Rzym

Synonimy:
Rome,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Rzym (782)

 • ​W Rzymie zapadła się ziemia. Ogromna dziura

  ​W Rzymie zapadła się ziemia. Ogromna dziura

  Na zachodnich obrzeżach Rzymu w środowy (14 lutego) wieczór zapadła się ziemia, tworząc lej głęboki na 10 metrów.
 • Ekologiczna niedziela w Rzymie. Zakaz ruchu samochodów

  Ekologiczna niedziela w Rzymie. Zakaz ruchu samochodów

  Niedziela jest w Rzymie dniem bez samochodu. Władze miejskie, które ogłosiły zakaz, zabroniły ruchu aut przez osiem godzin. Zakaz będzie obowiązywać od 7.30 do 12.30, a następnie od 17.30 do 20.30 w granicach miasta, z wyjątkiem odległych od centrum dzielnic.
 • Włochy: Kurs dobrych manier dla taksówkarzy

  Włochy: Kurs dobrych manier dla taksówkarzy

  Rzymscy taksówkarze przejdą kurs dobrych manier i znajomości języka angielskiego. Szkolenie organizują władze Wiecznego Miasta, które podkreślają, że kierowcy taksówek są jedną z jego najważniejszych wizytówek i muszą być symbolem gościnności.
 • Saperzy na ulicach Rzymu

  Saperzy na ulicach Rzymu

  Saperzy i psy wykrywające ładunki wybuchowe będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników uroczystości Wielkiego Tygodnia w Rzymie i Watykanie - takie nadzwyczajne kroki przewiduje plan uzgodniony w czwartek przez władze stolicy Włoch i miejską policję.
 • Zakaz wjazdu ciężarówek do centrum Rzymu

  Zakaz wjazdu ciężarówek do centrum Rzymu

  Władze Rzymu wprowadziły zakaz wjazdu ciężarówek do centrum Rzymu w czasie świąt Bożego Narodzenia, w sylwestra, Nowy Rok i Trzech Króli. To środek prewencji zastosowany po zamachu na targu świątecznym w Berlinie, którego terrorysta dokonał przy użyciu tira.
 • Rzym nie chce igrzysk. "Przez 20 lat nie będzie warunków"

  Rzym nie chce igrzysk. "Przez 20 lat nie będzie warunków"

  Prezes Włoskiego Komitetu Olimpijskiego (CONI) Giovanni Malago poważnie obawia się, że po rezygnacji Rzymu ze starań o organizację igrzysk w 2024 roku, przez najbliższe 20 lat nie będzie warunków ku temu, aby ponownie starać się o największą sportową imprezę świata.
 • Rzym wycofał się z walki o organizację letnich igrzysk w 2024 roku

  Rzym wycofał się z walki o organizację letnich igrzysk w 2024 roku

  Burmistrz Rzymu Virginia Raggi okazała się nieugięta i potwierdziła, że stolica Włoch wycofuje się z walki o prawo organizacji Igrzysk XXXIII Olimpiady w 2024 roku.
 • Rzym wycofa się z walki o igrzyska w 2024 roku

  Rzym wycofa się z walki o igrzyska w 2024 roku

  Wszystko wskazuje na to, że Rzym wycofa się z walki o prawo do organizacji letnich igrzysk olimpijskich w 2024 roku.
 • Nadchodzi erupcja kompleksu wulkanów oddalonych o 20 km od Rzymu

  Nadchodzi erupcja kompleksu wulkanów oddalonych o 20 km od Rzymu

  We Włoszech można znaleźć jedne z najniebezpieczniejszych wulkanów na świecie, ale do niedawna Rzym był uważany za stosunkowo bezpieczne miejsce. To już nieaktualne. Najnowsze badania wskazują, że Góry Albańskie, kompleks wulkaniczny oddalony o zaledwie 20 km od Rzymu, budzi się do życia.
 • Rekordowy sezon turystyczny w Polsce. Obłożenie hoteli w Gdańsku i Sopocie wyższe niż w Barcelonie i Rzymie

  Rekordowy sezon turystyczny w Polsce. Obłożenie hoteli w Gdańsku i Sopocie wyższe niż w Barcelonie i Rzymie

  Od czasów II wojny światowej Polska nie odnotowała takiego wzrostu sprzedaży usług turystycznych jak w tym roku. Sezon jeszcze się nie skończył, a już jest rekordowy pod względem obłożenia miejsc noclegowych oraz korzystania z usług okołoturystycznych, jak gastronomia czy spa. Na wysokie wskaźniki popularności wpłynęły trzy czynniki: kryzys imigracyjny, wysoki kurs euro i wzrost znaczenia marki Polska.

Filmy - Rzym (16)

 • Do kogo trafiają pieniądze wrzucane do rzymskiej Fontanny di Trevi?

  Legenda mówi, że moneta wrzucona do Fontanny di Trevi w Rzymie przyniesie szczęście. Potwierdzić mogą to biedni mieszkańcy Rzymu wspierani przez Caritas, który korzysta z tych pieniędzy.
 • Nowe życie Koloseum. Zmiany od 1 listopada

  Od 1 listopada, po 40 latach przerwy, zwiedzający znów będą mogli wejść na IV i V kondygnację starożytnej budowli.
 • 500 euro za kanapkę, czyli Rzym i zakaz... biwakowania

  Do Rzymu przyjeżdżają turyści z całego świata. Kochają Wieczne Miasto za wdzięk, urok, kawę i jedzenie, choć z tym ostatnim może być ciężko. Obowiązuje tu bowiem… zakaz biwakowania. Władze co prawda nie mają tu na myśli rozbicia namiotu i pieczenia kiełbasek przy ognisku rozpalonym w centrum miasta, ale za kanapkę zjedzoną na ławce, na schodach Hiszpańskich lub wypicie napoju w pobliżu innych zabytków zapłacicie naprawdę ogromną karę… 500 euro!
 • Wieczne Miasto tonie w morzu śmieci

  Rzym odwiedza rocznie miliony turystów, zachwycają się oni tamtejszą architekturą i atmosferą. Jednak w oczy coraz częściej rzucają się negatywne zjawiska. Stolica Włoch tonie w morzu śmieci, a na obrzeżach miasta rośnie przestępczość. Wszędzie można spotkać się z korupcją. Mieszkańcy Wiecznego Miasta postanowili z tym walczyć, w tym celu założono stowarzyszenie. - Tak źle jeszcze nie było - żalił się właściciel delikatesów. Aktywiści mają nadzieję, że dzięki wspólnym wysiłkom uda się przeciwstawić również mafii. Stowarzyszenie zdobywa coraz więcej sympatyków. Na efekty ich pracy trzeba jednak jeszcze poczekać.