rzucanie palenia

Artykuły - Rzucanie palenia (23)

Filmy - Rzucanie palenia (9)

 • Ukłucie zamiast papierosa? Tak pomożesz sobie w rzucaniu palenia

  Rzucanie palenia jest obok odchudzania, jednym z najczęściej podejmowanych postanowień noworocznych. Kluczem do sukcesu jest motywacja, ale metod wspomagania procesu wychodzenia z nałogu jest kilka. Jak rozładować gromadzący się w organizmie stres i uniknąć zbędnych kilogramów przy zrywaniu z nałogiem nikotynowym? Pomocna może być akupunktura. Ta metoda pozwala przywrócić równowagę organizmu palacza, która ulega rozchwianiu w wyniku odstawienia nikotyny. Osobom sięgającym regularnie po papierosa kojarzy się ona często z formą nagrody w postaci krótkiej przerwy i oderwania się od napiętego harmonogramu dnia, ucieczki od stresu i problemów. Akupunktura daje możliwość podejścia do walki z nałogiem z „czystą głową”. Stosowane w akupunkturze zabiegi oczyszczające pozwalają rozładować napięcia elektryczne, które w wyniku stresujących przeżyć gromadzą się w naszym ciele, tym samym zastępując potrzebę sięgnięcia po papierosa.
 • Rzucisz palenie, dostaniesz od pracodawcy bonus

  Nawet do 40 minut dziennie poświęca swojemu nałogowi palący pracownik, rocznie „puszczając z dymem” 22 dni płatnego urlopu, a jeden na czterech uzależnionych rujnuje swoje zdrowie i skraca życie o 20 lat. Dlatego coraz więcej firm decyduje się na walkę z tym nałogiem i motywuje pracowników do rzucenia palenia. - Dzisiaj pracodawcy chcą motywować i zachęcać pracowników do rzucenia palenia. Przykładem takich działań jest np. wręczanie swoim pracownikom kart przedpłaconych, które doładowane są konkretną kwotą co miesiąc. Ma to motywować pracowników w wytrwaniu i walce z nałogiem – mówi Magda Wiśniewska, ekspert Sodexo Benefits and Rewards Services.
 • Magdalena Cedzyńska: Dzieci rodziców palących częściej sięgają po papierosy

  Badania pokazują, że dzieci osób palących palą częściej. Strasznie ciężko przekonać dziecko, że palenie papierosów nie czyni z niego dorosłego, zwłaszcza jeśli przykład idzie z góry, od ludzi, którzy dla młodego człowieka są pierwszym autorytetem. Czy można z tym walczyć? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Magdalena Cedzyńska: Pomagamy zrozumieć, co utrudnia podjęcie decyzji o niepaleniu

  Jesteśmy przekonani, że papieros jest nam niezbędny w życiu, a tymczasem jest nie tylko zbędny, ale wręcz szkodliwy – tłumaczy Magdalena Cedzyńska z Centrum Onkologii. Jak przekonać siebie samego, że papierosy nic nam nie dają? (Dzień Dobry TVN/x-news)