Nowe Technologie - "Rzeczpospolita"

Synonimy:
Rzeczpospolita,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - "Rzeczpospolita" (208)

 • Armia broni się przed atakami hakerów

  Armia broni się przed atakami hakerów

  Nasza armia jest chroniona przed atakami hakerów dzięki nowemu Centrum Bezpieczeństwa Cybernetycznego w Białobrzegach - ustaliła "Rzeczpospolita".
 • Wojsko ochroni nas przed cyberatakiem

  Wojsko ochroni nas przed cyberatakiem

  Powstanie jednostka wojskowa odpowiedzialna za obronę polskiej cyberprzestrzeni - podaje "Rzeczpospolita". Zdaniem ekspertów, jest to konieczne, ponieważ w dzisiejszych czasach można sparaliżować kraj przeprowadzając jedynie atak cybernetyczny.
 • Polska w czołówce ataków hakerskich

  Polska w czołówce ataków hakerskich

  Polska awansowała do światowej dziesiątki krajów, z których pochodzi najwięcej ataków hakerskich - donosi "Rzeczpospolita". Co pięćdziesiąty taki atak pochodzi z naszego kraju.
 • III Rzeczpospolita zainfekowana

  III Rzeczpospolita zainfekowana

  Polska zajęła wysokie trzecie miejsce wśród państw, w których odnotowano największą ilość zainfekowanych komputerów w ostatnim kwartale tego roku. Tylko internauci na Tajwanie i w Turcji mają trudniejsze życie.
 • Internet mógł być polskim wynalazkiem

  Internet mógł być polskim wynalazkiem

  Internet mógł powstać w latach 70., a jego twórcami mogli być... Polacy. Historię wynalazku mogącego zmienić świat opisuje "Rzeczpospolita".
 • Sądy płacą "haracz" za kopiowanie

  Sądy płacą "haracz" za kopiowanie

  W cenę każdej kserokopiarki wliczona jest opłata reprograficzna, czyli rekompensata dla wydawców książek, którzy stracą na ich kserowaniu. Nie da się zrezygnować z tego "haraczu", nawet jeśli kopiarka sprzedawana jest do sądu lub na policję. Z absurdalnymi przepisami stara się walczyć jeden z importerów kserokopiarek - pisze "Rzeczpospolita".
 • Unia kontroluje Telekomunikację Polską

  Unia kontroluje Telekomunikację Polską

  Pracownicy brukselskiego Generalnego Dyrektoriatu ds. Konkurencji wkroczyli do siedziby TP SA w asyście przedstawicieli polskiej prokuratury, urzędu antymonopolowego i Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Zabezpieczyli dokumenty i dane komputerowe należące do niektórych pracowników firmy, m.in. dyrektora ds. regulacji Macieja Rogalskiego - informuje "Rzeczpospolita".
 • Twarze przestępców w sieci

  Twarze przestępców w sieci

  MSWiA i policja chcą, by wszystkie listy gończe za groźnymi przestępcami były publikowane w sieci - pisze "Rzeczpospolita".
 • Uwaga na Firefoksa i Operę!

  Uwaga na Firefoksa i Operę!

  Jedna z podstawowych zasad bezpieczeństwa dotyczących korzystania z online'owej bankowości brzmi: na stronę banku nie powinniśmy logować się z komputera, do którego dostęp mogą mieć inne osoby. Jeśli jednak korzystamy z takiej maszyny, powinniśmy uważać na najnowsze edycje przeglądarek Firefox i Opera.
 • Aukcje: kiedy sprzedawca nie musi przyjąć zwrotu?

  Aukcje: kiedy sprzedawca nie musi przyjąć zwrotu?

  Wielu e-klientów już wie, że w ciągu 10 dni można zwrócić towar zakupiony w internecie bez podania przyczyny. Klient nie ma jednak takiego prawa jeśli sprzedający nie jest przedsiębiorcą. Wszystkie inne sytuacje, w których nie mamy prawa do zwrotu, podsumowała "Rzeczpospolita".