Salah Abdeslam

Artykuły - Salah Abdeslam (10)

 • Belgia wydała Francji wspólnika Salaha Abdeslama

  Belgia wydała Francji wspólnika Salaha Abdeslama

  Belgia wydała Francji swojego obywatela, Hamzę Attou, któremu zarzuca się, że pomagał w ukrywaniu się przed policją Salahowi Abdeslamowi, głównemu podejrzanemu o udział w przeprowadzeniu listopadowych zamachów w Paryżu - poinformowała paryska prokuratura.
 • Dziś przesłuchanie podejrzanego o zamach Salaha Abdeslama

  Dziś przesłuchanie podejrzanego o zamach Salaha Abdeslama

  Francuscy śledczy po raz pierwszy przesłuchają dziś Salaha Abdeslama, jednego z głównych organizatorów ubiegłorocznych zamachów w Paryżu, w których zginęło 130 osób. Liczą, że dzięki temu dowiedzą się, jak funkcjonowała siatka terrorystów oraz jak wyglądało planowanie ataków.
 • ​Salah Abdeslam z zarzutami dotyczącymi strzelaniny w Brukseli sprzed zamachów

  ​Salah Abdeslam z zarzutami dotyczącymi strzelaniny w Brukseli sprzed zamachów

  Głównemu podejrzanemu o zorganizowanie ubiegłorocznych zamachów w Paryżu Salahowi Abdeslamowi belgijska prokuratura postawiła w czwartek zarzuty usiłowania zabójstwa podczas strzelaniny, do której doszło 15 marca, czyli kilka dni przed zamachami w Brukseli.
 • RMF24: Terroryści planują odbić zamachowca z Paryża?

  Rząd w Paryżu zapowiada, że ekstradycja islamskiego ekstremisty Salaha Abdeslama do Francji odbędzie się w najbliższych dniach. W więzieniu domniemany koordynator paryskich zamachów zostanie odizolowany od pozostałych osadzonych, ale wyzwaniem może się okazać jego przewiezienie z Belgii do Francji.
 • Zamachy w Paryżu: Podejrzany chce ekstradycji

  Podejrzany o zorganizowania zamachów w Paryżu Salah Abdeslam nie sprzeciwia się ekstradycję z Belgii do Francji – poinformował prawnik zatrzymanego.
 • ​To była zemsta Salaha Abdeslama?

  Do ataków w Brukseli doszło cztery dni po postrzeleniu i zatrzymaniu w tym mieście Salaha Abdeslama, domniemanego organizatora listopadowych zamachów w Paryżu.
 • Salah Abdeslam planował następne operacje terrorystyczne

  Salah Abdeslam planował następne operacje terrorystyczne

  Osadzony w belgijskim więzieniu podejrzany o przygotowanie i przeprowadzenie listopadowych zamachów w Paryżu Salah Abdeslam planował, jak sam powiedział, następne operacje terrorystyczne - oznajmił w niedzielę szef belgijskiej dyplomacji Didier Reynders.
 • Francois Hollande: Francja zażąda ekstradycji Salaha Abdeslama

  Francois Hollande: Francja zażąda ekstradycji Salaha Abdeslama

  Prezydent Francois Hollande zapowiedział na konferencji prasowej w Brukseli, że Francja będzie się domagać ekstradycji schwytanego w piątek Salaha Abdeslama, uważanego za koordynatora paryskich zamachów z 13 listopada ubiegłego roku, w których zginęło 130 osób. Hollande powiedział, że są dowody na powiązania sprawców paryskich zamachów z Państwem Islamskim.
 • AP: Salah Abdeslam rekrutował bojowników wśród migrantów w Budapeszcie

  AP: Salah Abdeslam rekrutował bojowników wśród migrantów w Budapeszcie

  Rząd Węgier potwierdził w czwartek, że poszukiwany w związku z zamachami terrorystycznymi w Paryżu, Salah Abdeslam rekrutował bojowników na dworcu kolejowym Keleti w Budapeszcie, spośród znajdujących się tam migrantów - informuje agencja Associated Press.
 • ​Belgia: 16 zatrzymanych podczas operacji policyjnej

  ​Belgia: 16 zatrzymanych podczas operacji policyjnej

  Prokuratorzy belgijscy poinformowali na konferencji prasowej w nocy z niedzieli na poniedziałek, że podczas operacji policyjnej w Brukseli zatrzymano 16 osób, doszło też do wymiany strzałów. Nie znaleziono jednak głównego poszukiwanego Salaha Abdeslama.