samo

Artykuły - Samo (185)

 • Dziesięć lat temu Francja była wiodącą gospodarką europejską

  Dziesięć lat temu Francja była wiodącą gospodarką europejską

  Dziesięć lat temu Francja była wiodącą gospodarką europejską. PKB per capita Francji wynosił tyle samo, co Niemiec. Obecnie jest o 8% niższy. Podczas gdy Niemcy wdrażały pragmatyczny program reform, tzw. Agendę 2010, Francja spoczywała na laurach.
 • W Polsce nadal istnieje instytucja eksmisji "na bruk"

  W Polsce nadal istnieje instytucja eksmisji "na bruk"

  Szereg czynności prawnych i faktycznych, zmierzających do opróżnienia lokalu lub nieruchomości z osób i rzeczy - to definicja eksmisji, pojęcia, które u każdego człowieka wzbudza dreszcze. Choć samo słowo brzmi bardzo groźnie, to nie występuje w treści przepisów prawa expressis verbis.
 • Do samego końca dnia

  Inwestorzy z Europy uwalnianie myśli od służbowych obowiązków na czas weekendu rozpoczną później niż zwykle, gdyż piątkowe kalendarium zamyka wieczorne wystąpienie prezes Fed Yellen. Poza tym rynek zdaje się otrząsać z wstępnego szoku wywołanego sytuacją na Bliskim Wschodzie, a USD odzyskuje równowagę.
 • Niby tak samo, a jednak inaczej

  Dolar amerykański odrobił niemal całe straty, jakie poniósł po rozczarowaniu rezultatem FOMC, pokazując, że na tle innych walut z G10 wciąż prezentuje się najsolidniej. Płynność na rynku walutowym pozostaje niepełna, choć ostatnie godziny upłynęły na nudnej stabilizacji. Nim dobrniemy do weekendu czekają nas wystąpienia członków Fed i dane z Kanady.
 • Wciąż ten sam Cezary Pazura

  Wciąż ten sam Cezary Pazura

  Po kilku latach wraca do telewizji. I zaczyna od sprawdzonej ekipy i sprawdzonego formatu. Gra główną rolę w sitcomie "Przypadki Cezarego P." w reżyserii Macieja Ślesickiego.
 • Znać Fed lepiej niż sam Fed

 • Problemy Grecji: Niemcy same wpadły w pułapkę euro

  Problemy Grecji: Niemcy same wpadły w pułapkę euro

  Dziś w Brukseli odbędzie się spotkanie ministrów finansów państw strefy euro, na którym mają zapaść decyzje ws. Grecji. Jej nowe władze domagają się skończenia z narzuconymi przez pożyczkodawców oszczędnościami i chcą restrukturyzacji długu. Państwa strefy euro powtarzają, że Ateny muszą dotrzymywać zobowiązań dotyczących wdrażania reform i spłaty pożyczek, ale pojawiają się też sygnały, że w niektórych kwestiach postulaty Greków mogą być rozważane.