Rzym

Synonimy:
Rome,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Rzym (418)

 • Hugh Grant i śmieci w Rzymie. Wpadka aktora

  Hugh Grant i śmieci w Rzymie. Wpadka aktora

  Brytyjski aktor Hugh Grant nie chciał zagrać "drugoplanowej roli" w wideo prezentującym skutki kryzysu śmieciowego w Rzymie. Gwiazdor wyrwał z rąk szefowej zakładów oczyszczania miasta telefon, gdy nagrywała sceny z rzymskiej ulicy. Pomylił ją z paparazzo.
 • ​W Rzymie zapadła się ziemia. Ogromna dziura

  ​W Rzymie zapadła się ziemia. Ogromna dziura

  Na zachodnich obrzeżach Rzymu w środowy (14 lutego) wieczór zapadła się ziemia, tworząc lej głęboki na 10 metrów.
 • Ekologiczna niedziela w Rzymie. Zakaz ruchu samochodów

  Ekologiczna niedziela w Rzymie. Zakaz ruchu samochodów

  Niedziela jest w Rzymie dniem bez samochodu. Władze miejskie, które ogłosiły zakaz, zabroniły ruchu aut przez osiem godzin. Zakaz będzie obowiązywać od 7.30 do 12.30, a następnie od 17.30 do 20.30 w granicach miasta, z wyjątkiem odległych od centrum dzielnic.
 • Włochy: Kurs dobrych manier dla taksówkarzy

  Włochy: Kurs dobrych manier dla taksówkarzy

  Rzymscy taksówkarze przejdą kurs dobrych manier i znajomości języka angielskiego. Szkolenie organizują władze Wiecznego Miasta, które podkreślają, że kierowcy taksówek są jedną z jego najważniejszych wizytówek i muszą być symbolem gościnności.
 • Saperzy na ulicach Rzymu

  Saperzy na ulicach Rzymu

  Saperzy i psy wykrywające ładunki wybuchowe będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników uroczystości Wielkiego Tygodnia w Rzymie i Watykanie - takie nadzwyczajne kroki przewiduje plan uzgodniony w czwartek przez władze stolicy Włoch i miejską policję.
 • Zakaz wjazdu ciężarówek do centrum Rzymu

  Zakaz wjazdu ciężarówek do centrum Rzymu

  Władze Rzymu wprowadziły zakaz wjazdu ciężarówek do centrum Rzymu w czasie świąt Bożego Narodzenia, w sylwestra, Nowy Rok i Trzech Króli. To środek prewencji zastosowany po zamachu na targu świątecznym w Berlinie, którego terrorysta dokonał przy użyciu tira.
 • Rzym nie chce igrzysk. "Przez 20 lat nie będzie warunków"

  Rzym nie chce igrzysk. "Przez 20 lat nie będzie warunków"

  Prezes Włoskiego Komitetu Olimpijskiego (CONI) Giovanni Malago poważnie obawia się, że po rezygnacji Rzymu ze starań o organizację igrzysk w 2024 roku, przez najbliższe 20 lat nie będzie warunków ku temu, aby ponownie starać się o największą sportową imprezę świata.
 • Rzym wycofał się z walki o organizację letnich igrzysk w 2024 roku

  Rzym wycofał się z walki o organizację letnich igrzysk w 2024 roku

  Burmistrz Rzymu Virginia Raggi okazała się nieugięta i potwierdziła, że stolica Włoch wycofuje się z walki o prawo organizacji Igrzysk XXXIII Olimpiady w 2024 roku.
 • Rzym wycofa się z walki o igrzyska w 2024 roku

  Rzym wycofa się z walki o igrzyska w 2024 roku

  Wszystko wskazuje na to, że Rzym wycofa się z walki o prawo do organizacji letnich igrzysk olimpijskich w 2024 roku.
 • Nadchodzi erupcja kompleksu wulkanów oddalonych o 20 km od Rzymu

  Nadchodzi erupcja kompleksu wulkanów oddalonych o 20 km od Rzymu

  We Włoszech można znaleźć jedne z najniebezpieczniejszych wulkanów na świecie, ale do niedawna Rzym był uważany za stosunkowo bezpieczne miejsce. To już nieaktualne. Najnowsze badania wskazują, że Góry Albańskie, kompleks wulkaniczny oddalony o zaledwie 20 km od Rzymu, budzi się do życia.

Filmy - Rzym (28)

 • "Wieczne miasto" pustoszeje. Mieszkańcy tęsknią za turystami

  Turystyka we Włoszech nie ma ostatnio lekko. Wszystko w związku z epidemią koronawirusa, która kraj nad Tybrem dotknęła najmocniej spośród wszystkich europejskich państw. Turyści rezygnują z wyjazdu do Włoch, co widać szczególnie w stolicy, Rzymie.
 • Opustoszałe ulice Rzymu. Włoskie władze zamknęły wszystkie szkoły

  Włoskie władze postanowiły zamknąć szkoły w obawie przed rozprzestrzenianiem koronawirusa. Podobnie uczyniły inne kraje, w których ryzyko zakażenia jest w tym momencie największe. Szkoły są zamknięte w 22 krajach, w tym w 13 państwach jest to dłuższa przerwa. W ujęciu globalnym na zajęcia nie uczęszcza 300 mln uczniów - informuje agencja AFP.
 • Opustoszałe ulice Rzymu. Włoskie władze zamknęły wszystkie szkoły

  Włoskie władze postanowiły zamknąć szkoły w obawie przed rozprzestrzenianiem koronawirusa. Podobnie uczyniły inne kraje, w których ryzyko zakażenia jest w tym momencie największe. Szkoły są zamknięte w 22 krajach, w tym w 13 państwach jest to dłuższa przerwa. W ujęciu globalnym na zajęcia nie uczęszcza 300 mln uczniów - informuje agencja AFP.
 • Podróże marzeń - Rzym

  Wieczne Miasto, do którego prowadzą wszystkie drogi. Serce dawnego Imperium, zbudowane na siedmiu wzgórzach. Circus Maximus i Forum Romanum leżą w ruinie, ale Koloseum, Łuk Triumfalny i Kolumna Trajana stoją nadal. Kapitol rozkwita pełnią piękna. Można podziwiać termy Dioklecjana i Karakalli oraz włożyć dłoń w Usta Prawdy. Późniejsze epoki dodały Zamek Świętego Anioła, Fontannę di Trevi czy Schody Hiszpańskie.