Rzecznik Praw dziecka Marek Michalak

Artykuły - Rzecznik Praw dziecka Marek Michalak (6)

 • Mamy prawie 2 tysiące bezdomnych dzieci

  Mamy prawie 2 tysiące bezdomnych dzieci

  Rzecznik praw dziecka Marek Michalak chce, by NIK sprawdziła, jak gminy zapobiegają bezdomności wśród dzieci. LIczba bezdomnych dzieci w Polsce to 1 tys. 892 według danych z ogólnopolskiego badania liczby osób ze stycznia 2015r.
 • Telewizja tuczy

  Telewizja tuczy

  Czego dowie się dziecko między jedną a drugą bajką w telewizji? Np. tego, że chrupki "podkręcą rodzinną zabawę" albo jak puszystą bułkę ma cheeseburger. Urzędnicy i politycy mogliby zakazać takich reklam. Ale ich to przerasta - twierdzi "Metro".
 • Ta ulga podatkowa może pozbawić cię innych dochodów

  Ta ulga podatkowa może pozbawić cię innych dochodów

  Korzystanie przez rodziców z prorodzinnej ulgi podatkowej na dziecko może powodować, że tracą oni możliwość korzystania z zasiłku rodzinnego lub świadczeń z funduszu alimentacyjnego - napisał Rzecznik Praw Dziecka do ministerstwa pracy.
 • RPD: Podręczniki powinny być lżejsze

  Podręczniki szkolne powinny być lżejsze, można je wydawać w kilku częściach; dzieci nosiłyby do szkoły poszczególne części, a ich tornistry nie byłyby tak ciężkie - przekonuje rzecznik praw dziecka Marek Michalak w liście do minister edukacji narodowej Katarzyny Hall.
 • Becikowy bubel

  Po fatalnym starcie rozporządzenia uzależniającego przyznanie becikowego od przeprowadzenia badań lekarskich nie później niż do 10. tygodnia ciąży, ministerstwo pracy zastanawia się, jak zniwelować szkodliwe skutki legislacyjnego bubla, pisze "Nasz Dziennik".
 • RPD na temat nowych zasad wypłacania becikowego

  RPD na temat nowych zasad wypłacania becikowego

  Rzecznik praw dziecka Marek Michalak alarmuje, że wiele kobiet nie może przedstawić zaświadczenia lekarskiego niezbędnego do otrzymania becikowego z powodu długich terminów oczekiwania na wizytę lekarską. RPD zwrócił się w tej sprawie do minister pracy Jolanty Fedak.