sąd apelacyjny

Artykuły - Sąd apelacyjny (220)

 • Kolejne trzy miesiące aresztu dla Marcina Dubienieckiego

  Kolejne trzy miesiące aresztu dla Marcina Dubienieckiego

  Krakowski sąd apelacyjny przedłużył o kolejne trzy miesiące areszt dla adwokata Marcina Dubienieckiego, podejrzanego o kierowanie grupą przestępczą, wyłudzenie 14,5 mln zł z PFRON i pranie brudnych pieniędzy. Termin stosowania aresztu przedłużono do 11 listopada.
 • Krakowski sąd apelacyjny oddalił pozew przeciwko bankowi o kredyt we frankach

  Krakowski sąd apelacyjny oddalił pozew przeciwko bankowi o kredyt we frankach

  Krakowski Sąd Apelacyjny prawomocnie oddalił w poniedziałek pozew Tomasza Sadlika, domagającego się unieważnienia umowy kredytu we frankach szwajcarskich. Utrzymał w ten sposób wyrok sądu pierwszej instancji. Powód zapowiedział kasację.
 • Wygrałem z Goliatem - apelacja ZAiKS oddalona

  Wygrałem z Goliatem - apelacja ZAiKS oddalona

  Sąd apelacyjny we Wrocławiu oddalił apelację Stowarzyszenia Autorów ZAiKS w sprawie przeciwko Marcinowi Węgrzynowskiemu, fryzjerowi z Wałbrzycha, który nie zgodził się na uregulowanie 922,50 zł za odtwarzanie muzyki z radia w prowadzonym przez niego salonie. Czy precedens przetrze szlaki innym małym przedsiębiorcom?
 • SN oddalił kasację IPN ws. Stanisława Kani za stan wojenny

  SN oddalił kasację IPN ws. Stanisława Kani za stan wojenny

  Ostateczny jest już wyrok uniewinniający b. I sekretarza KC PZPR Stanisława Kanię od zarzutu udziału w grupie przestępczej, która w 1981 r. wprowadziła w Polsce stan wojenny. We wtorek Sąd Najwyższy niejednogłośnie oddalił kasację pionu śledczego IPN, który wnosił o uchylenie tego wyroku.
 • ZAiKS wplątany w zmowę cenową?

  ZAiKS wplątany w zmowę cenową?

  ZAiKS nie zgadza się z wyrokiem sądu, który uznał, że Związek i Stowarzyszenie Filmowców Polskich zawarły zmowę cenową w sprawie opłaty za dołączanie filmów do gazet. ZAiKS podkreśla, że wraz z SFP zaproponował wspólną stawkę, aby była korzystna dla klientów.
 • Sąd: Jakub T. odbędzie dwa wyroki równocześnie

  12 lat w więzieniu spędzi skazany za gwałt i pobicie Brytyjki Jakub T. - orzekł Sąd Apelacyjny (SA) w Poznaniu. Mężczyzna będzie odbywać równocześnie dwie kary pozbawienia wolności - 12 i 10 lat.
 • Doda musi przeprosić. Wyrok jest prawomocny

  Doda musi przeprosić. Wyrok jest prawomocny

  Dorota Rabczewska i jej b. menedżerka mają przeprosić wydawcę "Super Expressu" za sugestię, że tabloid komputerowo przerobił zdjęcia Dody tak, by pokazywały, że nie ma na sobie bielizny - orzekł prawomocnie Sąd Apelacyjny w Warszawie.
 • Sąd Apelacyjny podjął decyzję ws. Zakajewa

  Sąd Apelacyjny podjął decyzję ws. Zakajewa

  Warszawski Sąd Apelacyjny uchylił decyzję o niearesztowaniu Ahmeda Zakajewa, uznając, że sąd I instancji przyjął błędną podstawę prawną takiej decyzji. Całą sprawę aresztu dla byłego szefa emigracyjnego rządu Czeczenii SA umorzył.
 • Czy wolno zasłaniać twarz na procesie?

  Czy wolno zasłaniać twarz na procesie?

  To sąd będzie rozstrzygać za każdym razem, czy ortodoksyjne muzułmanki mogą zasłaniać twarz podczas procesu, czy też muszą zdjąć zasłonę - uznał w minionym tygodniu Sąd Apelacyjny Ontario w Kanadzie.
 • Sąd nie zezwolił na przesłuchanie Dubienieckich

  Wrocławski Sąd Apelacyjny uchylił postanowienie Sąd Okręgowego i nie zezwolił na zwolnienie z tajemnicy adwokackiej Marka i Marcina Dubienieckich - poinformował rzecznik wrocławskiego Sądu Apelacyjnego Witold Franckiewicz.

Filmy - Sąd apelacyjny (1)