sąd okręgowy

Artykuły - Sąd okręgowy (893)

 • Korupcja w piłce. 10 byłych graczy GKS Bełchatów prawomocnie skazanych

  Korupcja w piłce. 10 byłych graczy GKS Bełchatów prawomocnie skazanych

  Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim utrzymał wyrok wobec 10 piłkarzy skazanych za ustawianie meczów GKS Bełchatów. Wśród skazanych są m.in. znani niegdyś piłkarze, byli reprezentanci Polski: Radosław M., Dariusz P. i Łukasz G. - informuje blog "Piłkarska Mafia".
 • Przedwojenna spółka Giesche bezprawnie powołana na nowo

  Nabywcy dokumentów przedwojennej spółki Giesche nie mieli prawa powołać jej na nowo i domagać się odszkodowań z tego tytułu. Tak postanowił dzisiaj katowicki sąd okręgowy.
 • Sędzia Ryszard Milewski wrócił do pracy. Skazał rowerzystę

  Sędzia Ryszard Milewski wrócił do pracy. Skazał rowerzystę

  Organizator rowerowych mas krytycznych w Gdyni musi zapłacić 300 złotych mandatu za jazdę rowerem po nadmorskiej promenadzie - taki wyrok zapadł przed sądem w Gdańsku. Co ciekawe, wydał go sędzia Ryszard Milewski, nazwany przez media "sędzią na telefon". Były prezes Sądu Okręgowego w Gdańsku wrócił do pracy po aferze ze swoim udziałem i wielomiesięcznym zwolnieniu lekarskim.
 • "Newsweek" przegrał spór sądowy z Opus Dei

  "Newsweek" przegrał spór sądowy z Opus Dei

  "Newsweek" ma zmieścić sprostowanie i odpowiedź Opus Dei na publikacje tygodnika z 2011 r., gdzie pisano m.in., że ta katolicka organizacja działa niejawnie i prowadzi własną sieć szkół - orzekł w piątek Sąd Okręgowy w Warszawie.
 • Wpłynęła kaucja za "Starucha". Piotr S. może opuścić areszt

  Wpłynęła kaucja za "Starucha". Piotr S. może opuścić areszt

  Oskarżony w sprawie handlu amfetaminą nieformalny lider pseudokibiców Legii Warszawa Piotr S., ps. Staruch, może opuścić areszt; do sądu wpłynęło 80 tys. zł kaucji - poinformował PAP w piątek Sąd Okręgowy Warszawa-Praga.
 • Oddalenie przez Sąd Okręgowy w Warszawie Sąd Gospodarczy XX Wydz. Gosp. wniosku akcjonariusza Pana Marcina Kłopocińskiego o udzielenie zabezpieczenia roszenia

  Zarząd RUNICOM S.A. ("Spółka") informuje, iż otrzymał odpis postanowienia wydanego przez Sąd Okręgowy w Warszawie Sąd Gospodarczy XX Wydział Gospodarczy wydanego w dniu 18 stycznia 2013 roku na posiedzeniu niejawnym w sprawie z powództwa Pana Marcina Kłopocińskiego przeciwko RUNICOM S.A. w przedmiocie wniosku powoda z dnia 10 stycznia 2013 roku o udzielenie zabezpieczenia roszczenia pieniężnego. Zgodnie z ww. postanowieniem Sąd postanowił oddalić wniosek powoda. Powód wniósł o wydan
 • Bodnar: Działania wobec "Starucha" niejasne

  Bodnar: Działania wobec "Starucha" niejasne

  Sprawa Piotra S. znanego jako "Staruch" wymaga wyjaśnienia - uważa Adam Bodnar z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Zdaniem eksperta państwo mogło przekroczyć swoje uprawnienia wobec nieformalnego przywódcy pseudokibiców Legii Warszawa. Piotr S. spędził w areszcie 8 miesięcy. Wczoraj Sąd Okręgowy w Warszawie aresztu nie przedłużył.
 • "Staruch" wychodzi na wolność

  Nieformalny szef pseudokibiców Legii Warszawa Piotr S., pseudonim Staruch, wychodzi na wolność. Sąd Okręgowy w Warszawie nie przedłużył mu aresztu. Piotr S. musi wpłacić 80 tysięcy złotych kaucji; ma też zakaz opuszczania kraju.
 • "Jesteś Bogiem": Brak akt w sądzie

  "Jesteś Bogiem": Brak akt w sądzie

  Sąd Okręgowy w Poznaniu nie zajął się w piątek sprawą filmu "Jesteś Bogiem". Producent muzyczny Krzysztof Kozak chce od producenta i dystrybutora filmu przeprosin, twierdząc, że został w nim pokazany nieprawdziwie, co naruszyło jego dobra osobiste.
 • Wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie

  Zarząd spółki Fundusz Hipoteczny DOM S.A. informuje, iż w dniu 16 stycznia 2013 r. został ogłoszony wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie w przedmiocie stosowania przez spółkę zależną Emitenta (Fundusz Hipoteczny DOM S.A. Spółka Komandytowo-Akcyjna) w umowach klauzul niedozwolonych. Wyrok nie jest prawomocny. Sąd w stosunku do dwóch klauzul oddalił powództwo Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, natomiast uznał powództwo w stosunku do trzech pozostałych klauzul. Fundusz Hipoteczny DOM S.