Film - rzecznik praw dziecka

Artykuły - Rzecznik praw dziecka (5)

 • "Wiadomości" straszą dzieci

  "Wiadomości" straszą dzieci

  Rzecznik Praw Dziecka interweniuje w Telewizji Polskiej w obronie najmłodszych widzów. Rodzice nie chcą, by ich dzieci przed wieczorynką były straszone "Wiadomościami".
 • TVP nie dba o dzieci?

  TVP nie dba o dzieci?

  Rzecznik praw dziecka Marek Michalak jest zaniepokojony coraz uboższą - jego zdaniem - ofertą programową Telewizji Polskiej dla najmłodszych widzów. Napisał w tej sprawie do prezesa TVP, który zapewniał, że liczba programów dla dzieci będzie się zwiększać.
 • Rzecznik praw dziecka o Polańskim

  Rzecznik praw dziecka o Polańskim

  Rzecznik praw dziecka Marek Michalak podkreślił w czwartkowym oświadczeniu, że z ogromnym niepokojem odbiera pojawiające się w publicznej debacie stwierdzenia, jakoby dziecko mogło być w jakikolwiek sposób odpowiedzialne za kontakty seksualne z osobą dorosłą.
 • W obronie Teletubisiów

  W obronie Teletubisiów

  Teletubisie nie mają płci, a film jest adresowany do dzieci, które z różnicy płci nie zdają sobie jeszcze sprawy - tak psycholog dziecięcy komentuje obawy rzecznik praw dziecka, związane z tym brytyjskim serialem telewizyjnym dla najmłodszych.
 • Filmy dla dorosłych nie dla dzieci

  Filmy dla dorosłych nie dla dzieci

  Paweł Jaros, Rzecznik Praw Dziecka, zwrócił się do ministra kultury Waldemara Dąbrowskiego o określenie zasad dystrybucji i rozpowszechniania filmów kinowych. Rzecznik chce, by respektować ochronę nieletnich przed treściami przeznaczonymi dla dorosłych. Według Jarosa, wiele filmów przeznaczonych dla widzów dorosłych jest nadawanych o zbyt wczesnej porze.