Fakty - Rzymianie

Artykuły - Rzymianie (8)

 • Rzymianie to świnie? Premier uspokaja sytuację

  Rzymianie to świnie? Premier uspokaja sytuację

  Premier Włoch Silvio Berlusconi podjął się próby uspokojenia bardzo gorących nastrojów w Rzymie i protestów wielu polityków po tym, gdy minister z jego rządu, lider koalicyjnej Ligi Północnej Umberto Bossi nazwał rzymian świniami.
 • Włochy: Minister dalej obraża rzymian

  Włochy: Minister dalej obraża rzymian

  Włoski minister Umberto Bossi, który wywołał oburzenie nazywając rzymian "świniami", nie tylko za to nie przeprosił, ale po dyskusji na temat jego obraźliwych słów dodał następne. Powiedział, że reakcja ta świadczy o tym, że rzymianie "poczuwają się do winy".
 • Rzymianie masowo wyrzucają telewizory

  Rzymianie masowo wyrzucają stare telewizory, a służby komunalne nie nadążają z ich wywozem. Taki jest rezultat poniedziałkowego przejścia na system naziemnej telewizji cyfrowej w stołecznym regionie Lacjum.
 • Rzymianie nie zwiedzają Koloseum

  Rzymianie nie zwiedzają Koloseum

  Co trzeci mieszkaniec Rzymu nie zwiedził nigdy Koloseum - wynika z sondażu przeprowadzonego przez miejską Izbę Turystyki. Rezultaty te potwierdzają, że rzymianie nie znają w większości najsłynniejszych zabytków, którymi szczycą się przed turystami.
 • Wszystkiemu winne wino

  Wszystkiemu winne wino

  Od kiedy ludzie piją wina? Być może winorośl zaczęto uprawiać już kilka tysięcy lat temu.
 • Brat brud

  Brat brud

  Rzymianie siedzieli godzinami w łaźni, św. Agnieszka nie kąpała się nigdy, a Król Słońce zmieniał co najwyżej koszule. Historia czystości to również dzieje stosunku człowieka do własnego ciała.
 • Rzymianie oddali hołd Antonioniemu

  Rzymianie oddali hołd Antonioniemu

  Rzymianie oddali w środę hołd zmarłemu w poniedziałek w wieku 94 lat wybitnemu reżyserowi Michelangelo Antonioniemu. Setki ludzi przeszły koło trumny z jego ciałem, wystawionej przed południem na Kapitolu.
 • W wodzie, winie i błocie

  W wodzie, winie i błocie

  W ciasno zabudowanych dzielnicach antycznego Rzymu duchota wąskich, rozgrzanych słońcem uliczek i smród rozkładających się nieczystości były nie do wytrzymania. Ale nawet jeśli togi po spacerze nie zawsze pozostawały śnieżnobiałe, to rytm życia starożytnej metropolii był bardziej współczesny, niż moglibyśmy się spodziewać. Zwłaszcza miejskie rozrywki.