samoa

Artykuły - Samoa (14)

 • Ele Opeloge z Samoa odebrała medal igrzysk w Pekinie

  Ele Opeloge z Samoa odebrała medal igrzysk w Pekinie

  Ele Opeloge z Samoa, po wielu perturbacjach, odebrała w swoim kraju, przyznany jej po latach, medal igrzysk olimpijskich w... Pekinie.
 • Dwóch zawodników z Samoa w Lechii Gdańsk

  Do drużyny rugbistów Lechii Gdańsk dołączył ostatnio drugi gracz z Samoa. Reprezentacja tego wyspiarskiego państwa z Oceanii zajmuje 7. miejsce w światowym rankingu. - Ci zawodnicy są dla nas mentorami - przyznaje kapitan gdańskiego klubu Sławomir Kaszuba.
 • Na Samoa po czwartku będzie od razu sobota

  Na Samoa po czwartku będzie od razu sobota

  Na Samoa Nowy Rok zacznie się wcześniej, gdyż władze wyspiarskiego państwa na południowym Pacyfiku zdecydowały, iż przejdzie ono na zachodnią stronę międzynarodowej linii zmiany daty, "gubiąc" dzień 30 grudnia. Decyzja ma wspomóc handel i gospodarkę kraju.
 • Po 119 latach Samoa znów przeniesie się w czasie o dzień

  Po 119 latach Samoa znów przeniesie się w czasie o dzień

  Leżące na Południowym Pacyfiku państwo Samoa ogłosiło w poniedziałek, że zamierza przenieść się w czasie o jeden dzień, przechodząc na zachodnią stronę międzynarodowej linii zmiany daty.
 • Podwójne trzęsienie ziemi przyczyną tsunami na Pacyfiku

  W 2009 r. potężne tsunami spustoszyło wyspy południowego Pacyfiku - Samoa i Tonga. Okazuje się, że jego przyczyną było nie jedno trzęsienie ziemi, ale dwa - donoszą sejsmolodzy na łamach najnowszego "Nature".
 • Tsunami uderzyło w wybrzeże Chile

  Tsunami uderzyło w wybrzeże Chile

  Fala tsunami wysokości ponad 2,3 metra wywołana trzęsieniem u wybrzeży Chile uderzyła w wybrzeże w rejonie miasta Talcahuano w środkowej części kraju. Tysiące kilometrów dalej, na Samoa, wezwano do ewakuacji z wybrzeży. Podobnie na Hawajach.
 • Samoa: 170 ofiar śmiertelnych tsunami

  Samoa: 170 ofiar śmiertelnych tsunami

  Bilans ofiar śmiertelnych tsunami, które nawiedziło we wtorek wyspy Samoa i Tonga na Południowym Pacyfiku, wzrósł do 170 i co najmniej 10 zaginionych - poinformowały w piątek wieczorem źródła oficjalne.
 • Samoa: Co najmniej 144 ofiary tsunami

  Samoa: Co najmniej 144 ofiary tsunami

  W rezultacie trzęsienia ziemi o sile ponad 8, 3 w skali Richtera i powstrząsowej fali morskiej - tsunami, zginęły w środę na wyspach Samoa i Tonga na Południowym Pacyfiku co najmniej 144 osoby - wynika z najnowszych oficjalnych danych.
 • Tsunami na Pacyfiku: Woda "zmyła" całe wioski

  Tsunami na Pacyfiku: Woda "zmyła" całe wioski

  W rezultacie trzęsienia ziemi o sile 8,3 w skali Richtera i powstrząsowej fali morskiej - tsunami, zginęło w środę na wyspach Samoa i Tonga na Południowym Pacyfiku co najmniej 113 osób - wynika z oficjalnych danych, opublikowanych w ciągu dnia przez rządy państw regionu. Wciąż niepełne dane mówią o kilkudziesięciu zaginionych.
 • Trzęsienie ziemi i tsunami na Samoa, są ofiary

  Trzęsienie ziemi o sile ok. 8,3 st. nawiedziło w środę nad ranem archipelag wysp Samoa na Oceanie Spokojnym powodując lokalne fale tsunami, które dokonały znacznych zniszczeń. Co najmniej 14 osób poniosło śmierć