sąd apelacyjny

Artykuły - Sąd apelacyjny (309)

 • Kolejne trzy miesiące aresztu dla Marcina Dubienieckiego

  Kolejne trzy miesiące aresztu dla Marcina Dubienieckiego

  Krakowski sąd apelacyjny przedłużył o kolejne trzy miesiące areszt dla adwokata Marcina Dubienieckiego, podejrzanego o kierowanie grupą przestępczą, wyłudzenie 14,5 mln zł z PFRON i pranie brudnych pieniędzy. Termin stosowania aresztu przedłużono do 11 listopada.
 • Krakowski sąd apelacyjny oddalił pozew przeciwko bankowi o kredyt we frankach

  Krakowski sąd apelacyjny oddalił pozew przeciwko bankowi o kredyt we frankach

  Krakowski Sąd Apelacyjny prawomocnie oddalił w poniedziałek pozew Tomasza Sadlika, domagającego się unieważnienia umowy kredytu we frankach szwajcarskich. Utrzymał w ten sposób wyrok sądu pierwszej instancji. Powód zapowiedział kasację.
 • Wygrałem z Goliatem - apelacja ZAiKS oddalona

  Wygrałem z Goliatem - apelacja ZAiKS oddalona

  Sąd apelacyjny we Wrocławiu oddalił apelację Stowarzyszenia Autorów ZAiKS w sprawie przeciwko Marcinowi Węgrzynowskiemu, fryzjerowi z Wałbrzycha, który nie zgodził się na uregulowanie 922,50 zł za odtwarzanie muzyki z radia w prowadzonym przez niego salonie. Czy precedens przetrze szlaki innym małym przedsiębiorcom?
 • SN oddalił kasację IPN ws. Stanisława Kani za stan wojenny

  SN oddalił kasację IPN ws. Stanisława Kani za stan wojenny

  Ostateczny jest już wyrok uniewinniający b. I sekretarza KC PZPR Stanisława Kanię od zarzutu udziału w grupie przestępczej, która w 1981 r. wprowadziła w Polsce stan wojenny. We wtorek Sąd Najwyższy niejednogłośnie oddalił kasację pionu śledczego IPN, który wnosił o uchylenie tego wyroku.
 • Dożywocie za zabójstwo 37-letniej kobiety prawomocne

  Sąd Apelacyjny w Łodzi utrzymał w środę w mocy karę dożywocia dla 33-letniego Krzysztofa K. za zabójstwo na tle rabunkowym 37-latki. Żona mężczyzny, Marta K. została skazana na dziewięć lat więzienia m.in. za zacieranie śladów zbrodni i przywłaszczenie mienia ofiary.
 • Łódź: 25 lat więzienia za uduszenie partnerki

  Sąd Apelacyjny w Łodzi utrzymał w piątek w mocy wyrok sądu pierwszej instancji, który skazał na karę 25 lat więzienia 51-letniego Witolda L., oskarżonego o uduszenie swojej 33-letniej partnerki z okolic Rawy Mazowieckiej.
 • Szpital nie musi leczyć pacjentki z SM drogim lekiem

  Szpital nie musi leczyć pacjentki z SM drogim lekiem

  Wrocławski Sąd Apelacyjny zmienił postanowienie Sądu Okręgowego, który nakazał szpitalowi leczenie pacjentki chorej na stwardnienie rozsiane (SM) lekiem Gilenya. Preparat jest zarejestrowany w Polsce, ale nie jest refundowany. Postanowienie sądu jest prawomocne, co oznacza, że nie ma od niego odwołania.
 • ZAiKS wplątany w zmowę cenową?

  ZAiKS wplątany w zmowę cenową?

  ZAiKS nie zgadza się z wyrokiem sądu, który uznał, że Związek i Stowarzyszenie Filmowców Polskich zawarły zmowę cenową w sprawie opłaty za dołączanie filmów do gazet. ZAiKS podkreśla, że wraz z SFP zaproponował wspólną stawkę, aby była korzystna dla klientów.
 • Przeprosiny i 10 tys. zł za nie wpuszczenie Roma

  Sąd Apelacyjny w Poznaniu nakazał właścicielce jednego z poznańskich klubów przeproszenie Roma, który został wyproszony z tego lokalu. Ma też zapłacić 10 tys. zł zadośćuczynienia.

Filmy - Sąd apelacyjny (1)