rzeźba

Artykuły - Rzeźba (43)

Filmy - Rzeźba (4)

 • Niesamowita gliniana figurka. Przypomina znaną gwiazdę?

  Utalentowana Juliana LePine powraca z kolejnym arcydziełem. Artystka tym razem stworzyła gliniany model Lady Gagi. Figurka ma 18 centymetrów i w imponującym sposób przypomina gwiazdę. (STORYFUL/x-news)
 • Niezwykła galeria figur ze złomu

  W Pruszkowie przy jednym ze skupów złomu powstała niezwykła i jedyna w swoim rodzaju galeria figur stalowych. Nad tymi działami sztuki pracowało 40 artystów z całego świata.
 • De Sade - rozpustnik, który zmienił nasze życie

  Markiz Donatien-Alphonse-Francois de Sade przez wielu uważany jest za rozpustnika wszech czasów. Głosiciel szeroko pojętej wolności społecznej i obyczajowej, autor skandalizującej książki "120 dni Sodomy", libertyn i "duchowy ojciec" sadyzmu starał się odkrywać najbardziej prymitywne, utajone instynkty człowieka. To dlatego jego twórczość i poglądy stały się inspiracją dla artystów, zwłaszcza malarzy i rzeźbiarzy, o czym przypomina niezwykła wystawa w paryskim Musée de l'Orangerie. Słowo-klucz, które łączy wszystkie dzieła sztuki prezentowane w ramach ekspozycji, to "pożądanie". Na wystawie zgromadzono dzieła takich artystów pędzla, jak Courbet, Picasso, Delacroix czy Ingres. Rzeźbiarzy reprezentuje między innymi Rodin, ogarnięty obsesją na punkcie ciała i pożądania. Osobne pomieszczenie poświęcono pasji, z jaką de Sade zgłębiał tajniki anatomii. -De Sade nieustannie łamał tabu. Celem tej wystawy jest wstrząsnąć zwiedzającymi; zmusić ich, by spojrzeli na rzeczywistość inaczej – w tym także na te dzieła sztuki, które są im dobrze znane - mówi Laurence des Cars, historyk sztuki.
 • Niesamowite! Wykuł ludzką twarz z żelaza

  Zobacz niezwykły popis umiejętności pewnego kowala.