójcy, 4 lata temu ożenił się z wdową po swoim dawcy, cztery dni temu odebrał sobie życie - to historia Sonny'ego Grahama z Georgii, o której informuje agencja Associated Press.
 • Żywe bomby to codzienność

  Żywe bomby to codzienność

  "Największą w historii ludzkości kampanią samozniszczenia" - nazywa brytyjski "Independent" fenomen terrorystów-samobójców w Iraku.

Filmy - Samobójcy (1)

 • Niezwykła aplikacja. Identyfikuje samobójców!

  Takiej aplikacji jeszcze nie było! "Samaritans Radar" - jak zapewniają jej twórcy - identyfikuje potencjalnych samobójców i powiadamia ich znajomych, że osoby te rozważają odebranie sobie życia. Jak to się dzieje? Aplikacja łączy się z naszym kontem na Twitterze i analizuje wpisy osób, które obserwujemy. Jeśli zauważy tweety sugerujące, że dana osoba ma czarne myśli, natychmiast wysyła nam „alert”. Podstawą jej działania jest wychwytywanie fraz, które potencjalni samobójcy wpisują w wyszukiwarkach internetowych i na forach. To jednak od użytkownika aplikacji zależy ostateczna decyzja, czy potraktuje dane ostrzeżenie poważnie i pospieszy z pomocą znajomemu. Aplikacja może nam tylko w tym pomóc poprzez wskazówki, jak rozmawiać z osobą planującą samobójstwo. - To dobry pomysł. Osoby, które rozważają odebranie sobie życia, najczęściej o tym nie mówią. W ich wpisach w internecie można jednak wyczytać wołanie o pomoc - mówi Emma Kitchener, która w wieku 19 lat próbowała się zabić. Aplikacja jest darmowa. Oprócz wersji na urządzenia mobilne, jest dostępna również w wersji przeglądarkowej, co oznacza, że można ją zainstalować na komputerze stacjonarnym czy laptopie.