sąd

Artykuły - Sąd (5)

Filmy - Sąd (17)

 • Łania wpadła do sądu przez szklane drzwi

  Łania wpadła przez szklane drzwi do gmachu sądu w amerykańskim mieście Wynne w stanie Arkansas. Na filmie z kamer przemysłowych widać, jak zwierzę biegnie przez parking, a potem wpada do budynku i ślizga się na jego korytarzach. Według doniesień łani nie stała się krzywda poza kilkoma zadrapaniami na nosie. (STORYFUL/x-news)
 • Sąd uchylił zakaz organizacji Marszu Niepodległości w Warszawie 11 listopada

  Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił decyzję prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz o zakazie organizacji Marszu Niepodległości 11 listopada w stolicy przez ruchy narodowe. - Prawo do zgromadzeń nie jest prawem bezwzględnym, nie jest to wolność nieograniczona, jednakże ograniczenie tego prawa może nastąpić tylko na podstawie zapisów ustawy o zgromadzeniach – przypomniał sędzia Michał Jakubowski w uzasadnieniu decyzji. (TVN24/x-news)
 • Premier musi sprostować słowa o smogu. Jacek Majchrowski wygrał w apelację

  Sąd Apelacyjny w Krakowie przychylił się do zażalenia prezydenta miasta Jacka Majchrowskiego. Premier Mateusz Morawiecki w ciągu 48 godzin musi sprostować swoją wypowiedź dotyczącą bezczynności władz Krakowa w sprawie smogu. (TVN24/x-news)
 • Sędzia z Poznania podkreśla, że jest niezawisły. Odpowiedź na pytanie z Irlandii o praworządność w Polsce

  Irlandzki sąd wstrzymał ekstradycję Polaka przez obawy o praworządność w naszym kraju. Poznański sąd odpisał na pytania sądu z Irlandii. - Sędzia, który udzielał odpowiedzi w pierwszej kolejności wskazał, że nadal jest sędzią niezawisłym, niezależnym od wszelkich nacisków. Konkluzja jest taka, że będzie orzekał w zgodzie ze swoją wiedzą i sumieniem – wyjaśnił sędzia Mariusz Cygryla z Sądu Okręgowego w Poznaniu. (TVN24/x-news)